Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FOX RP 23 Boy Montaj Problemi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Engin YAĞIZ tarafından paylaşıldı.

1. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar yakın zamanda Fox rp23 orta süspansiyon aldım alırken kadro uyumluluğuna dikkat etmeme rağmen sorun yaşıyorum kadroma fabrika verilerine göre almam gereken süspansiyon 200x51 mm olması gerekiyor bende bu ölçülere uygun bitane buldum ve satın aldım aldığımda havası yoktu ben bu şekilde kadroya montaj yaptım fakat bisikletin toplama işi bitince orta süspansiyonun havasını bastığımda süspansiyonun uzun olduğunu fark ettim bu boy ayarlanabilir mi yoksa satıcı bana yanlış ölçüde süspansiyon mu gönderdi, benim süspansiyon havası tam dolu halde iken iki merkez arası 220 felan geliyor yani 10 mm kadar uzun o yüzden kadroya çarpıyor , uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum.

2. 9magiko

9magiko Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat Ali Güneş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O boyun 'saglikli bir sekilde' ayarlanmasi, kisaltilmasi malesef mumkun degil. Ayrica hava basildiginda arka suspansiyonun 20mm uzamamasi gerekir. Ya sizin arka suspansiyon 200 yerine 216/222 olarak gonderildi, ya da belki gonderdiginiz resimdeki degerler yanlis olabilir (model yili farki da olabilir). Bisikletin resimlerini koyabilirseniz belki daha cok yardimci olabiliriz. Aslinda en saglikli yol bisikletin uzerinden cikan eski suspansiyonu olcmek elinizde mevcut ise.

3. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    malesef kadroyu sıfır aldım o yüzden karşılaştırabileceğim bir süspansiyon yok. Eğer kısaltma işlemi yapılmıyorsa satıp yenisini almam lazım sanırım, çünkü bu halde hava vurursam kadroya zarar vericek..

4. 9magiko

9magiko Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat Ali Güneş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Diger konulariniza da baktim, oncelikle bisikletiniz hayirli olsun cok guzel olmus. Kadroyu aldiginiz sitede bilgi var mi arka suspansiyon konusunda, sizin resimler ile yukaridaki resimdeki kadro arasinda farkliliklar var.

5. E.İÇLİ

E.İÇLİ Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    anlattiklarinizdan tek birsey cikiyor gonderdikleri suspansiyon yanlis olabilir ama isin teknik boyutu olabilir havali suspansiyon kullanan arkadaslar daha iyi yardimci olacaktir

6. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben resimleri temsili aldım o yüzden farklılık var genel olarak sorunu anlatmak için..
    Kadro süspansiyon ölçüleri 200x50 bunda bi sorun yok, sorun olan süspansiyon 200 mm den uzun gelmesi bunun kısaltma imkanım yok ise değişmesi gerekir sanırım

7. 9magiko

9magiko Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat Ali Güneş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Evet, durum buysa degismesi gerekir. Size gonderilen arka suspansiyonun hava basilmamisken bile 200 mm'ye yakin bir uzunlukta olmasi gerekiyor. Hava basildiginda en fazla 2-3 mm degisir bahsettiginiz gibi 20 mm fark var ise hatali gelmistir. Kisaltilmasi da mumkun degil.

8. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hm anladım şuan havasız şekilde yaklaşık 220 geliyo ölçülere baktıgımda standart 225mm lik olan var sanırım bana 200mm yerine 225mm lik süspansiyon gönderdiler. O yüzden ilan açıcam inşallah erken satılır bende yenisini alabilirim.. Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim... iyi geceler