Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

fox veya rock shox acil yardım !!!!!!

Konu, 'Süspansiyon' kısmında A.fox tarafından paylaşıldı.

1. A.fox

A.fox Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu perşembe veya cuma amortisor alıcam fakat iki amortisor arasında kaldım luutfen yardımcı olurmusunuz sizce hangisini almalıyım FOX 32 VANİLLA 140 R veya ROCKSHOX RECON SOLO 100MM SİYAH daha önce bukadar iyi amortisor kullanmadıgımdan arasındaki özellik farklarını sadece sitelerden okuyabiliyorum ama neyin ne işe yaradıgını kullanırken farklarını vs bilmiyorum kullanan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar acilinden bi yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim....

2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    tarık arkadaşın sorduğu doğru hangi amaçla kullanıcaksın arazi mi düz yolmu ona göre öneri yapalım.

3. A.fox

A.fox Üye

Seviye:
    gündelik kullanım için şehir içi ama nadirde olsa arazide birde şöyle birşey var gündelik kullanım sırasında kaldırım vs yerlerden atlayan zıplayan bir insanım düz yol gitmiyorum yani..

4. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    O halde recon iş görür gibi.

5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Amacınız için ikiside iş görür fakat kadronuz nedir? Çünkü 140mm yüksek bir travel değeri ve her kadro uyumlu değildir... Eğer kadronuz all-mountain tarzı bir kadroysa Fox u ben daha çok tavsiye ederim. Ama Recon da yavana atılır cinsten değil. İkiside üst model ve çalışmaları benzer birbirine.

HaliliOzturk bunu beğendi.
  6. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    140 mm - 100 mm
    yaylı - havalı
    $$$$ - $$

Fazla kararsız gibisiniz, bence çok ciddi bir indirime filan yetişme gibi bir derdiniz yoksa bu cuma almayın maşayı bence, zaten kadroyu söylediğinizde büyük ihtimal seçeneklerinizden biri elenecek:)

Bir de recon hangi recon: xc, xc race, 327, 335, 351?

7. A.fox

A.fox Üye

Seviye:
    arkadaşlar bugün iki amortisor çin gittim ama beni başka bir amortisor için kandırdılar :D önerdikleri amortisor ROCKSHOX REBA TEAM DUAL 100MM SİYAH PUSHLOCK sizce bu amortisor nasıldır? ilk sayfada yazdıgım modellere göre performansı açısında aradaki fiyat farkına değermidir ? ve kardo içinde 2009 sedon 781 alıcam inşlh yarın alıcam ama sizlerin yorumları ve tecrubeleri benim için çok önemli sonradan pişman olmak istemem

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle 781 kadrosu için 140 mm çok fazla, haliyle Fox'u elemiş olduk.

Diğer iki maşadan Recon'la Reba arasında çok fark var, Reba artık performans, ayarlanabilirlik ve teknoloji olarak en üst seviyede. Ama aradaki fiyat farkına değer mi sorusunun yanıtı sizde saklı, eğer toplam binişinizin yarısından fazlası arazide olmayacaksa Reba'ya o kadar yatırım yapmak akıllıca olmaz kanımca...

Hasan Çağri bunu beğendi.
  9. A.fox

A.fox Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim rebayı alıcam galiba araziye çok nadir çıkacak olsamda hesapladıgımda arada 200 tl oynuyor sıfırdan zorlanarak bisiklet toplamama ramen 200 tl farka değer gibi şimdilik kadro ile reba yı alıcam gerisi inşlh yaza kadar tamamlanır..

10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer vücut ağırlığınız 85kg nun üstünde değilse Axon RLD işinizi daha ucuza görür. Reba'nın yarı fiyatına fakat performans ve teknik özellikleri benzer ve oldukça hafif.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  11. Engin

Engin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Reba'dan memnun kalırsın, fakat alternatif ürünleride araştırmanı tavsiye ederim.

12. A.fox

A.fox Üye

Seviye:
    arkadaşlar ilgilendiginiz için çok teşekkür ederim maşa kararı vermedeim ve uzun zamanda bisiklet toplamaktansa bütün imkanlarımı kullanıp trek 4500 bisiklet aldım evde duruyo şimdi çok heycan verici bişey :)

sadana bunu beğendi.
  13. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    SAdece "FOX" Her ne tarz olursa olsun.Mükemmel ötesi..Sadece dikkat edeceğiniz nokta kadro boyuna göre iyi bir seçim yapmak..

14. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kadro - maşa - jant seti, bu muhteşem 3lüde tabi bütçeyi sınırlamaya değiyor. Ama üst model ile en üst model arasındaki farkın uçurum olmadığını ve aradaki 200 lira farkın marjinal faydası daha yüksek başka bir donanıma gidip gidemeyeceğini de bir düşünün derim. Mesela 200 lira farkla eğer jant setiniz 500 gr daha hafif olacaksa, bence düşünmeye değer.

sadana bunu beğendi.