FOX F80 Görünüm Tazeleme yardım!!

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
İyi akşamlar.
FOX F80 maşam var.
Dağ bisikleti olduğu için gerektiği gibi kullanıyorum.
Bunun sonucunda çizikler yüzeysel dal çalı çırpı çizikleri oluştu.
Üstündeki stickerlar baya çizildi. Ben tekrar bunları yenilemek ve görünümü güzelleştirmek istiyorum.
Stickerları sökeceğim ancak yenisini nereden bulabilirim?
Reklamcılara yaptırmak istersem nasıl bir yol izlemem gerekir?
fiyat malzeme alma konularında sıkıntım yok.
Resimleri yarın ekleyeceğim makinemde vardı ama kardesm silmiş heralde.
Teşekkürler...

Scudo

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
http://individual.utoronto.ca/tonychen/PICT3467_FoxF80RL.jpg temsilidir.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
(link)

Buradan beğendiğiniz bir logoyu indirip, herhangi bir reklamcıdan çıktı alabilirsiniz.
Sanırım doğru baskı türü Folyo Baskı (tam olarak emin olmasam da).. ((link))

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Boya çiziklerini rütuşla kapatabilirsin. Sticker için aynı desenleri bulman zor ancak fox logosunu yaptırabilirsin reklamcılarda.
http://www.4wdworld.com.au/4wdimg/Foxshoxlogo.JPG

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Çok teşekkür ederim. site bakıma girmiş. Fotoğrafları yarın koyunca her şey daha net olacak ama rötuş işlemi nasıl olacak? Iyi geceler

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@alperen48

=))) Ben baktığımda çalışıyordu.. Sen de şanssızmışsın Alperen :p.
Açılır yakın sürede sanırım =)..
Rötuş konusunda benim hiç bilgim yok açıkçası.. O konuda yardımcı olacak arkadaşlar çıkar elbet.. =)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Edip abi bu aralar böyle elle tutulan madde cinsinden ne istersem bir şekilde elime geçiyor. Çok ilginç durumlar yaşıyorum. Ama gel gör ki böyle elle tutulmayan internettir, kız arkadaşı işleri insan ilişkilerim de bi o kadar kötü gidiyor. Anlamadım valla bu gün ne kadar siteye girsem kapanıyor' bu 3.site bugünkı. Heralde çok maddi madde cinsi konulara kafa yordum da onun için böyle oldu. =)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@alperen48

Metalik gri sprey boyalar var onlardan alıp boş bir kaba sıkarak fırça ile rütuş yapabilirsin.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Oje ile. Her renk oje satılıyor. Her renkte her tonda.
Maşanız uzun zamandır sizde, tonunu biliyorsunuz. Herhangi bir kozmetik mağazasına gidip aynı tonda oje alırsınız...
Ya da bisikletinizle gidip deneyerek alırsınız.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Resim çekme fırsatını ancak bugun buldum özür dilerim.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/150899_4627273233592_599337926_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487159_4627273033587_1592630349_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/395558_4627272873583_743669831_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/304101_4627272513574_198566354_n.jpg

Bacaklardan birindeki sticker sağlam ancak diğerki oldukça yıpranmış. 2 sini de değiştirmek istesem sağlam sticker kalıp gibi kullanılıp basılabilir mi?

Ayrıca resimlerde gözüken o boya kalkmaları için oje vs. denmiş ince bir zımpara atmam gerekir mi?

En son resimdeki kapağımı şerefsizin biri çalmış dersaneden. Bu kapagı bulma imkanımız var mı? Teşekkürler.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Konu ile ilgili değil ama sonunda forumda böyle kullanılmış parça görebildi gözlerimiz.Şükür.Maşa ve bisikletiniz güzelmiş ve de keyfi çıkarılmış,vitrinde saklanmamış.
"Çiziksiz ve temiz dağ bisikleti,dağ bisikleti değildir."

Tamamen boya çıkarılıp,temiz bir boya atılıp sonra üzerine fox racing shox çıkartma kondu mu,mis gibi olur.Üzerine bir de vernik.Işıl ışıl parlar.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Sertaç abi ben de böyle kullanıyorum bir yerleri dağılıyor topluyorum. Sonra foruma bakıyorum herkes cilali ferrari. Yol bisikletini anlarım da dağ bisikleti olarak aldım. Dağda kullanmak yeri geldiğinde düşüp kalkmak ve bundan zevk almak. Bunun sadece bir mal olduğunu ve benim bunu eğlenmek için aldığımı fark edeli 1 sene oluyor. Bazen kuzenlerime de sürdürecek oluyorum ama bakıyorum ki çocuklar düşeceğiz çizilecek diye korkuyor. Ben de alıyorum bisikleti bir yerden inerken düşüyorum ve gülüyorum. Kuzenlerim bunu görünce şaşırıyorlar ama artık düşmekten korkmuyorlar ve rahatça biniyorlar. olay bu kadar artık benim düşüncelerime göre. Açıkçası bunları burada paylaşmaktan da korkar oldum. =) herkes bisikletine çok güzel bakıyo ama bence olay bakmayı geçti artık zevk almak için bunları da tatmak lazım. Benim gibi düşünen birini daha görmek güzel oldu.
Boya ve vernik hakkında yardımcı olabilirsen çok sevinirim abi. Güzel bir şeyler ortaya çıksın istiyorum ve senin çalışmalarından gördüğüm kadarıyla bu ışte çok başarılısın. Tecrübelerinden yararlanmak gerekli diye düşünüyorum=)
Teşekkürler.
.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Boya konusunda dağ bisikleti için elektrostatik boyadan uzaklaşmamak gerekiyor.

Oto boyası denen akrilik boyalar serttir,taş ve çiziklere karşı dayanıksızdır.Akrilik boyaların renk seçeneği çoktur ve uygulamaları kolaydır.

Elektrostatik toz boya ise sağlam olur.Bir de işçilik iyiyse kayaya bile değse maşa çizilmez,uzun ömürlü olur.

Renk konusunda bisikletin tam resmi bize yardım eder.Kadron siyah.Maşanın beyaz renk olması iyi olur gibi.Üzerine yapacağın çıkarmaların biraz daha değişik(mesela eski reklamlardaki çizim mankenlerden oluşmuş fox ablemi) olabilir.

Kişisellik katmanı öneririm.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Şu an frenlerinde bir sorun olduğu için atım tamirde. Kadroda bir çok renk var. Sarı, beyaz, mavi vs. Bir çok renkle bence çok güzel uyum sağlanmış. Atım gelsin renk buluruz hep beraber. Zaten egzotik bir şey orjinal afilli olsun istiyorum. Emek vermek en güzeli.
Teşekkürler abicim..

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@alperen48

Eğer çizimi iyi bir arkadaş bulursan el çizimi yaptırabilirsin("Sanat ölmesin").Akrilik boya alıp mikronluk fırçalarla yapılan dokunuşlar,doyulmaz güzellikler yaratır.Sınır sadece hayal gücü olur.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Ne yazık ki öyle bir seçeneğin fethiyede olduğunu sanmıyorum, Bisiklet çevresinde öyle bir tanıdığım yok ancak varsa yapan tanıdığınız vs. fiyat ve tasarım konusunda anlaşılabilirse neden olmasın :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
temiz bi iş istiyosanız maşayı tamamen sökün sanayide ya bi kumlamacıya götürün yada ince su zımparasıyla zımparaladıktan sonra renk olarak araba boyacısından inci beyazın bir ton koyusunu alın tabancayla attıktan sonra vernikleyin bunları yapamam diyosanız sprey boya ve sprey vernik uygulayın foxun birebir stickerları ebayda var uğraşmayın 2-3 dolara satılıyo;)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
masa bacakları ne olacak?
O altın sarısı olan yerleri boyamamak lazım çünkü o renk çok hoşuma gidiyor. Orayı bir şeyle kaplayacak miyiz? Teşekkürler.