Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fren Ayarı

Konu, 'Frenler' kısmında İlker Eren tarafından paylaşıldı.

1. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Arka frenlerimin kavrama noktası ön frenlere göre daha geride. Yani daha fazla sıktıktan sonra fren yapmaya başlıyor. Bunu pabuçları janta biraz daha yaklaştırarak çözebileceğimi düşünüyordum ama zaten olabileceği kadar yakınlar. Daha fazlası seyir sırasında sürtüyor.

Nasıl daha erken kavramasını sağlayabilirim? Bir yolu var mı? Teşekkürler..

2. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim alıma gelenler şunlar:
    -Arka tekerinizin akordu mükemmel olmayabilir, tam akord ederek papuçları daha fazla yaklaştırabilirsiniz.
    -Fren bacaklarının tekere yakınlığı eşit olmayabilir, biri erken sürtüyordur, yanlarındaki vidalardan eşitleyebilirsiniz.
    -Fren teli ve kablosunda esneme vardır ki her zaman olur, arka fren teli daha uzun olduğundan daha fazla esner, daha kaliteli kablo kullanarak en aza indirebilirsiniz.

OzzYMKL ve Osman D. bunu beğendi.
  3. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    iyi yorumlamış ilker arkadaş :)

4. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Ben eşit olmamalarının anormal olduğunu düşünüyordum, o zaman zaten esneme nedeniyle herşey aynı ayarlandığı taktirde arka fren doğal olarak geç kavrayacak.

Galiba iki fren eşit uzaklıkta değil. Bu akord dediğiniz tam olarak nedir?

5. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    """"Jantlar, jant telleri, göbekler bisikletin taşıyıcı parçaları. Araba dünyasından esinlenerek „yürüyen aksam“ diye adlandırabileceğimiz bu parçalar bisikletçinin ağırlığını taşıyorlar. Bu yüzden kullanım esnasında devamlı olarak etki eden belli güçlere karşı koymak durumundalar. Belirli bir ölçüyü kaçırınca biz bisikletçiler, örneğin bir yerden atlayınca bisiketle, hepimizin şimdiye kadar mutlaka başına gelmiş bir olay, jantın eğrilmesi / „sekiz çizmesi“ ortaya çıkıyor """" bir alıntı :)

6. Musa Topoğlu

Musa Topoğlu Yeni Üye

Seviye:
    http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=312
    Bu linkte, sondan 2. ve 3.cü fotograflarda gösterilen ayarları dikkatlice yapmanız lazım.

Kardeş bu sorun bendede vardı bana da başka bi arkadaş yardımcı oldu ve bu bilgileri verdi dikkatlice yaptığın halde düzelecektir sorunun.