Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fren kabloları

Konu, 'Frenler' kısmında doğukan durmuş tarafından paylaşıldı.

1. doğukan durmuş

doğukan durmuş Yeni Üye

Seviye:
    RR 5.2 bisikletim var ve estetik durması açısından tüm kabloları mavi renklilerle değiştirmek istiyorum , alternatif olarak beyazda olabilir tabi .tüm sistemin kablolarını değiştirirsem bir problem olurmu, bunu yapmak için tüm sistemi komple söküp sonra baştan ayarlarını mı yapmalıyım,kabloların montajını kendim yapabilirmiyim, biliyorum çok fazla soru var ama gerçekten bu konuda bilgi sahibi olmadığım için soruyorum yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

2. doğukan durmuş

doğukan durmuş Yeni Üye

Seviye:
    Yardım edecek kimse yokmu :(

3. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha evvel fren ve vites tellerini yağlamak veya değiştirmek gibi işlemleri hiç yapmamış olduğunuzu anlıyorum. Fren ve vites teli değiştirmek, yağlamak, ayarlarını yapmak, lastik tamiri, basit akord ayarları vb. işlemleri öncelikle öğrenmenizi tavsiye ederim. Zira bunlar basit işler olsa da, tamirciler tam istediğiniz gibi özen gösteremezler ve böyle basit bakım işleri için boşuna para harcarsınız.

Bisikleti süslemeden önce iyice öğrenip pişmek gerektiğine inanıyorum. Daha sonra bu dediklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Not: Kabloları boyamayı düşündünüz mü?

BFOkuru ve SerkanH bunu beğendi.
  4. doğukan durmuş

doğukan durmuş Yeni Üye

Seviye:
    Yani düşündüm fakat zamanla çok kalitesiz bir görüntü olur diye direkt değiştirmeye karar verdim

SerkanH bunu beğendi.
  5. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Evet fren kabloları kolaylıkla yapılabilir. Ama vites kabloları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
    En iyisi bir bisikletçiye gidip değişim yaptırtmanız. Fazla fiyat tutmuyor.
    Zaten iç kısmı aynı kalıyor. Sadece dış kısmı değiştiriyorlar.
    Bu arada vites ve fren kabloları farklı;) Fotoğraftan anlaşılıyor
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=135691

SerkanH bunu beğendi.
  6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Vites ve fren kabloları değiştirilebilir. Bu işlem komponentlerden anlayan birisi için 10 - 15 dakikalık bir işlem ancak daha önce hiç fren veya viteslerin tellerini sökerek ayar yapmadıysanız bu işlem sizin için çok zor olacaktır. Google dan bu işlemin nasıl yapılacağını bulabilirsiniz ama ben yinede uygulamalı olarak birilerinden yardım almanızı veya bisiklet servisine gitmenizi tavsiye ederim.
    Buradan Fren ayarları
    http://www.cyclingtr.com/inceleme-atolye/tamir-bakim/v-fren-montaji-ve-pabuc-ayarlari.html

Buradan da vites ayarlarını yapabilirsiniz.
    http://www.cyclingtr.com/inceleme-atolye/tamir-bakim/arka-vites-ayarlari-nasil-yapilir.html

Bu uygulamaları youtube dan da bulabilirsiniz. Yine de ısrar etmek istiyorum bir bilene danışın yada servise götürün. Onlar yaparken siz bakar öğrenmeye çalışırsınız. :)

7. doğukan durmuş

doğukan durmuş Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim artık kabloları kendim alıp bir bisikletçiye taktırıcam takarkende işi öğrenmeye çalışırım :)

SerkanH bunu beğendi.