Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Freecamp Alüminyum Matara İncelemesi

Konu, 'İncelemeler' kısmında BağdatlıRuhi tarafından paylaşıldı.

1. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bim'de ve internette bulabileceğiniz ucuz ve güzel gözüken Freecamp marka su matarasını inceleyeceğiz.

IMG-20160731-WA0001.jpeg

Bim'de uzun olan 700ml ve yanındaki ufaklar 500ml olmak üzere iki çeşit su matarası dikkatimi çekti. Fiyatını tam olarak hatırlamamakla beraber büyük olan 13-14TL civarı bir fiyata sahipti. Ufakların fiyatını hatırlamıyorum. İnternetteki fiyatı ortalama 20TL bu mataraların.

Mataralar alüminyumdan yapılmış, sert ve sağlam bir matara. Haliyle tabi ki ağır. 4-5 defa arazide ve yolda kullandım, hiç su kaçırma sorunu ile karşılaşmadım. Sıcaklığı koruma konusuna gelirsek tam anlamıyla çuvalladı. Mataranın içine kaynar suyu dökmem ile elimin yanması bir oldu. Pet şişeler ile aynı ısı yalıtkanlığına sahip.

Matara tat ve koku yapmıyor. Matarayı su ve soğuk çay ile kullandım. İçeceklerin tadını bozmuyor. Sadece su yerine farklı bir içecek koyarsanız içeceğin kokusu mataraya siniyor. Matarayı temizleyince o da geçiyor.

Matarayı M-WAVE AYARLANABİLİR MATARA TUTUCU linkteki tutucu ile kullandım. Takıp çıkarırken ve arazide matara titrerken boyası sökülebiliyor. Matarada resimdeki gibi çizikler oluştu. Plastik tutucular ile kullanıldığında böyle bir sorunla karşılaşılacağını düşünmüyorum. Matara sert ve dayanıklı ama nedense altı hafif bombeleşti. Yine düz duruyor fakat sağa sola oynuyor. Matarayı düşürdüğümde oldu veya buz dolabına koyup çıkarttığım için oldu diye düşünüyorum.

Sonuç olarak; Isı yalıtkanlığı yok ve ağır. Bunun yerine pet şişe taşımak hafiflik açısından avantaj sağlar. Tat ve koku bırakmıyor. Farklı içecekler ile kullanabilirsiniz. Su kaçırmıyor. Metale sürtününce boyası dökülüyor. Ucuz olmasına ve güzel gözükmesine kanıp para vermeyin.

Görüntüler:

DSC_0023.JPG

DSC_0029.JPG

DSC_0036.JPG

hsngrms ve eren konu bunu beğendi.
  2. ctnky

ctnky Yeni Üye

Adı:
    Cihan Çetinkaya
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben de bim'e geldiğinde almıştım, fotoğraftaki mavi olanından. henüz kullanmak nasip olmadı, ihtiyacım olduğunu da düşünmüyorum tipi hoşuma gitmişti. güzel inceleme, teşekkürler.

BağdatlıRuhi bunu beğendi.
  3. eren konu

eren konu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel incelme olmuş.
    Benim de dikkatimi çekti almadığım iyi olmuş.

4. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bende migros tan 14 lira civari almistim 750ml lik 500 ml likte ayni boyutta termosum var termostan surerken icilmiyor diye aldim ama kesinlikle isi yalitimi 0

5. furkantrojka

furkantrojka Kıdemli Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bim'e geldiğinde hemen içeri girip kontrol ettim. Kapağını açıp kontrol ettiğimde tek kat olduğunu gördüm ve bıraktım.

6. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Doğru olanı yapmışsınız.

Bu matarayı başka kullananlar da varsa görüşlerini paylaşsınlar.

7. menderes26

menderes26 Üye

Adı:
    birkan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evde kullanım için ideal, onun dışında bisiklete pek uygun olduğunu sanmıyorum. ama plastik bisiklet mataralarına sırf marka diye para vermekten iyidir.

8. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu bir matara, ısı yalıtımının olmaması bu yüzden. Soğuk ya da sıcak ısı korunumu için termos kullanılmalı.
    Eğer bir matara, koku bırakmıyor, ağzından kaçırmıyor ve kapak bölümü de pratikse rahatlıkla kullanılabilir.

BağdatlıRuhi ve hsngrms bunu beğendi.