Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

FOX 32 VAN RLC 850$ ?? Millet uçmuş

Konu, 'Süspansiyon' kısmında OzgurIskin tarafından paylaşıldı.

1. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Avrupa'da en ucuz Türkiye'de olacak dedikleri şey bu muydu? 850 dolar? Aslı bisiklet'i arayıp yeni sordum. Daha evvelden 3 defa arkası arkasına "X isimli gidon var mı?" die sorup telefonda, üzerine "var" cevabı alıp, dükkana gittigimde "ben yanlış anlamışım, gidon bogazı sanmıştım" diyen bi yer tabi orası ayrı. Sorumun üzerine söyledigim şekilde cevap verdiler, 32 van rlc 850$.. Vay be.. 850$ :mad:
    40 rc2 de 2500$ falandır artık...

pes..

2. artofriding

artofriding Kıdemli Üye

Seviye:
    Avrupa da en uçuk Türkiye de olacak demişlerdir:D

3. OĞUZ

OĞUZ Üye

Seviye:
    bende talas x veya float x düşünüyodum ancak talas x bile 900 950 usd arası olacakmış napıcam bilmiyorum:)

4. Kaan Eryürek

Kaan Eryürek Üye

Seviye:
    acaba 32 F RLC fiyatı nedir ?

5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Öfff hakikaten biraz fazla uçmuşlar!!:eek::eek:

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Normal şartlarda zaten Aslı bisiklet muhatabınız olmaması gerekiyor, ithalatçı ve distrübitör oldukları için çok fazla yoğunlar ve son kullanıcıyla ilgilenemiyorlar fazla, bayi kanalıyla alışveriş yaparsanız daha çok verim alırsınız diye düşünüyorum...

alperen_69 bunu beğendi.
  7. burak kilavuz

burak kilavuz Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu fiyatlar pahalı değil.

ben fox f32 100x'i amerikadan 775$'a satın aldım.
    burdada 800$'a satılıyor.

8. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Ah şaka gibi cidden, yukarda Hakan abi'nin dedikleri ve benim daha önceden edindigim tecrübe ışıgında bugün tekrar aradım, bu sefer bi de operatorden baglandım. Bu sefer bana söylenen: "550$ civarı olacak" !!!!! "Dün aradık, 850$ dediniz, bugun arıyorum 550 diosunuz, yarın arayınca 300$ mı diceksiniz?" die sordum.. Verilen cevap, daha fiyatların belli olmadıgı, fiyatların perşembe ya da cuma belli olacagı, bize şuan söylenenin ortalama bi fiyat oldugu, 850$ hakkında da yorum yapamayacagı, işte daha belli deil falan filan iyi günler tamam dedim haydi hoppalak konusma bitti.

Durum bu. Herne olursa olsun ne dedigimi ve ne duydugumu biliyorum, kimsenin beni moralman cokertmeye hakkı yok. Dün ile bugun arasında 24 saat var, dün solesenize fiyatları bilmiyoruz henuz net degil die, 850$ dio ve tekrar ediolar..
    "FOXlar gelecek Türkiye'ye" dendiginden beridir bekliyorum bu amortisörü. Fiyatı yüksek olacaksa netten sipariş verirdim, vergisi ile bile geçemio bana soylenen fiyatı..

Neyse arkadaşlar durum budur. Henüz bişi net degilmiş. (şimdi sevindirik oldum ya, fiyatları açıklarlarmış, 32 van rlc 1230$...) Konu kilitlenebilir bu arada veya edit? Iyı gunler

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Fiyatların belli olmaması normal, durun bakalım bir gümrükten çıksın amortisörler, gümrük masrafı ne oluyor, komisyonu ne oluyor vs, bunlar hesaplandıktan sonra tam fiyat söylenebilir çünkü saydıklarımın hepsi maliyet ve parça fiyatlarına eklenme durumunda. Ama bence geldiğinde avrupa fiyatlarından çok farklı olmaz (bir çok malzeme de olduğu gibi) ...

10. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar ben Fox amortisörler hakkında bilgi topluyorumda, sizin bahsettiğiniz normal kitlemeli olan mı yoksa kendinden kitlemeli olan mı acaba? Yakın bir süre sonra (sadece) kitlemeli olana kavuşabilirim. Bu amortisör hakkında kısa bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.. Konu dışı gerçi ama hemen halletmek istedim..:eek:

11. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar konuya biraz geç yanıt yazıyorum ancak bir nedeni var elbet :).
    Aslı Bisiklet yetkilileri ile görüştüm. DragF5.user'ın olayı aynı olduğu şekilde anlattılar. O gün (hatta o 2 gün) amortisörlerin henüz fiyatları belli değilmiş. Fiyatlar üzerinde çalışıyorlarmış. İlk seferde bir yanlış anlama sonucu hatalı fiyat verdiklerini söylediler. Yani bir model karışıklığı olmuş sanırım.
    Sonuç itibariyle ben fiyatların oldukça yerli yerinde ve ayakları yere basar şekilde olduğunu düşünüyorum.
    Bir diğer nokta ise değinmek istediğim, Aslı Bisiklet ciddi şekilde kurumsallaşma yolunda adımlar atan, benim gözümde de ileri ki yıllarda bu camiaya çok ciddi faydası dokunacağına inandığım bir firma. O nedenle bugün başka yarın başka fiyat ve benzeri durumların ciddiyetsizlikten değil olsa olsa koşuşturmaca ve yoğunluk yüzünden yaşanacak/yaşanabilecek problemler olduğunu düşünüyorum.

12. BadBoy

BadBoy Aktif Üye

Seviye:
    FOX FORX 2007 32 VANILLA RLC mi aceba?
    ve 2007 modeli mi?

13. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    130mmlik eski seri getireceklerini sanmıyorum ama net bi bilgim yok. Mantıken 2007 modellerin gelmesi lazım?!

Bu arada bu amortisörler hiç gelmeyebilirdi de orası ayrı. Ben uzun zamandır bekliyorum, 'diger' sitede haberini görür görmez o gün hemen aradım. İlk alacaklardan biri ben olacam heralde :) Bana öyle bi fiyat söylenince şok geçirdim resmen içime oturdu yani. Amerikada bu fork yanında bi de cane creek headset 490$ civarı, 850$ı duyunca :Skull-175 :Skull-175

14. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Değişmiş bu arayüz hata oldu :)

15. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar birkaç gün önce FOX maşalar gelmiş ve bayii dağıtımı yapılmış bulunmaktadır, tabii fiyatlarda belirlenmiş..

16. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Açıklanan fiyatlar güzel duruyo valla ne diim. van 32 rlc 550$, fox dhx 5.0 365$.. Keşke kadroma standart ölçüde bi arka shock takılabilseydi :/

17. RuSKi

RuSKi Kıdemli Üye

Seviye:
    bence maşa fiyatlarını amerika ile kıyaslamak yanlış çünkü sadece maşa değil bisiklet kadro pantalon eldiven hatta arabalar bile daha ucuz orada. her ülkenin kendi gümrük fiyatları vardır.
    küçük bir örnek:
    rusya'da 310 euro olan bir kadronun türkiyedeki fiyatı yaklaşık 500-550 euro arasında değişiyor

18. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çok doğru Amerika fiyatlarına göre avrupa fiyatları çok yüksek, o zaman bütün avrupalılar Amerikandan alması lazım tabii onlarda dışarıdan alırlarsa gümrük ve çeşitli masraflarda karşılanacak, bu durumda Türkiyenin tek dezavantajı gelirin düşük olması ve bu konuda yapacak bir şey yok...