Frenden çıkan korna sesi

XeneX_Tr

Üye
Tepki
1
Merhabalar. Benim Trek Navigator bisikletimde TekTro fren sistemi takılı. Frene bastığım zaman korna gibi bir ses çıkıyor. Ne kadar sert basarsam o kadar artıyor. Forumda cevap aradım ama sonuç bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Merhaba @XeneX_Tr . Disk fren mi V fren mi öncelikle. Eğer v frense pabuçları değiştirmek faydalı olacaktır. Ben v fren kullanıyorum. Genelde pabuçları ve jantı temizlediğimde sorun kayboluyor. Bi de neden konuyu süspansiyon bölümünde açtığınızı merak ettim

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
İnternetten baktım da V frenmiş bisikletin sistemi, jant ve pabucu güzelce bir temizleyin sorun ortadan kalkacaktır büyük ihtimalle

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
İnce bir zımparayla pabuçların üstünü hafif zımparala, jantları bezle sil geçme ihtimali var :)

XeneX_Tr

Üye
Tepki
1
Sizin dediklerinizi daha önce yapmıştım fakat işe yaramadı

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@XeneX_Tr Pabuç değiştir ya da içindeki (ismi puldu galiba) onların doğru şekilde takılmış olmasına dikkat et.

XeneX_Tr

Üye
Tepki
1
Çözümü buldum beyler. Frene yarım şekilde basılı tutarak 1-2 dk boyunca gidince düzeldi. Bu zımparayla aynı işlem gibi duruyor. Fakat zımparaladığımda sorun ortadan kalkmamıştı.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim bisikletimdede oluyor ara sira, ama ben geçicide olsa çözümü tesadfen farkettim.

Benim bisikletimde sadece yüksek hizda ve asfaltta korna sesi geliyor frenlerimden.

Korna sesi basladiginda frene biraz daha basin (kayma asamasina çok yaklasana kadar) bu sirada ses tamamen kesiliyor.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vidalarını çok sıkmalı, gevşek olmamalı. Unutmayın bunu da.