freestyle e uygun mu

Konu, 'BMX' kısmında cesar_v tarafından paylaşıldı.

1. cesar_v

cesar_v Yeni Üye

Seviye:
    benim BMX im yaklaşık 16.5 kg sizce ağırmı. ağır sa bile freestyle yapılırmı daha yeni başladım birkaç hareket yapıyorum ama ...

13erktan bunu beğendi.
  2. halilibo

halilibo Aktif Üye

Seviye:
    ne hareketler yapabiliyosun

3. kgb.01

kgb.01 Yeni Üye

Seviye:
    bmx inin markasını ve neler yapmak istediğini söle flatland sa yardımcı olurum :D

4. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Ağırlığından çok bisikletinin ölçülerinin harekete uygunluğu önemli.

İbrahimBAKAN bunu beğendi.
  5. CHACHA

CHACHA Üye

Seviye:
    markasını sölermisin arkadaşım bmxin merak ettimde ?

6. cesar_v

cesar_v Yeni Üye

Seviye:
    ksr bakmayın arkadaşlar ben biraz farklı saatlerde internete giriyorum da markası: BELDERİA , yapmak istediğim hareketlere gelince ben terimlerden anlamıyorum çünki kayserideki ilk 3 BMX ciden birisiyim kayseriye BMX i ilk biz getirdik.O nedenlede bize hareket öğreten olmadığı için hareket terimlerinide bilmiyorum :S... ilginiz içinde teşekkür ederim...

7. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kayseriye bmx i ilk sen getirmedin be bilader ayhan abinin salcano manici (mavi renk)ni kayseriye sattı ve o adamların orada çevresi fln vardı

cesar_v bunu beğendi.
  8. QFSYSTEM

QFSYSTEM Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım hareketi yapacak bisiklet değil sizsiniz bisiklete takmayın sadece eğlenin:D

EFSANE GERİ DÖNÜYOR!

9. cesar_v

cesar_v Yeni Üye

Seviye:
    kayseride hareket yapanlar sadece MTB ve Trial var hiç BMX yok bir BMX grubuda yok, tabii bisden başka : FFT-38 ekibi

10. cesar_v

cesar_v Yeni Üye

Seviye:
    peki flatland yaparken yani en çok neye dikkat etmek gerekir yada püf noktaları nelerdir ...

11. semih özel

semih özel Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım belderia freestyle almak hata ama aldıysan öğreniceksin benim abim türkiyeye ilk bmx getiren 3 kişiden biri isterseniz sorabilirsiniz eskii bmxçilere veya x4tune hkk bmx metin bisiklet gibi eski bmxçilere belderia freestyle hafifletmek için parça deiştiriceksin kadro 4.5 kilo 300 lira aldım bisikleti 700 liraaya patladı çatal 3.4 kilo civarı ilk onu deiştiricez sonra göbek 3 parça olduuğundan ağırlık yapıyo 4kiloda o var onu tek parça yapınca 0.5 kg oluyo şuan belderia freestyle 6.9 kilo mirraccodan bile hafif mirraco alcama daha ucuz fiyata daha hafifi yapılıyo bu arada jantlar çeliktir onları aleminyum yaparsan 1 kilo fln hafifler

12. Stcos

Stcos Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım belderia nasıl 6.9 kloya iner merak ettm bak.

the.simsons@hotmail.com ..

eklede bi grim yha bi belderiaymış buu..xD...eeer öle bşe vara kheye kgb ye ne grek var wooow derm bşka bşe demem..xD...:in:

13. guard23

guard23 Üye

Seviye:
    bencede abartmış. banada öğretsene belderia yı nasıl 6.9 kg yaptığını:D bide o bisiklete 700 tl harcayana artık ben bişe demiyorum.:D
    komutan_necati@hotmail.com ekle beni 16-17 kg lık belderia yı 6.9 kg a nasıl indirdiyini merak ettim:D

14. osman çelik

osman çelik Aktif Üye

Seviye:
    arkadasm olurmu ole sy 6.9 kilo diosun az deil turkiyede sayılı bmxler var en iyilerinden biri de 7 kilo fiyatı 4 5 belderia parası adam neden onu almıs ozaman imkansız birsey eger 6.9 sa sölede nasıl oldugunu bizde trialden bmx e donelim :D Danny Macaskill in inspiredden aldıgı bike bile 7 kilo :D

15. semih özel

semih özel Yeni Üye

Seviye:
    2nizide ekledim

16. semih özel

semih özel Yeni Üye

Seviye:
    osman abim türkiyenin ilk 3 bmxçisinden biri ben ona danışmadan belderia aldım aslında miracco alıcaktık sonra geri iade fln dedik adam olmaz dedi bizde bisikleti deiştirdik kadrosu hafif diğer parçalarını deiştirirince çok hafifliyor x4tune hkk bmx metin bisiklet gibi yerlere sorabilirsiniz parçaları oralardan aldım

17. osman çelik

osman çelik Aktif Üye

Seviye:
    ya tmm bise demiorm ama sen diosunki kadro 4 küsür kilo ve buna nasl bi parca taktınki 2.9 kilo eklendi sadece ve bunun peg leri yokmu :S

18. psychobmx!

psychobmx! Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba, bmxin belderia ağırlığı fazla ve açıları seni baya uğraştırır hareket öğrenme konusunda. sen daha hafif ve açıları düzgün olan bir bmx almalısın. mirraco gt khe vb. bir sürü marka mevcut türkiyede. ayrıca hareketin püf noktaları vs. sana burda kimse öğretemez. matematik vb. bir ders değilki bu okuyarak yazarak öğrenesin. görüceksin öğrenmen için bunun içinde en kolay yol, süren işin ehli olmuş kişilerle sürüceksin. böyle bir imkanın yok ise. kendi çabalarınla videoları internetten tekrar tekrar izleyerek sürekli ağır çekimde izliyerek öğrenmeye çalışıcaksın. diyelimki yanında süren bir arkadaşın yok ve hareketi yaparken nerde hata yaptığını göremiyorsun. bu gibi bir durumda kendini videoya çekiceksin. daha sonra çektiğin videoyu ağır çekimde izliceksin. harekete girerken hangi kısımda hata yaptığını ve hareketi neden tamamlayamadığını görmüş olucaksın. bu kısa bilgi bu konu amacı için yeterlidir bence sana. Bölümde sabitlenmiş konularada göz gezdirmeni tavsiye ederim.

saygılarımla,psychobmx.

osman çelik bunu beğendi.
  19. osman çelik

osman çelik Aktif Üye

Seviye:
    bence arkadas haklı tunahan var sor eger ogretebilirim derse git yanına her hafta sonu takılın iste :D

20. Stcos

Stcos Aktif Üye

Seviye:
    yne ben arkdaşlar bakn ne dcem ben bu çocu msn den tanıom heb atıp tutuo dedm tr deki en ilk tekstilci abim trnin en iyi bmx cilerinden bende 3 tane bmx var biri khe titanium daha modelini bilmio biri belderia bi kaç şyler salladı yne vea başka bişey daha söledi dede parası yiom felan arkadaşım forumu işgal edme..heb sallama...güya hala fotolarını atcan bmxlerin..herkezden özür dilerm aır eleştiride blunduysam sen harç belderiacı..xD

FORUMU İŞGAL EDME....

hea bu arada atoom ben ibo..xD:D