Fren den gelen ''ÇIT,ÇIT'' sesi sorunu

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Bisikleti çok elleyip kurcalamanı tavsiye etmem. Sonra bunu başkası ellemiş garanti kapsamından çıkar diye bir laf duyup çıldırabilirsin aldığın yere götürceksin yapmazlarsa üretici firmaya şikayet edeceksin başıma geldi ordan biliyorum :). Tabi garantisi dolduktan sonra istediğini yap :).

Scudo

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@mathcup

Aslı bisikleti aradım sorunu daha sonra istanbula gittcem orda hallettircem orasını burasını bende elletmeyi sevmem.Yine uyardığın için sağol.

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Tabi ki ne demek herkes yaşadığı tecrübeleri paylaşmalı ki bisikletçi dostlarımıza faydamız dokunsun :).

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Sonuç belli oldu.SLX hidrolik fren sistemindeki kaliper XT ve XTR olduğu gibi tek parça aluminyum değil bundan dolayı kaliperi biribirene bağalayan vidalar onlar esneme yapıyor esneme yapınca vidalar bağlantı yerlerinden çıt çıt diye ses geliyor.Ama Sedona yetkili servisi 15 yıllık tecrübeye sahip PERFORMANS BİSİKLETİN SAHİBİ KÜÇÜK ESNAF SALDUN bana fren rotlarından kaynaklanıyor demişdi nekadar yazık 15 yıllık tecrübe çözemiyor ben sorunu SIRADIŞI BİSİKLETDE kendi başıma deneme yanılma yöntemiyle buluyorum.Bide ERDOĞANLAR BİSİklet var onlar hakkında yorum bile yapmıycam orayı önce Allaha sonra devlete daha sonra tüketici haklarına havale edicem.

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@TRD8138

Vidaları ne yaptınız .. sorun nasıl çözüldü