Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fren vites koluyla ilgili yardım lütfen

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında uğur dönmez tarafından paylaşıldı.

1. uğur dönmez

uğur dönmez Yeni Üye

Arkadaşlar forumda yeniyim.nerdeyse 15 senelik bir yarış bisikletim var castello.hala iş görüyoo .fren vites kolu değiştirmek istiyorum.ön göbek 3 arka 6 olmak üzere 18 vites.öğrenmek istediğim diyelimki shimano ultegra fren vites kolu aldık ön veya arka vites aktarıcılarının markasıyla uyumlu olması gerekiyormu?çünkü onları (aktarıcıları) değiştirmiycem düzenli çalışıyorlar.ikinci sorumda viteslerim Down Tube Shifters şeklinde bunu ultegra fren sistemine nasıl adapte edebilirim.yani benim vites kollarım şu şekilde
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=82979
    yardımlar için teşekkürler :)
    -gerekirse bisikletimin fotoğraflarını çeker ,sorularımın yanına ekleyebilirim-

2. uğur dönmez

uğur dönmez Yeni Üye

Aynı zamanda kaliteli bir fren vites kol sistemide aramakta oluyorum aynı zamanda ellerinde olanlar için :)

3. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ultegra Fren - Vites kolları alırsan ,en az 8li ruble ve ona göre arka aktarıcı almanız lazım...

4. uğur dönmez

uğur dönmez Yeni Üye

serhat bey tiagra veya sora sistem alsam ruble yine değişiyormu? rubleyi değiştirmek istemiyorum.yani bu bisiklete fazla yatırım yapmak istemiyorum.yeni bisiklette düşündüm ama kaliteli bir fren vites sistemi yetecek şimdilik bana .yardımlar için sağolasın

5. uğur dönmez

uğur dönmez Yeni Üye

evet ruble aktarıcı zincir belki aynakol değişmesi lazım uzadıkça uzuyor .eski bi bisiklete bukadar yatırım olmaz.fren kolu yetecek orada duracağım

6. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    fren vites kolu tek olarak diğer parçalara uyum göstermeyebilir.yani performans düşüklüğü olur.yürüyen aksamını komple aynı model alırsan kafan rahat olur ama bu bisiklete o kadar harcama değer mi bilmiyorum