Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FREERIDE\DH\STREET Yönlendirme Lazım Arkadaşlar.

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında nayloon tarafından paylaşıldı.

1. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar.Öncelikle eğer konu yanlış yere açılmış ve\veya bisikletin tarzı bu sayfaya uygun değilse, şimdiden özürdilerim.

Çocukluğum bisikletlerin tepesinde geçti, dizimin yarası hiç eksik olmadı.Ancak 6 senedir bisikletim yok.

Bir bisiklet almak istiyorum.Birkaç aydır da araştırma yapıyorum.Tarzım kesinlikle FREERIDE\DH\STREET.Kütük gibi bianchi dağ bisikletinde yapmaya çalıştığım şeyler (ordan uçmak ,şuradan zıplamak...) bunu açıketti.

Gelelim asıl konuya.Bütçem 1200 civarı olsa bana ne tavsiye edersiniz? Parça sıkıntısı yaşamayacağım ve orta yerinden çok saçma bir hareket yapmadıkça kırmayacağım ne önerirsiniz?

Ben gezinirken şu bisikleti gördüm mesela; Kawasaki shocker 26"

2. egehan

egehan Kıdemli Üye

Seviye:
  3. Mansur KHASSANOV

Mansur KHASSANOV Kıdemli Üye

Seviye:
    1200 auro mi?

4. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    egehan hocam; x11 çok güzel ancak vitesli olmasını isterim.Ayrıca boyum 1.86m Geotech bana küçük gelir mi?

Mansur KHASSANOV hocam; 1200TL.

5. egehan

egehan Kıdemli Üye

Seviye:
    vitesli derken ? amacına göre x11 street olduğu için hafiflik ve sağlamlık ön planda olduğundan 18t ruble var biraz araştırma sonucunda öğrenirsin istersen facebooktan ekleyebilirsin yardımcı olmaya çalışayım :) facebook.com/egehancak msn : e-egehan@hotmail.com boy konusunda sıkıntı çıkacağın en son bikeler bunlar :)

6. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    egehan hocam harikasın ekleyeceğim.Şu an işteyim.Daha sonra Güney Doğan olarak isteğimi kabuledersin.Teşekkürler.

Diğer arkadaşların da yardımlarını bekliyorum.

7. egehan

egehan Kıdemli Üye

Seviye:
    Önemli değil iyi çalışmalar bu arada :)sakat olduğumdan dolayı 7/24 facebook msn ve forum dayim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

8. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle şunu belirtmek isterim..
    bende yaklaşık 1 sene önce senin gibi heves edip downhill aldım 2 hafta öncede sattım.Downhill'ler gerçekten ağır ve kulanım alanı çok kısıtlı.ilk bindiğim zaman uzun süre bunny hop yapamamıştım alışması gerçekten zor resimde göründüğü gibi değil kullanımları...1000-1500 lirayada downhill yok zaten.Linkte vermiş olduğunuz bisikleti kesinlikle önermem downhill görünümü verilmiş bir tenekedir ortasında yaylı bişeyler var her pedala basışında esneye esneye gidersin,ortadaki yay inişlerde sana geri tepme yapar ayağın pedalın üstnden zıplar,kayar..çift süspansiyon istiyosan kesenin ağzını açman lazım.Bir downhillde 200mm ön maşa olması gerektiğinide hatırlatırım, sadece maşa fiyatları bile sanırsam TR'de 1500-2000 lerden başlıyor...

İhtiyaçlarınızı en idealiyle karşılıcak bisiklet street-dirt jump-4x tarzı bir bisiklet olur yada düşük kadrolu bir xc 16''-17'' kadroyla seleyi en alta indirip,istediğin gibi hoplar zıplarsın...(ilgilenirsen elimde 16,5'' xc kadro 4x-Dj uygun bisiklet var)

Orhan Yıldırım bunu beğendi.
  9. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Hocam tavsiyelerinizi dikkate alacağım.DH nin bu denli pahalı olması şaşırtıcı.Diğer yandan evet; her pedala basışta zıplayan bi bisiklette bezdirir.Sizin bisiklete bir göz atmak isterim.Olmadı tecrübelerinizden de faydalanmak güzel olur. mavvzer@hotmail.com msn adresim, eklerseniz sevinirim.

10. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Haydi arkadaşlar yorumlar tavsiyeler...Her şey benim için çok kıymetli.

11. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
  12. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    VAY! derim.Tipi çok hoş, gözüm de yok değil...Ancak hâlâ street bisikletlerde boy sorun yaşarmıyım bilmiyorum.1.87m boyum var.BMX denedim dizim çeneme değiyodu neredeyse:D Gidona çarpıyodu bacaklar falan.Tamam bunların geometrisi farklı ama alçak sürüşünden dolayı problem yaratırmı ve yaratırsa kadro boyu benim için kaç inç olmalı?

13. şans topoğraf

Seviye:
    DH'ler pahallı çünkü,daha komplike parçaları var,fren sistemleri,süspansuyon sistemleri,jantları herşeyi ile daha sağlam,daha büyük ve kuvvetli parçalar dolayısı ile dahada pahallı...buna birde hafif olsun dersen uçuk rakamlar çıkıyor :)

msn ye ekliyorum benim bisikleti fotoğrafladım online olduğunda konuşuruz fotoğrafları yollarım,sorularınıda sorabilirsin,iyi forumlar

14. şans topoğraf

Seviye:
    bmx'ler için bilemiyorum ama 13-14'' street-dj uygun olur sana..
    bu tarz düşük kadrolu bisikletlerde sürüş komforu beklememen lazım tabi yamık yumuk oturursun üstünde çoğunluklada ayaktasın zaten...

15. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Aynen oturarak ufuk çizgisine doğru yol almayı planlamıyorum:D Dediğiniz gibi bu bisikletler onun için değil.Ama gerektiğinde sakin takılmakta isterim.O zaman sorun çıkmamalı.Eklediğiniz için teşekkürler.İş sebebiyle çok sık giremiyorum ama en kısa zamanda irtibata geçeriz.

16. Alper Onur ARSLAN

Seviye:
    Bendeki Small kadro. 1.75 civarı boyum. Rahatlıkla kullanıyorum. Medium ya da Large uygun gelir sana. Göz önünde bulundur kesinlikle o bisikleti.

17. şans topoğraf

Seviye:
    nayloon özelden yazamıyorsan burdan yazabilirsin...
    yolladığım linklere bak,düşünceni merak ettim :)

18. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Hocam bisikletin güzeldi.Ama ne bileyim...Açıkçası bir fikiredinemedim.Diğer markaların videolarını falan bulup izleyip bi fikir edinebiliyorum.Boyutları, duruşu...gibi.Umarım haksızlık etmiyorumdur.

Ancak sahibinden.com da ki fiyatını göremedim.Linkte problem vardı.

19. nayloon

nayloon Yeni Üye

Seviye:
    Alper hocam Giant Bras ı biraz anlatırmısın? Kaç kilo, dayanıklı mı, her parça olur mu uyar mı? Kullanıcısı olarak senden duyayım isterim.

20. Alper Onur ARSLAN

Seviye:
    14 kilo civarı ağırlığı var. Sram attırıcılar gayet hoş. Kadro harika bisiklet genel olarak dayanıklı. Parça sıkıntısı yaşamazsın. Small kadroda ön vites stoperi yok kadroda ona göre ön vitesi çok kullanacaksan Medium veya Large kadro al.