Fren Takozu Acil Yardım

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Merhaba,

Yeni bir fren seti aldım fakat takozlarını çıkarmam mümkün değil. Ne yapmam lazım acaba? nasıl gevşetebilirim? Kesinlikle çıkmıyorlar, hidroliği çıkarmadan, takozu çıkarmanın bir yolu var mıdır?

Teşekkürler.

Scudo

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Tura çıkacağım fakat frenlerim yok eğer yardımcı olursanız sevinirim.

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
http://p1311.hizliresim.com/1h/m/uq02r.jpg

takozlar kaldı arada çıkaracağım deyip hırs yapınca imkanı yok çıkmıyor.

Tepki
68
İlk aklıma gelen elinizle çekip almak. Fakat olmadığını söylüyorsunuz. Freni basıp çekin. Gevşemez ise takozla balatalar arasına, balatalara zarar vermeyecek biçimde tornavida vb. bir alet sokup ayırmaya çalışın.

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
:) yok yok imkanı yok öyle de çıkarmanın onları da denedim maalesef.pense tornavida hepsini denedim. herhalde yağı çıkarmadan olmayacak gibi.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Balatalari biribirinden ayirmaniz lazim. Takoz ile balatanin arasina bir yagbicagini yavas yavas sokmaya calisin ve girdikden sonra bicagi hafif sag sol yapin ayrilacaktir. Dikatli bir sekilde yaparsaniz bir sey olmaz. Kormayin... :)

@Ziya Yılmaz

Sakin yagi cikarmayin. bosyere masaraf acmis olursunuz.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
bende bir fikir vereyim. aldığınız adam, yada yer takozlar aradan düşmesin diye kolların ayar vidasından yada başka bir yerinden (hala bir hd frenim olmadığından bilmiyorum. tahmin ediyorum sadece. sonuçda buda bir fikir) frenleri sıkmışdır. çıkartmak için gevşetmen gerekiyordur.