Fr ?

Tepki
7
Selam acaba Salcano NG650 26 ile küçük çaplı FR yapılabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden tşk..

Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Üzgünüm ama FR yapamazsın fakat FR'nin daha yumuşağı olan All Mountain sürüş tarına yönelebilirsin. XC ve FR arasındaki bu sürüş tarzı fr kadar sert, yıpratıcı olmasa da başlangıç için iyi olacaktır.

Tavsiye olarak 2,10-2,35 arası geniş dişli lastikleri kullanmanı ve frenlerinin yeterince güçlü olmasını öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Soner YAMAN

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
malesef bu bisikletle muadil bisikletlerle bu tarz bir sürüş yapman mümkün değil...
ha yaparsın ama kendini tehlikeye atmış olursun.....

FR veya all mountain sürüş tarzi XC sürüşlere göre biraz daha sert biraz daha kadroya yük bindiren bir sürüş tarzı...

all mountain de illaki FS bir kadro yerine HT bir kadroyla da gayet güzel yapılabilinir...

ancak sinto arkadaşımızın da dediği gibi öncelik kadro ve frenlerinin iyi olması

söylediğin bisikletde kadro dayanımı nedir bilemiyorum ama çokta birşey beklememek lazım...

Tepki
7
All mountain'le ilgili araşt yaptım ama ne sitede nede googlede elle tutulcak birşey yok.Mümkünse siz bilgi verebilirmisiniz.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
ben çok fazla birşey bilmiyorum ama şunları söyleye bilirim...

specialized hardrock...
giant terrago
gibi bisikletler
bu iş için yani all mountain için kullanabileceğin bisikletler...

dişli ve geniş lastik.
hidrolik disk fren.
orta kalite bir jant
duro hariç shimano veya truvativ isoflow gibi bir aynakol
ve en az 100mm lik bir çalışma mesafesine sahip bir maşa...

benim daha doğrusu bana göre önemli olan parçalar...
bu tarz parçalarla toplanmış bir bisiklet ile
all mountain tarzı bir sürüş yapabilirsin...
ben salcano 303 SRD kullanıyorum...
parça listesine bakarsan internetten...
bu saydığım özelliklere uygun bir bisiklet (kadro hariç)
bu HT kadro için...
FS kadrolar pahalı o yüzden onları açıklama gerekği bile duymuyorum...

zaten türkiye de FR yapmak mümkün değil FR yapabilmek için uzun bir zamanını parkur yapmak için ayırman gerekir ki zaten FR a uygun bir bisiklet te FS ler 3000tl nin üzeri
HT ler ise 1500-2000tl den aşşa bulamazsın...

all mountain de çok zevklidir doğaşla uğraşırsın arazi şekliyle baş edersin aynı zamanda orman içinde zevkten dört köşe olursun:D:D

varsa eksiğim hatam affola.. benim bildiklerim bunlar elbet daha iyi bilen daha iyi gözlemleyen haberi olan bilgisi olan arkadaşlar var aramızda onların yorumlarınıda dikkate almanı öneririm...

• Beğen
Tepkiler: Emincan Pehlivan

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
sonuç olarak yaparsınız...

ama daha sonra size yetmemeye başlayacak...
burası kesin...

ancak fiyatınız bu iste diğer seçenekleri boşverin alın bu bisikleti derim...

birde sedonaya faln bakın ama onlarda uygun fiyatlı bisikletler çıkardı
261 di galiba onunda bir fiyatına bakın belki oda bu fiyata yakındır o daha iyi bir seçenek olur...

Tepki
7
Şimdilik sadece salcano alabilirim çünkü sadece salcano mağzası var buralarda bianchi de var ama bianchi mağzası falan yok.Ben şimdilik NG650 ile idare edeyim.Yaklaşık bir sene sonra daha iyi bir bütçeyle kalite bir bisiklet alacağım zaten.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
yapılmaz diye birşey yok yapılabilinir...

o bisikletle 10 metredende atlarsınız ama hem hayatınızını hemde bisikletin son atlaşıyını yaparsınız...
bu sizin elinizde...

astroyla daha dahat all mountain yaparsınız...
ufak atlaştan kasıt nedir bilmiyorum.
eğerki 10-20 cm gibi bir kasitsa sorun değil ama 50cm ve üstü olduğu zaman sorun...

eğerki extrem sürüş istiyorsanız biraz para harcamanız gerekir...
ama normal şartlarda bisikleti zorlamayacak şekilde sürerseniz astro iyi bir seçim olur...

sürüştarzına light FR -all mountain-agrassive XC gibi terimler girdiği zaman bisiklet parçaları zorlanmaya başlar...
bir müddet sonra da iflas eder. o yüzden iflas etmeyen istiyorsanız...

sizin bir tane giant brass almanız yada sedona x11 almanız gerekir...

bu söyledikleriniz için...
veya en kötü ihtimal bir tane specialized hardrock almanız gerekir ben atlayıp zıplamak istiyorum derseniz...

bence söylediğim modelleri araştırın. ondan sonra sorun bunla yapabilir miyim yada şu bisikletle yapabilir miyim diye...

bir söylediklerim üzerindeki parçalara bakın birde astro ya igman a vs vs...

Tepki
7
Biraz önce salcanonun sitesinde dolanırken bunu buldum.Belki bu olur diye düşündüm?
(link)
Bu tam olarak ne bisikletidir?

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
(link)

bakın bununla olur..

http://bikemag.com/gear/bikes/Spec_Demo8_1.jpg
http://bikemag.com/gear/bikes/giant-glory-mtb-d.jpg
http://www.bikerespect.com/files/horske-kolo-scott-gambler-dh-10-2009_.jpg
http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.trekbikes.com/images/bikes/2009/large/session88dh_blackchrome.jpg&imgrefurl=http://forums.freeriden.co.nz/viewtopic.php%3Ft%3D5924%26sid%3D45e628e6af7b83e759e02122db35db0c&usg=__OC8uvU1u4S5NJCvxBlIkRb5PP6g=&h=374&w=576&sz=44&hl=tr&start=13&um=1&itbs=1&tbnid=SensZ8GeSC0tPM:&tbnh=87&tbnw=134&prev=/images%3Fq%3Dtrek%2Bsession%26um%3D1%26hl%3Dtr%26client%3Dsafari%26sa%3DX%26rls%3Den%26tbs%3Disch:1

işte bunlarla downhill yapabilirsiniz...

size demek istediğim bisikletlerin şekline değil üzerindeki parçalara kadro geometsirisine bakarak seçim yapın...

downhill istiyorsanız bunlara ihtiyacınız var yada muadillere..

benim size önerim maddi olarak rahata erin sonra 800-900 gibi bir tane all mountain sürebilecğiniz bir bisiklet alın...

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Neden salcanoya tutuldunuz acaba ?Giant-Specialized-Trek gibi bir sürü marka var ülkemizde en basiti sedona var.Neden salcano ?

Tepki
7
Manisa'da sadece salcano ve bianchi çok yaygın internetten alma lüksümde yok.Mecbur ya salcano yada bianchi,bende ikisinin bisikletleri arasında dolaşıp duruyorum.İki markanın arasından all mountaine uygun ve fiyatıda iyi bir bisiklet bulursam alıcam.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
all mountain istiyorsanız,drag markasının all mountain için fs bisikletleri var.bütçeniz az olduğu için o fiyata Drag FREEBORN 26'' DİSC ALÜMİNYUM bisiklet var.googlede aratın,buraya yazarsam reklam yapmış olurum. internet üzerinden alışveris gayet güvenilirdir. çok değil 2 yıl önce bende senin yaşlarındayken iyi bir bisiklet almak için araştırmaya başladım.forumu duymadan önce malum bianchi çok iyi zanederdim,full süsp. modellerini :) ama sonra forumda 1 ay gibi zaman geçirdim,bütçeme uygun sedona 761 aldım.iyikide o hataya düşmemişim.acele etmemeni öneririm.all mountain biraz mtb biraz freeride tarzıdır.melezdir.kask hayat kurtarır,eksik etme kaskıda.

Tepki
7
Bisiklet harika ama almamın imkanı yok.Mecbur salcano alıcam ama salcanodada all mountain tarzında yok,yok,yok olanda uçuk fiyatlarda yemin ederim bütün hırsım,hevesim kaçtı.
Şimdilik tek çıkışım bu bende hevesli değilim ama seçenek bu.
(link)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
mağzalar güvenilirdir.önemli olan babanın yada annenin güvenmesi.banada ilk karşı çıktılar internetten olurmu falan filan.isyan ettim :D konuşmanı tavsiye ederim.