Fren kolundan yağ sızıyor? (BL-M486)

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
Arkadaşlar merhaba,

BL-M486 hidrolik fren kullanıyorum ve fren kolundan yağ sızmaya başladı.

Bu durumun 2 sebepten kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

1.si aynı gün bisikleti parçalayıp (lastik vs) araç bagajında yan yatırarak taşımam.
2.si araçtan indirdikten sonra park halindeyken komik bir sebepten ötürü bisikletin yere düşmesi.

Problem:
Bisikleti kaldırıp yola koyuldum. 30 km sonra mola verdim ve bu esnada sağ elimin, akan yağdan yağlandığını fark ettim. Yağın sol fren kablosunun frene girdiği noktadaki vidanın yivlerinin arasından sızdığını gördüm. Şuan evdeyim ve yağ sadece frene basınca hafif sızıyor. Frene basmazsam sızma yok. Fren kolundaki vidada herhangi bir gevşeme,eğilme gözükmüyor.

Sorunu düzeltmek için bilen birine gösterme şansım yok malesef, internetten alınan bir bisiklet. Yağ sızıntısının nedeni ne olabilir? Sorunu kendim nasıl çözebilirim?

Scudo

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Hidroliklerdeki en büyük sorun zaten yağ kaçırması ama bunun en büyük nedenlerinen birsi bence keçelerin veya o ringlerin yeterince sıkı olmaması.
Bu fabrikasyon bir hatada olabilir.(Xtr larda olduğu gibi.)Kullanıcının hatası ile de olabilir.Bunun telafisi bilene götürmek yağ ve içindeki detayları güzel bir şekilde tamizlemek ve yağının değiştirilmesidir.Sakın sen deneme eğer bilmiyorsan.Antalya da "İskender özbey" diye bir arkadaş var bisikletci de var gerçi istersen sana özelden tlf no atabilirim.Sorunu çözmen dileğiyle.
Kib slm lar.

• Beğen
Tepkiler: iCg

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
evet antalya da iskender abi abi var hatta gökhan çiğdem e yönlendirir büyük ihtimal seni bike hause dükkanın ismi bahçelide barbarosun yukarısında dükkan bi gidip gösterebilirsin

• Beğen
Tepkiler: iCg ve sadana

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için.

Antalya da sanırım mavi bisiklet scott un servisiymiş, adresini biliyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: sadana