Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fransadan İstanbula 13 temmuzda yollarda:)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Barış Serhan tarafından paylaşıldı.

1. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    Herkese Merhabalar,
    Geçen yazdan beri yapmayı düşündüğüm bisiklet turu için 10 günden az bir zamanım kaldı. Hernekadar bir senedir düşünsem de şu ana kadar tam anlamıyla bir hazırlık yaptığımı söyleyemem. önümdeki kısıtlı zaman zarfında gerek rota konusunda gerek teknik mevzular konusunda yardımlarınıza ihtiyacım olacak...

öncelikle rotamdan biraz bahsedeyim, 13 temmuz salı günü bisikletimle marsilyaya uçuyorum, ordan toulon, cannes, nice, monaco üzerinden geçerek italya sınırına(ventimiglia)geliyorum, ilk hedefim yaklaşık 400 - 500km.ordan trenle italyanın kuzeydoğusunda bulunan Udineye geçiyorum keza 21 temmuzda kız arkadaşımla udinede buluşup italya parkurunu beraber tamamlamayı düşünüyoruz, udineden italyanın doğu sahillerini izleyerek yaklaşık 1000km sonra Bari'ye varıyoruz, (Brindisi de olabilr)arkadaşıma veda edip feribotla yunanistana geçiyorum ve sonrası muamma.sanırsam igoumenitsa'dan Türkiye sınırına kadar en az 1000 km daha sürmem gerekecek...

peki hazırlık olarak ne yaptım; uçak biletimi aldım, vize için gerekli evrakları topladım yarın onları veriyorum aracı kuruma, bunun dışında ne yeterli antreman, ne teknik hazırlık konusunda birşey yaptığımı söyleyemem

bisikletimin fotolarını bugün yarın burdan paylaşırım(önce bir fotograf makinası bulmam gerekiyo),ayrıca eksiği gediği bir hayli fazla olan bir ihtiyaç listem de var, onu da en kısa zaman da paylaşıp fikirlerinizi bekliyorum

ayrıca tur süresince fotografları ve deneyimlerimi de elimden geldiğince burda paylaşmayı düşünüyorum

kalınız sağlıcakla

2. Alpish

Alpish Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler

Barış Serhan bunu beğendi.
  3. zeki ada

zeki ada Üye

Seviye:
    Guzel bir rota.
    Bir aralar yapmistim ancak bunaltici bir trafik var Fransanin o meshur kiyisinda ve oldukca pahali.
    Size iyi yolculuklar.

4. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    tesekkurler, açıkcası çok çok küçük bir bütçeyle çıkıyorum yola, couchsurfing ve benzeri sitelerden konaklama bulamadığım takdirde campinglere bile para vermeyi düşünmüyorum, boş bulduğum yere atıcam çadırımı

trafik konusunu fransız bir arkadaş da söyledi, özellikle Nice'den sonra çok kötüymüş yol, uygun fiyatlı bir tren bulabilirsem Niceden Udineye tren de düşünebilirm

sonEr´´ bunu beğendi.
  5. zeki ada

zeki ada Üye

Seviye:
    Trafik Marsilyadan basliyor. Akdeniz boyunca paralel sakin bir yol olmadigi icin mecburen otobana paralel giden yolu diger tasitlarla paylasmak zorundasin. Tam sezon Campingler bile oldukca pahali.

6. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    trafikten kaçış yok o zaman:(
    yine de istanbul trafiği kadar agresif değildir diye umuyorum
    günlük 10 15 euro gibi bi bütçe düşünüyorum, konaklama yemek içinde...
    artık uyku tulumunu atıp bi banka bisikletime sarılıp uyurum naapalım

7. selcuk yucel

selcuk yucel Kıdemli Üye

Seviye:
    bence de mukemmel bi tur olur insallah sorunsuz bi sekilde tamamlarsiniz paylasimlarinizi bekliyoruz

8. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok Güzel bir tur olacağa benziyor. Herşey tamam olsaydı ben bile düşünürdüm. Size iyi yolculuklar.

9. n0name934

n0name934 Yeni Üye

Seviye:
    yolun açık olsun rast gider inş herşey :)

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    merhaba, 23 temmuzda yola çıkmak üzere, arabayla barcelonaya kadar gitmeyi planlıyorum. bunun için ıgumenitsa dan bari ye feribotla geçeceğim. sonra da doğu kıyısından venediğe kadar çıkacağım. oradan da fransa güney sahilden barcelona. ilgili yol için bunu yapan arkadaşlarımdan bilgi aldım. söylediklerine göre:
    . romadan güneyi tehlikeli. birindisi dahil.
    . edirnekapıdan ıgumenitsaya 500-600 km. ye düşüren bir otoban var. bunun haricinde, selanikten doğuya köyler olduğunu, buralarda türkçe konuşulma olasılığının ingilizceden daha yüksek olduğunu öğrendim. buna rağmen az kişi yapılan turlar için tehlikeli dediler.

bu yolu biraz da daha sonra yapacağım büyük bir tur için bilgi toplamak amaçlı yapıyorum. fakat tecrübem, bu mesafeye en az 3 kişi çıkmak yönünde. italya boyunca bisiklet turu için ortalama 1.000 € bütçe hesaplamıştım. italyada bisiklet malzemesi konusunda sorun olmayacaktır. fakat pahalı olduklarını biliyorum. bir de, italyanca falan bilmek süper olurdu.

11. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Barış süper rota çıkarmışsın abi. Ben "Marsilya'ya uçuyorum" diyince Marsilya-Paris falan yapacaksın sanmıştım. Bu yollar hakkında benim de bilgim yok maalesef. Bizim planlarda İsviçre falan vardı çünkü. Aslında Hırvatistan'a falan geçip, yolu uzatıp daha ucuz hale getirebilirsin. Yolun açık olsun. Warmshowers.org'a da üye ol. Couchsurfing'den çıkmazsa oradan çıkar birileri elbet.

12. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    anlaşılan benzer rota da ters yönde hareket ediyoruz, kimbilir belki yol üzerinde denkde geliriz farklı şeritlerde:)
    kız arkadaşım italyan olduğu için italya kısmını pek dert etmiyorum, rotadır iletişimdir yükü onun omuzlarına attım, bütçe olarak da 3 hafta italya için300€ gibi küçük bi bütçe düşündük kişi başı, aç kalmayalım da açıkta kalsak olur:)
    yunistan'a gelince 500 -600 km çok iyiymiş, tabi bisikleti otobana alırlarsa... bir de tek başıma tehlike konusu var...o kısmı beni de biraz endişelendirdi şimdi, belki şansım yaver gider de yolda beraber sürecek birilerine rastlarım, olmadı allaha emanet...
    size de kazasız belasız sürüşler, keyifli bir tatil dilerim

13. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    kardeşim saolasın, niyette beraber çıkmak vardı ya, artık seneye yaparız bi tur beraber...hırvatistan'ı güzel diyosun da bi daha vize fln gerekçek bir de hatun durumları malum:)italya kesin görünüyo.

belçikadan önce var mı fransa planları, az da olsa denk gelme ihtimalimiz var mıdır ?

14. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel, güzel :)

Bir aksilik olmazsa direk okula gidiyorum. Belçika'dan önce burada bir ufak Ege turu yapar öyle giderim heralde. Senin geçen sene geçtiğin taraflardan gideceğim sanırım. Gelecek sene okul bitince Brüksel'den bisikletle İstanbul'a dönmek gibi şeyler var kafamda. ;)

15. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    senin planlarda iyiymiş, hayırlısı diyoruz...

ben bayaa bi tutuştum, daha çantam yok öyle diyeyim hatta daha da önemlisi vizem bile yok, pazartesiye son anda sıkıştırdım randevuyu konsoloslukla, belgeler tamam da bi kıllık çıkarırsalar yancak uçak bileti..
    çantaları da yarın diktircem bakalım off ooff

şimdi forumda tur listelerine biraz bakayım dedim, yine son dakka hep son dakka noolcak sonum...

16. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
  17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    sözlük eksik :)

18. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    BU güzel tur ve rotada size başarılar dilerim... Fotoğrafları ve anlatımlarınızı bekleriz...