Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fren çok zor sıkılıyor.

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında hasan6010 tarafından paylaşıldı.

1. hasan6010

hasan6010 Üye

Seviye:
    salcano ngf 24 bisikletim war ilk aldığım zamanlar arka fren çok yumusak bir şekildeydi.
    ama suyla yıkadığımdan beri fren çok sıkı zorlayıp sıksam bile zor durduruyor .önceden sıktıgım gibi kaydırıyordu

bunu neden yapar acaba ne yapmam gerekli bana yardımcı olurmusunuz acaba yağlamam mı gerek ??:yardım ederseniz çok sevinirim.
    bu arada fren disk deil v-break.

2. moonloc

moonloc Üye

Seviye:
    frenleri yağlamanın dışında fren tellerinin içinden geçtiği kablonun içine ince yağ dökmen faydalı olacaktır.frenleri kadro bağlantı yerlerinden yağlamayı dene;) ;)yağı jant ve pabuçlara bulaştırmamaya dikkat et

hasan6010 bunu beğendi.
  3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Fren papuçlarında veya jant yanaklarında aşınma olmuş da olabilir. İlk zamanlardaki gibi tutmaz, zamanla aşınma yapar. Bundan da kaynaklanıyor olabilir.

Bunun dışında, fren kolunu sıkmakta güçlük çekiyorsan eğer yağlama yapabilirsin. Ama en sağlıklı yağmala dışarıdan değilde, kablolar sökülüp te yapılan yağmaladır.
    Becerebiliyorsan kendin yap ( fazla zor birşey değil zaten ) olmadı bir bisikletçiye götür 5 dk. lık iş.

Fren bacaklarını tutan fren pivotlarının oraya da bir iki damla yağ damlatabilirsin, içindeki yay biraz oksitlenmiş veya çalışmakta güçlük çekiyor olabilir. Kolay gelsin..

hasan6010 bunu beğendi.
  4. hasan6010

hasan6010 Üye

Seviye:
    çok tesekkür ederim.bende kabloları yağladığım zaman sorunun çözüleceğini düşünüyorum bi ara yağlayım sağol:)