Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fransa'dan Çin'e bisiklet yolcuğu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında çağatay_çankaya tarafından paylaşıldı.

1. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletiyle Çin'e giderken Çorum'a uğradı

Fransa'nın Başkenti Paris'te yaşayan makine mühendisi, bisiklet ile Çin'e gitmek için pedal çeviriyor. Bugün öğle saatlerinde Çorum'a gelen Fransız mühendis Bart Rover, bisikletle Çin'e gitmek üzere 46 gün önce ülkesinden ayrıldığını söyledi.

Seyahatinin başından bu yana Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'nin bazı şehirlerini bisikletle dolaştığını ve buradan da Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Çin'e gideceğini ifade eden Rover, bugüne kadar çoğunluğu bisikletle toplam 3 bin 379 kilometre yol aldığını ve yaklaşık 7 ay sonra gezisini tamamlayıp tekrar ülkesine dönmeyi planladığını kaydetti. ''Sadece bisikletle Çin'e gitmek istiyorum, başka bir amacım yok'' diyen Bart Rover, ''Geçtiğim ülkelerin bazı şehirlerini geziyorum. Türkiye'de en çok insanlar dikkatimi çekti. Çok nazikler ve rahat davranıyorlar. Ayrıca Karadeniz tarafındaki yeşillikler de harika'' diye konuştu.

Gittiği şehirlerde yanında bulunan çadırda konakladığını belirten Rover, bu şehirlerden ailesine kartpostal gönderdiğini belirtti. Türkiye'ye ilk kez geldiğini ve Fransa'da biraz Türkçe öğrendiğini ifade eden Rover, yolculuğunu sürdürmek için bisikleti ile Çorum'dan Amasya'ya hareket etti.
    Kaynak: mynethaber

Fransız mühendise kazasız belasız pedallar diliyorum yolu açık olsun

2. bisiklet_tutkunu

bisiklet_tutkunu Kıdemli Üye

Seviye:
    vay be bu turlardan inşaallah bizde yaparız.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    :) Yahu bunun neresi haber anlamıyorum aslında. Özellikle Kanada'lılar bu yolculuklara çok düşkün. Geçen yaz 3 kişi ile karşılaştım, biri İspanyol diğer ikisi Kanada'lıydı. Dünya turu yapıyordu hepsi de. Ayrı ayrı tabi bu insanlar :). Hatta birisinin adı Spencer'dı, 18 yaşında Kanada'lı bir genç...

4. Anıl(shopar)

Anıl(shopar) Forum Demirbaşı

Seviye:
    adam demekki '' ilim çinde bile olsa gidiniz '' felsefesini düşünerek çine gidio demekki çünkü amacı sadece çine gitmekmiş :D

5. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye: