Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fr kadro

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında batutanker tarafından paylaşıldı.

1. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    transition kadro lar hakkında bı bılgısı olan varmı http://www.pinkbike.com/photo/2131216/ bu kadrodan arıyorum fıyat konusunda bı bılgısı olan varsa vede nereden bulabılırız yada 130 luk masayla kullanabıleceyımız bı fr kadro ne var dır

2. SoldieR52

SoldieR52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel kadro inş. bulursun... tr de bunları görmek ayrı bi güzellik :) ...

3. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    batutanker bunu beğendi.
  4. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    pekı 130 lık masayla kullanılabılıcek bulması daha kolay bıde fıyat olarak bundan daha uygun bı kadro onerebılırmısınız

5. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Transition,fullsuspension bisikletler üreten Amerika menşeeli,(bence) mükemmel bir firma.
    Çok eski bir geçmişi yok iki binli yılların başında kuruldu fakat piyasada çok çabuk yer edindi ve şuan dünyanın en çok tutulan ve beğenilen bisiklet firmalarından birisi.
    En önemli özelliği ''rider owned'' denilen türde firma olması;Yani sahipleri sizin bizim gibi bisiklet sürücüsü genç insanlar.Tabi bunlar çok sağlam FR/DH sınıfı sürücüler.Bir süre sonra neden biz kendi arzu ettiğimiz bisikletleri üretmiyoruz diye düşünerek yola çıktıkları bir oluşum kısacası.
    Genç olmaları,piyasanın içinden geliyor olmaları onları diğer sürücelere çok yakın kılıyor ve müşteri hizmetleri olarakta en sevilen firmaların başında yer almalarını sağlıyor.
    Fiyat performans olarakta çok ciddi şekilde tutulan bir firma.Bisikletleri piyasa standartlarına göre öyle ulaşılmaz aletler değil.

Resimdeki bisiklet ''bottlerocket'' modeli.Slopstyle/FR sınıfı bir bisiklet.Yeni jenerasyon FR bisikletide diyebiliriz.130 mm lik maşa az gelir bu alete.160 ideal olur,180 de tercih edenler var.Resimdeki maşada 160 lık RS Lyric zaten.
    Bu markanın 130 mm ile kullanbileceğin modeli AM sınıfı ''covert'' olurdu.

Ülkemizde temsilcisi yok malesef.Yurtdışından da getirmek çok zor gümrükte kesin takılır.Bu tarz bisiklet vs getirmek için ülkede temsilcisi yok ise garanti belgeleri falan istiyolarki dediğim gibi zor iş.
    Tek çare,yurtdışında tanıdığın varsa ülkeye dönecek ona getirtebilirsin.Bütçen ne kadar bilmiyorum ama süper pahalı bir marka değil Transition.

Öncelikle şunu söyliyeyim 130 mm FR sınıfı bir mesafe değil malesef.AM sınıfına giriyor.Tabi bu tarz bir kadro toplayı giriş olarak güzel bir bisiklette toplayabilrsin.Hiç olmaz diyede bişey yok.Ülkemizde varmıdır böyle kadrolar bilmiyorum hatta sanmıyorum.Büyük markaların bu sıonıfta modelleri satılıyor ama sadece kadro olarak satıldığını sanmıyorum açıkcası.Yinede bir araştırmak lazım.Yada bilgisi olan arkadaşlar buraya yazarlar.

Kolay gelsin...

peregrinus ve caner(bmx) bunu beğendi.
  6. Engin395

Engin395 Üye

Seviye:
    acamur selam Su AM ne demek hangi katagori bir acıklarmısınız rica etsem .

7. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    AM=all mountain(benim bisikletim-giant reign x- gibi yada scott ransomlar gibi:)) hoş benim bisiklet tamda all mountain değil ön ve arka çalışma mesafesi bakımından :)

acumur ve Engin395 bunu beğendi.
  8. bachibouzouk

bachibouzouk Kıdemli Üye

Seviye:
    transition sadece fullsuspension değil çok güzel hardtail kadrolar da üretir, yurtdışında şu an en çok tercih edilen markalar arasında , yukarıda da yazıldığı gibi sahipleri aynı zamanda çok iyi sürücüler ve kendi deneyim ihtiyaçlarından yola çıkarak üretim yapıyorlar, bottlerocket 130 luk maşa ile kullanılabilir zaten kendileride hem freeride hem all mountain kit ile satıyorlar ve am kit ile kendilerine toplatmak istiyorsan Rockshox Pike 454 Air U-Turn 110 - 140 seçeneğini de sunuyorlar. müşteri hizmetleri çok iyi vakti zamanında sorduğum tüm sorulara bıkmadan detaylı cevaplar vermişlerdi, kafandakileri direk onlara sorarsan daha net cevaplar alabilirsin, birde sitelerinde zaman zaman demo bisikletler ve geçen yıllardan ellerinde kalan kadroları çok ucuza satıyorlar, arada bir bakıp takip et.

acumur bunu beğendi.
  9. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Erkal senin aletle Ransom arasında çok fark var bana sorarsan.Reign x tam olarak heavy duty AM - light FR sınıfı bir yerlerde duruyor.Ransom XC ye yakın AM bisikletlerinden biri bence.Fazla sert kullanım için uygun olacağını sanmıyorum.En azından Reign ile kıyaslandığında.
    Scott bence XC den şaşmasın :).AM di FR ydi falan Scott'a gelene kadar çok başka markalar var tercih edilecek.

Engin,

AM Erkal'inde dediği gibi ''allmountain'' oluyor isim olarak.
    Kabaca tabirle XC ve FR arası bisikletlere bu ad veriliyor.
    Bu tip kadrolar;günlük epik XC gezilerini yapabilir ama gereken yerlerdede daha sert kullanımlarada hitap edebilirler.
    Her kategoride olduğu gibi AM kategorisinde de öncelikli olarak ,bisiklete döşeyeceğiniz komponentler eşliğinde hafiften,agresif sürüşlere kadar kişisel olarak yönlendirebilirsiniz.Agressive XC/light AM den Decent AM e(iniş ağırlıklı)kadar açık bir yelpaze kısacası.

Sevgiler,kolay gelsin...

ErkaL ve Engin395 bunu beğendi.
  10. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sadece 2 adet hardtail kadrosu var Transition'ın ama yinede haklısın,teşekkürler ekleme için.Gerek duymamışım belirtmekte.

Bu arada Transition AM seçeneğini birazda modelleri hafifletmek isteyenler için sunuyor.Yoksa sözlük anlamı olarak AM sürüşleri yapamassın bottlerocket ile.Gereksiz olur daha doğrusu.Sele borusu yükseltilip pedal performansıda alınabiliyor bu kadroda ama dikkat ederseniz alçak standover yükseliği ve sürekli aşşağıda duran sele borusu ile bu kadro tamamen FR sınıfı sürüşler için tasarlanmış.Havada hareketler yapıp,atlayıp zıplamak için kısacası.Zaten slopestyle'da bu manaya geliyor sürüş disiplini olarak.
    Bottlerocket şuan dünya genelinde en çok tercih edilen yeni jenerasyon FR kadrolarından biri.O kadar çok tutulduki devamındaki sezonda diğer büyük markalarda bu tarz kadrolar sürmeye başladılar piyasaya.Banshee,Intense vs gibi...
    İllaki etrafta pedal çevirip tırmanış yapacağım ve FR zevkide tatmak istiyorum diyorsan Preston FR mükemmel bir bisiklet.Yada safkan AM modeli olarak öncedende belirttiğim Covert var.
    Diğer modeller tamamen DJ-FR-DH sınıfı aletler.

11. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Batu o kadro yanlış deilsem ya commençal yada animal commençal yani tek kadro minimum 3000 $ gibi bi fiyatı vardır.Commençal çok pahalı bi marka çünkü.

12. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bilgi olsun diye söylüyorum,
    Animal Commencal,Commencal firmasının yarış takımının adı.Herhangi bir modeli yada markası değil.
    Gee Atherton -ve bir kız ve erkek kardeşi-bu firma adına yarışıyorlar (DH).Gee ve kız kardeşi UCI'ın İtalya ayağında bu sene dünya şampiyonu oldular.

Serkan Yazıcı bunu beğendi.
  13. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    commencal deıl transition ozellıklede double modelı cunku ona 130 luk masa takılabılıyo bende kendı bısıkletımın ustundekı parcaları ona aktarıp kullanmayı dusunuyorum benım bısıkletı gordun sen oyuzden bana en uygun olabılıcak kadro o gıbı geldı ama fıyatları hakkanda bı bılgım yok

14. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Batu yanlışlıkla yazdım ben.Normalde bu mesaj benim ;).Serkan abi yazmadı.

15. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    :D tmm koray sen bılıyomusun bu kadroların fıyatlarını fılan yada bu double modelı gıbı acılara sahıp olan bı kadro

16. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    selcuk abi ye bi müracat et istersen

17. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    nasıl ulasabılırm selcuk abıye pekı

18. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    istersen bir aratmayı denet forumumuzda :) Selçuk Çilek diye...

19. batutanker

batutanker Aktif Üye

Seviye:
    :Dtessekurler :D

20. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:

arkadaşa katılıyorum hele bir vargant modeli varki meret sabit kadro olmasına rağmen 200 mm'ye kadar süspansiyon kullanımına izin veriyor

sabit kadro olarak iki modeli var biri vargant diğperide dj için trıal or park cromoly kadrosu var onun dışında hepsi süspansiyonlu kadrolar.

saygılar