Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FR toplarken,hangi parcalardan tasarruf etmeli?

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında şans topoğraf tarafından paylaşıldı.

1. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar herkeze merhaba...
    1 Hafta once depoya hirsiz girdi.parcalarini toplamayi yeni bitirdigim Ram-fourcross bisikletim,arkasimin emanet 80 model sarda yaris bisikleti ve kiz arkadasimin mtb si calindi.Evde 3 bisiklet varken tamda yaz basinda evde 1 tane bisiklet kalmadi...
    Kendime don almayip bisiklete parca alirdim,tam bitti derken bisiklette gitti.Durum boyle olunca evdekilerde yeni bisiklet toplamam icin destek cikti..

Durumu kisaca ozetlemeye calistim :) Simdi gelelim esas konuya...Eldeki para Orta-ust seviye 0 fr almama yetmiyor.2 el bisikletleride dh parklarda cok yipratiyorlar..Bu sebeplerden bisikleti kendim toplicam....

FR toplarken hangi parcalari cikma,hangi parcalari 0 alirsiniz yada hangi parcalarda ucuza kacarsiniz?

Benim planladigim liste su sekilde...
    Kadro: 2. el Giant glory 2008-Voltage fr10 2010 yada ayni fiyata 0km RAM freeride kadro
    orta susp: 0km X-Fusion Vector dh2 (fox dhx 5.0 in yari fiyati)
    On masa: 0km RS domain 318 yada Marzocchi 66 rc3
    On fren: 0km Code r
    Arka aktarici: 0km x9 kisa bacak
    Pedal gobegi:0km Howitzer
    Gidon,bogaz,sele,Jant takimi,ruble,aynakol,zincir gergisi,vites kolu ve arka frende cikma almayi dusundugum parcalar...
    Lastik,ic lastik,fren balata,zincir vs zaten elimde var...

On masa 0km olunca bisiklete yeni alinmis hissi veriyor,orta suspansiyon 2. elde cok yumusak reboundunu kaybetmis oluyor.Orta gobek cok uzun omurlu degil zaten...Butce el verirse arka jantida 0 almak isterim.
    FR toplarkenki planim bu.Sizlerinde dusuncesini merakla bekliyorum.Yorum yazanlara simdiden tesekkurler

Dip not (Bulgaristandayim,2. el bisiklet pazarida hayli genis.Siteye hergun en az 4 fr-dh ilani dusuyor.bir surude parca...)

Mehmet Ser bunu beğendi.
  2. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Gecmis olsun, su an boyle bir olay basima gelse delirirdim herhalde. FR icin kadro, jant seti ve masayi saglama aldiktan sonra gerisi bir sekilde bulunur sanki.

- Kadro icin Voltage ya da Bottlerocket ikinci elde hem kolay bulunur hem bas agritmaz gibime geliyor.

- Masada bi Marzo dene bence, ya da X-Fusion Vengeance. Suntour'a karsi biraz onyargi var, ama Durolux'lari da cok begenenler var hem fiyat/performans, hem evde bakim yapilabilmesi acisindan. Su sayfanin sonundaki Scythe'li abi 40'la agaca carpip kirmasina ragmen masa super diyor:D

- Jant takimi 2. elde akord gerektirebilir, temizse yaptirilir, sorun olmaz sanirim. Gobekler rulmanlari degistirilebilen tipte olursa (cartridge bearing) sonra sikinti cikmaz, malum ikinci el gobekler yipranmis olacaktir.

- Gobek + aynakol set halinde ucuza bulunabiliyor

- Gidonu da indirim denk gelirse sifir bakmak isteyebilirsin, ikinci elde catlak filan denk gelir de kirilirsa bas agritir. Harbiden, bayagi bas agritir:)

Hadi kolay gelsin:)

şans topoğraf bunu beğendi.
  3. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yazdığın parçaların içinden soruyorsan bence Glory 2008, 66rc3 birde sağlam jantlar Code R da iyidir.
    Gerisi ikinci plan.Para oldukça upgrade edersin.

şans topoğraf bunu beğendi.
  4. şans topoğraf

Seviye:
    Onur..isin sinir bozucu tarafi..bisikletler apartmanin tavan arasinda idi.Aksam 18:00 de eve dondum bisikleti tavana koydum.Ertesi sabah 9 da okula gidicem,bisikletler yok.Apartmanin kapisini goren yandaki magazanin kamerasi var onuda taradik.bisey yok.Bisikletler apartmandan cikmamis!!! Yani apartmandan biri arakladi.Polise gidiyorum,milletin dairelerini arayamayiz diyor,deliricem.Ayrica bisikletlerin benim olduguna dair elimde bir belgede yok...
    Bi tanesi 80 model sarda yol bisikleti toplama,benim kadroyu zaten takasla almistim ama parcalarin faturalari var.Digeride yillar once alinmis faturasi nerde belli olmayan mtb.Dusunmekten ruh hastasi olucam...

X-fusion suspansuyon konusunda endiseliyim..yabanci forumlarda okudum,herkez olumlu yorumlarda bulunmus....0 dan fox dhx 5.0 orta susp alsam,x fusion vector dh2 ile aralarinda 500 tl fark var bence fox almaya deymez,2. el susp almakta istemiorum burdan tasarruf etmem lazim...

Ozgur 08 glory benimde ilgimi cekiyor, cunku kadro boylarida 15" e kadar var...Daha onceki dh yi satmamin sebeplerinden biride bu.alcak ve uzun kadro seviyorum dh kadrolarda ata biner gibi yuksekte hissediyorum.pisikolik ama sevmiyorum iste :)

Onur durolux guzel masa fakat Omru kisa oluyor.Su an magazada indirimde 2008 66 rc3 var beyaz gozu ona diktim...

Jantlari cikma alicam..Ucuz,agir 2. el 36 delik rulmanli marka onemli deil fakat Muhtemelen Formula gobek olucak.Ucuz,saglam ve cok kullaniliyor..

Cekis sisteminde tek korkum,sarsinti ile vites degismesi...Mesela 8. viteste sert taslik biyere giriyorsun,gecerken titresimden dolayi vites 8 den 5 e dusuyo.Pedala basincada bosa donuyor,cok sinir bozucu..Boyle bisey olmicak olsa en ucuz parcayi alirim...
    Az esneyen,kisa bacak bir arka aktarici lazim.Kisa bacak aktaricilarda en ucuz sram x-7 var...

Su an 08 glory var satilik 1200 tl.Kadroda cizik bile yok fakat frame set olarak veriyor fox dhx 4.0ile.kadroyu tek vermiyor.bide Kadro boyu 18"

2. el cok satilik varda cogu frame set veriyor.Sadece kadroyu satsin,15"-16" olsun,temiz olsun,ucuz olsun diyincede secenek kalmiyor :))

5. serkan saygın

serkan saygın Aktif Üye

Seviye:
    Yahu bizde kadro arıyoruz.çözüm bulgaristandaynmis ya.hemen para göndereyim alalım glory yi:D

6. şans topoğraf

Seviye:
    Bu frame set 950bgn yani 1200 tl civari..kadro kulagi,furc takimi,sele kepcesi ve fox dhx 4.0 ile veriyor
    http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=110587 http://nasko81.picturepush.com/album/190863/p-Giant-Glory.html#

Bu ilanda bu gun dusmus, frame set fox dhx 5.0 ile,kadro kulagi,sele ve borusu 1400bgn yani 1680 tl diyor..
    Bisikletin tamamini 888 rc3 evo ti masa ile 3250bgn yani 3900 tl ye veriyor
    http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=109400

7. şans topoğraf

Seviye:
  8. serkan saygın

serkan saygın Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler şans.
    peki bu bisikletleri gümrükten geçirirken sorun yaşarmıyız acaba?
    ciddi ciddi düşünüyorum bulgaristana gidip alıp gelmeyi.
    neyse konunu kirletmek istemem.müsait olduğunda özelde bir konuşmak isterim seninle.yardımına ihtiyacım olucak sanırım.