Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fox maşa sorunu

Konu, 'Süspansiyon' kısmında halilgoksal tarafından paylaşıldı.

1. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar,

bisikletimi alalı 2 sene olmadı. üzerinde fox evo 29 CTD maşa var. çalışması sorunlu, Tırmanış modunda (C) maksimum 5 mm oynaması gerekiyorken ayağa kalkıp pedal basınca %70 civarında gömülüyor. daha önce servise gönderdim yağı tamamladık deyip gönderdiler... aradan 8 ay geçmedi ki kış mevsimi dolayısıyla fazla da kullanılmadı maşa aynı halde... merak ettiğim bu maşalardan kullanan var mı? hep bu şekilde mi çalışıyor? sorunluysa garantisi bitmeden uğraşayım.

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hava durumu nasil??? Gömülmenin havayla igisi var. PSI'yi kilonuza göre basmaniz gerekiyor.

halilgoksal ve alperK bunu beğendi.
  3. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    servise gitmeden önce yeterli hava bastığımda da gömülüyordu... servisten geldikten sonra da 100 km olmamıştır... sağlam bir tamirci bulup deneyeyim bakalım...

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benimki sadece bir tahmindi, masanin garantisi var diyorsun neden garanti üzeri hal etmiyorsun sorunu? Ben olsam garantili parcalari kimseye elletmem direk garatisi olan yerle ugrasirim. Ya yapacaklar yada yapilmiyorsa yenisini verecekler. Bir parca ayni sorundan 3 defa garanti üzeri tamir edilmeyince 4. defada yenisini veriyorlar. Ama baska birisi ellerse garantisi ölüyor.

5. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    son gelişme :)
    dün eşimle, asfalt toprak karışık, toplamda yaklaşık 60 km yol yaptık... yola çıkmadan önce az olan lastik havasını tamamladım. hatta bayağı şişirdim bile denebilir. yolun ilk çeyreğinden sonra maşa düzgün çalışmaya başladı... hatta sabah kontrol ettiğimde de( bisiklet dururken gidondan yüklenerek) maşanın gömülmediğini farkettim.
    şu durumda ya lastiklerin havasının olmaması bir şekilde bisiklette esneme yaptığı için maşa çalışmaya başlıyordu ya da açık kartuş maşa bir süre çalışmadan durduğu için yağı süzüldü uzun yol yapınca kendine geldi...
    tabii bunlar varsayımlar... işin teknik kısmına (CTD maşa nasıl tam bilmediğimden) hakim olmadan yapılan çıkarımlar. neticede maşa düzgün çalışmaya başladı. destekleriniz için teşekkür ederim Murat Bey.

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O nasıl iş öyle? Sorunun tekrarlanmayacağı veya tamamen ortadan kalktığı ne malum? Bence güvenmeyin o maşaya. Yetkili servis yolu çoktan görünmüş...