Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fren Yardım

Konu, 'Frenler' kısmında serkan sinan tarafından paylaşıldı.

1. serkan sinan

serkan sinan Yeni Üye

Hepinize merhaba,
    Benim bir kaç sorum olacak. Öncelikle en son bisikletimi 10 yıl önce çaldırdım ve bir daha da almadım. geçenlerde bisiklet almak için bisikletçiye gittim ve işlerin eskisi gibi olmadığını gördüm. eskiden sekline rengine bakıp alırdık şimdi işler çok değişmiş bir bisiklet alıp sonra pişman olmak istemiyorum. Sorularım frenlerle ilgili. İlk gözüme ilişen salcano impetus oldu fren sistemi ÖN-ARKA ZOOM DİSK FREN yazıyor. arkadaşta bianchi var ön freni mekanik disk tekeri elle çevirince biraz sürttüğünü gördüm ve bu mekanik diskler için almadan biraz araştırayım dedim ama kafam karıştı. disk fren şeçme nedenim. normal frenlerdeki papuçlarla uğraşmamak içindi. Ayrıca ne kadar ayarlarsak ayarlayalıp birkez frene basınca bir tarafın janta sürterek kalması problemiydi ama sürtme vs disk frenlerde de oluyor sanırım. sonra salcanonun 303 sd sini gördüm frenleri hidrolik disk (SHIMANO HİDROLİK DİSK BR-M486) almışken biraz daha iyi olsun dedim. sonra forumu baya bi araştırdım. yok hava yaptı. yok yag damladı. yok o iyidir bu kötüdür kafam biraz karıştı. Yoksa bu disk fren işine hiç girmesem normal eski tip papuçlu v frenlerden bi model mi seçsem diye düşünüyorum. Şimdi bu disk frenler nemenem bi şedir benim bisiklet alma amacım çok profesyonel değil ama çok basit de değil diski düşünme nedenim papuç gibi olmaz beni çok uğraştırmaz diye düşünmemdi. ama forumu okuyunca gördüm ki öyle değilmiş. şimdi deneyimli olan arkadaşlara soruyorum. aralarındaki farklar nedir. impetusu alsam mekanik falan ama sonuçta fren işte 500ytl lem cebimde kalır. ya da 303sd yi mi alayım frenleri hidrolik ya aradaki fark tam olarak nedir. yoksa bunlar profesyonel ve normal papuc frenden daha mı fazla bakım isterler. beni uğraştırır. 303 sd profesyonel olduğu için eni biraz uğraştırır mı ya da makanik daha mı çok problem çıkarır.. Açıkcası iki model arasında frenleri yüzünden kaldım. eğer bunlar yaş iş diyorsanız. normal frenli aliminyum bakacağım.. Teşekkürler..