Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fotoğraf makinesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında semih yabacı tarafından paylaşıldı.

1. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    600-700 TL arası önerebileceğiniz yarı profesyonel fotoğraf makineleri var mı?

2. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle hangi marka istiyorsunuz.Eğer bisiklet üzerinde gezilerinizde fotoğraf çekmek için alıyorsanız canon'un ıxus modelleri var oldukça kaliteli çekimler ve keskin kareler verebiliyor.Tam olarak ne tarz çekimler yapıcaksınız tam olarak isteklerinizi belirtebilirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben bu aralar DSLR makinemden vazgeçip daha kompakt makinelere yönlendim,
    Bu sıralar Canon G12 ve Nikon 7100 arasında gidip geliyorum ama Canon makineler için hackler olduğunu öğrendim bu yüzden Canon'a yönleneceğim sanırım..

Makineleri karşılaştırmak için bir site buldum, belki işinize yarar..
    www.snapsort.com
    Her makinenin artısını, eksisini yazıyorlar... Yorumlar bulabilirsiniz.. Öneririm..

4. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Kullanım amacım bisikletimle dağ bayır gezdiğim için önümüzdeki ilkbahar ve yaz aylarında doğa fotoğrafı olarak gittiğim yerleri çekmek istiyorum. Arkadaşım slr yada slr like fotoğraf makinesi almamı önerdi. Ve sanırım fujifilm s2950-s3200-s4000 makineleri sanki iyi gibi ama hangi özellikleri daha baskın ne almalıyım bilemiyorum. Çok amatör değilim, bu makineyi de bir başlangıç olarak alıp devamını getirebilirsem bir üst makineleri kullanırım diye düşünüyorum.

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    SLR makineleri yanınızda taşımanız biraz sorun yaratabilir.. Biraz büyük oluyorlar, SLR Like makineler de keza..
    Ama sanırım Canon'un Powershot SX serisi hem DSLR kadar büyük değil hem de süper zoom var üstlerinde 35X'e kadar..
    Adem Bey'in dediği gibi Ixus serisi de işinizi görür, hem taşıması kolay hem de başarılı sonuçlar verir.. Cebinize atıp dolaşabilirsiniz =)

6. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    bu arada verdiğiniz adres için çok teşekkürler. Pek bilmeyen ve zor seçim yapanlar için bayağı iyi bir site

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  8. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  9. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Fotograf makinası olaraktan d300s, Canon G10 ve Panasonic TZ serisini bir arada kullanmaktayım, fakat şunu al demekten öte bisiklet ve tur öncelikli kullancaksan ufak ve pratiklik oluşu sebebiyle TZ20'yi öneririm. Gerek üzerindeki geniş açı-tele kullanımıyla gerekse kompaktlık açısından oldukça başarılı bir modeldir. Ixus serisi ya da üğzeri diğer Powershotlara gelince altını çizerek SX2.. - 210 serisi ISO performansı açısından Canon'a kesinlikle yakışmayan makinalar, aldım kullandım ve bizzat pişman oldum. O yüzden büyük SLR alıp turlarda ayrıca hamallığını yapma, ufak ve boyundan büyük işleri başlarabilen hem geniş hem de tele lens sunan lensli Panasoniclere odaklar leica'nın lumix lensleri sayesinde asla seni pişman etmez ve video performansı olaraktan da tatminkardır.

10. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Slr ve slr-like makinalarını tavsiye etmem(çekim sorunları ve taşıma sorunları yaşarsınız) çünkü sonuçta bisiklet üzerinde taşıyacağınız hafif ve pratik makina yani compact modellerde bakmanızda büyük fayda var.Compact makinalarda canon ve nikonun(coolpix) çok geniş ürün yelpazesi var hafif,hızlı ve pratik ve keskin kareler elde etmeniz mümkün(canonun ıxus ve powershot modelleri)birde karar verdiğiniz zaman aşağıda ki linkten makinalaların çekim kalitesine bakarak almanız çok faydalı olucaktır.
    http://www.letsgodigital.org/tr/canon/digital_camera/review.html
    http://www.letsgodigital.org/tr/nikon/digital_camera/review.html

Makinaya karar verdikten sonra piyasada alabileceğiniz en uygun yer istanbul hayyam pasajıdır.(cargo ile gönderirler)
    http://hayyampasaji.com/

11. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Hayyam pasajını duydum sağolun fakat oradan almam biraz zor görünüyor. Profesyonel makine alacak olsam canon yada nikonu tek geçerim ama dediğim fiyat aralığında megapikseli optik zoom, manuel seçeneklere bakınca fujifilm daha iyi gibi geldi. Taşıması kolay olduğu için diğer makineler daha iyi gibi görünüyor ama sırf bisiklet üzerinde değil normal hayatta da kullanabileceğim ve bu fiyatta uygun alabileceğim en donanımlı makineyi almayı istiyorum. Ben de kararsız kaldım, hani makine büyüyünce özellikleri daha fazlaymış daha donanımlıymış gibi geliyor. Letsgodigitale bakarak fujifilm e karar vermiştim ama o kadar çok ayrıntı yazıyor ki neredeyse yarısının ne yaptığını bilmiyorum bile.

12. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  13. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Compact makinaya karar kıldıysanız, işlemcisi oldukca yüksek, fotoğrafları kaliteli olan Fuji EXR 300 'e de bakmak gerekir.
    Videosu da HD dir üstelik.
    Bunun dışında sony nex 5-7 olabilir.

14. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    O kadar çok ürün gördüm ki kafam bayağı bir karıştı hatta başta doğa için çekerim demiştim ama artık ondan bile şüphe duymaya başladım. Ben bu makineyi hem kendimi acaba bu yönde ilerleme kaydedip üst makinelere geçer miyim diye kullanacağım hem de günlük yaşamda. Hani alacağım makine ne olursa olsun ister sırt çantasında ister cebimde mutlaka bisiklet içinde çevreyi çekmek içinde kullanacağımı düşünüyorum. ( ama artık normal kullanım daha ağır bastı gibi artık bisiklette de ne olursa taşırım bir şekilde).
    http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/2661-2754-2758-2841.html bunlardan hangisini önerirsiniz.