Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fren konusunda kararsız kaldım:(

Konu, 'Frenler' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar fren konusunda kararsız kaldım.whistle 833 D veya 833 V alma arasında gidip geliyorum.833 D de tektro mekanik disk fren var.833 V de ise altus v freni var.bu frenin yerine deore v fren taktırmayı düşünüyorum.hangisi daha ii olur.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.(tektro mekanik disk fren mi daha iyi yoksa deore v fren mi?)yağmurlu ve çamurlu havalarda kullanmam herhalde birde bisikleti fazla hırpalayacağımı sanmıyorum.tşk.

2. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Forumda frenler bölümünde bu konu oldukça fazla konuşuldu. Orada ayrıntılı olarak bir çok yorum bulabilirsiniz. Ama yinede fikir vermek gerekirse;
    Eğer yağmur çamur gezmeyecekseniz mekanik bir fren tercih etmenize gerek yok kanımca. V Fren, mekanik disk frene göre daha hafif ve kullanışlı bir fren tipidir. Ayarı ve bakımı daha kolaydır. Mekanik disk fren bana göre görüntüden öteye gitmeyen bir fren teknolojisidir. Bu tabi benim fikrimdir, kişiye göre duruma göre değişiklik arz edebilir.

3. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Dİsk alıcaksan hidrolik alıcaksın. öbür türlü V frenden şaşma;)

4. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba..
    Mekanik disk frenli bir bisikletin şu avantajı olabilir: İleride hidrolik diske geçişi kolaylaştırır. Ama inifinite dream'in yazdığı gibi çok gerek yoksa V-fren iyi bir seçimdir..
    Mekanik diskte en iyi frenin Avid'in BB7 freni olduğu söyleniyor. Daha denemeye fırsat olmadı ama Amerika'daki yorumlar böyle..

Ama bütçe izin veriyorsa hidrolik disk fren tabii ki en iyi seçimdir..

5. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Eğer yağmur-çamur ağırlıklı kullanacaksan 833D alabilirsin çünkü çamurlu bir ortamda V-Frenin çalışması hem performans hem de jantlar açısından pek sağlıklı olmayacaktır.
    Bunun dışında kuru ortam kullanıcısı isen bende V-Frenli modeli öneririm.

6. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Disk modelinde BB7 seçimi varsa disk al çünkü çalışması hidrolik gibi ve dünyanın en iyi mekaniği.Benim bisikletimde vardı çok memnun kalmıştım.