Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fren Teli Vidası

Konu, 'Frenler' kısmında Fatih Sevinç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Sevinç

Fatih Sevinç Üye

Seviye:
    Merhaba

Tiagra fren bacaklarının teli sıkıştıran vidasını kaybettim. Vida uydurmaya çalışacağım ama vidanın aynısını bulmak için de uğraşıyorum. Ebay'de falan baktım ama yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

İyi günler.

2. Mehmet Tuğrul CANBAŞ

Mehmet Tuğrul CANBAŞ Kıdemli Üye

Seviye:
    Elinizde olan diğer frene ait vidayı sökün, genellikle sanayi sitelerinde sadece somun ve cıvata satan iş yerlerinden birine gidip (1. bağlantı adresindeki) metrik cıvata şablonu ile (bu tür iş yapan esnafta bu malzeme genellikle bulunur, yeni almanıza gerek kalmaz) diş derinliği, adım aralığı, diş açısı değerlerini ölçtürün. Sonra elektronik kumpas ile mil genişliğini ve cıvata uzunluğunu da ölçerek rafları araştırmaya başlayın. Ellerinde bulunmama ihtimaline karşın 2. bağlantı adresindeki gibi bir işletme ile (İnternet sitelerinde özel sipariş aldıkları yazıyor ancak sadece bir adet cıvata için söz konusu hizmeti sunacaklarını pek zannetmem) veya tanıdık bir tornacı ile iletişim kurarak imal ettirebilirsiniz.

Aliexpress.com da dan deki Profesyonel vida şablon adım ölçer vida şablon 55 +60 derece en kaliteli ücretsiz nakliye

Çetin Cıvata

3. Fatih Sevinç

Fatih Sevinç Üye

Seviye:
    Çetin Civata'nın mağazası bana yakın, oraya gidip bir bakayım.