Fotoğraf makinesi - olympus sp 560 ultra zoom (+ piller, şarj aleti, hafiza karti vb)

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
PROFESYONEL MAKİNE ALDIĞIM İÇİN OLYMPUS SP 560 ULTRA ZOOM PROFESYONEL BENZERİ (DSLR-LIKE) KOMPAKT FOTOĞRAF MAKİNEMİ SATIYORUM.

- 18x OPTIK zoom sayesinde 180 metre ötedeki nesneyi 10 metreye getirin :) lens değeri 4.7 - 84.2mm, 1:2.8 - 4.5.
Aşağıdaki videolarda zoom özelliği açıkça görülüyor! Ayrıca kendi çektiğim resimlerde de yakınlaştırma becerisini görebilirsiniz.
(link)
(link)
- Yüz tanıma ve gülümseyince otomatik çekme özelliği
- 24 farklı ön ayar (sahne modu)
- GUIDE (REHBER) modu, çekmek istediğiniz fotoğraf türüne göre size yardımcı olur.
- Tüm manuel ayarları yapabilme
- Saniyede 15 kareye kadar inanılmaz hızı çekim! Fotoğraflar neredeyse video gibi oluyor :)
- PANORAMA modu (geniş bir alanda yan yana çektiğiniz fotoları otomatik olarak birleştirir ve tek bir panoramik görüntü elde edersiniz)
- Bilgisayara doğrudan bağlanabilme
- Sesli video çekimi
- 3264 x 2448 çözünürlük
- JPEG ve profesyonel rötüşlar için RAW (NEF) formatında fotoğraf kaydı (pek çok kompakt makinede olmayan bir özellik).
- Kendi kendine ARDIŞIK ÇEKİM - TIMELAPSE (makineyi ayarlayıp bırakıyorsun, istediğin zaman aralıklarında kendiliğinden açılıyor, fotoğraf çekiyor ve kapanıyor).
Mesela, kar yağmaya başladığında makineyi ayarlayıp pencerenin önüne bırak, kar yağmasının her aşamasını (örneğin her 5 dakikada bir) çek, sonra resimleri hızlı çekimde görüntüle.
- Dual IS (çift görüntü sabitleyici) ile titreşim azaltma özelliği.
- LCD ekrandan veya VİZÖRden bakarak fotoğraf çekme özelliği ile enerji tasarrufu
- 1 cm yakından, hatta lens dokunacak kadar yakından fotoğraf çekebileceğin MAKRO modu.
- 1/2000 saniye perde (shutter) hızı
- 15 saniye BULB modu (kuyruklu yıldız ve/ya şimşek çekimi için ideal)
- Bright Capture ve Gölge Ayarı sayesinde daha aydınlık fotoğraflar çekebilme.
- 4 adet kalem pil ile çalışır (2500 mAh pillerle tek şarj ile ışık gereksinimine göre 300 kareye kadar fotoğraf çekebilirsiniz, yani bir bisiklet gezisine rahatlıkla yeter)
- OLYMPUS için üretilmiş XD Picture Card ile çalışır (2GB kart ile çözünürlüğe göre aşağı yukarı 1000 ile 10.000 arası fotoğraf kaydedebilirsiniz).
- Dahili flaş
- USB, AV (in/out) ve DC in 6.5 V girişleri
- 25 dil (Türkçe var)
- Çektiğiniz fotoğrafları makinede otomatik olarak düzeltebilme
- ISO 6400 (o değerde çok başarılı değil, siz onu 1600 olarak düşünün)
- Beyaz (WB) dengesi için 8 ayrı ayar seçeneği
- Pozlama Telafisi ayarı
- Sualtı çekimi de yapabilirsiniz ama özel kılıfından almanız gerek :)

MAKİNE İÇİN ÖDEYECEĞİNİZ KARGO DAHİL FİYAT 430 TL DİR.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan incelemeyi okuyabilirsiniz.
(link)

Makinayla birlikte, 4 adet şarjlı SONY 2500 mAh kalem pil (birkaç defa şarj edildi, yeni sayılır),
4 adet şarjlı GP 2500 mAh kalem pil
4lü şarj cihazı (pillerle birlikte 40 TL'ye almıştım)
2 GB Olympus XD Picture Card
Orijinal kutusu/kullanım kılavuzu
Bilgisayar bağlantı kablosu
Taşıma çantası (fotoğrafı yok, nereye koydum bilmiyorum, sanırım köyde unuttum, bulunca fotoğrafını çekerim), taşıma askısı
Makinemin bazı parçaları ayrı yerde olduğundan gönderimi aynı gün yapamayabilirim, ertesi güne kalabilir.

NOTLAR:
- Makinenin tüm fonksiyonları tam ve sorunsuz olarak çalışmaktadır, herhangi bir arızası yoktur.
- Kullanılmış ürün olmasına rağmen, görüntü olarak rahatsız edecek, yıpranma, aşınma vb. sorunları yoktur.
- Flaş ünitesinde, gidona çarpmadan kaynaklanan kılcal bir çatlak söz konusudur (resimde görülmektedir), çalışmayı etkileyecek bir durum söz konusu değildir.
- Makinemde herhangi bir arıza, sorun, çalışmama vb. varsa kargo sizden olmak koşuluyla geri alıyorum ve cihaz ücretini iade ediyorum. Burada önemli olan husus, kargo tesliminde ürünü kontrol etmeniz ve arıza kaydı yaptırmanızdır. Kullanımdan sonra ortaya çıkacak sorunlarda yetkili servise başvurunuz.
- Ürün kullanımı ile ilgili her türlü soru/öneri için çekinmeden arayabilirsiniz.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Aşağıdaki fotolarda ok işaretiyle gösterilen 1 ve 2 numaralı noktalara ZOOM yaptım:
(link)
(link)
(link)

Bunlar da BULB MODU ile çekilmiş resimler
(link)
(link)

Şimdiden hayırlı olsun, iyi gezmeler!

Scudo

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Bu arada bana 0532 727 3393 numaralı telefondan da ulaşabilirsiniz. Yazmayı unutmuşum da :)

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Kargo dahil 410 TL bir günlüğüne rezervedir. Haber bekliyorum. Lütfen Perşembe (dahil) gününden itibaren arayınız.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Ayın 25'inde kredi kartı için yüklü miktarda paraya ihtiyacım var :) şimdilik takas düşünEmiyorum. Teşekkür ederim.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
MEGAPİKSEL NEDİR?
Makinemin 8 MP olmasını beğenmeyen arkadaşlar için:
Fotoğraf kalitesinin belirleyen en son parametrelerden biri megapikseldir. Bu değer sadece fotoğrafın büyüklüğü ve çözünürlüğü ile ilgilidir. Yani:
8 MP bir makine ile
en - boy 3264 x 2448 olmak üzere,
72dpi çözünürlükte 115,1cm x 86,4cm
fotoğraf kalitesinde 55,3cm x 41,5cm
300dpi çözünürlükte 27,6cm x 20,7cm boyutlarında baskı alabilirsiniz. Hangimizin bu boyutlarda fotoğrafa ihtiyacı var ki? Ancak billboard reklamları vb. büyük boyutlu baskı itiyaçları için daha yüksek çözünürlüğeihtiyaç vardır. Örneğin, sıradan bir mahalle arası billboardı için 6 MP çözünürlük bile yeterli olabilmektedir. Tabii ki apartman boyutları için yetmez :):) kaldı ki bilgisayar monitörleri çoğunlukla 1280 x 720 ve/ya 1920 x 1080 dir. Çektiğiniz fotoğrafları görüntülemek için küçültmeniz gerekir. 354159x75570 boyutlarında GİGAPIXEL bir fotoğraf da çekseniz hiç bir işe yaramaz çünkü küçülterek bakacaksınızdır. Tam boyutlarda baskı alacaksanız başka tabi :) bu fotoğraf neredeyse 27.000 MEGAPIXELDİR! Yani uzun kenarı 60 METRE civarıdır!
Megapiksel yerine makinenin ISO değeri, Shutter (perde, orbütratör) hızı, beyaz dengesi ayarı, pozlama telafisi, görüntü sabitleyici (IS), görüntü işlemci (CCD vb.), lensinin minimum yakınlık ve uzaklık değerleri (bu makinede 1 CMnin altında bile çekim yapabilirsiniz) ve benzeri parametreler çok daha önemlidir. 15 MP düşük ISO'su olan bir makine gün batımından sonra hiçbir işe yaramazken yüksek ISO değerine sahip 5 MP bir kamera harikalar yaratabilir. Sondaki şimşek fotoğraflarına bakınız; çok yüksek MP olan makinelerin pek çoğu bu fotoğrafı hayal bile edemez :):):)
Son olarak da, en yaygın baskı boyutu olan 10 x 15 için herhangi bir VGA kamera bile iş görür, megapiksele ihtiyaç yoktur.
Özetle, makinemi beğenmeyebilirsiniz, ama lütfen MP değeri için değil, başka bir sebeple beğenmeyiniz :) fotoğraf makinesi alırken de MP yerine asıl önemli özelliklerine bakınız.
İlginize teşekkür ederim.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Rezerve durumu ortadan kalkmıştır (bir önceki mesajımda yazılan sebepten ötürü). İlan güncel olarak tekliflere açıktır.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
24 Ekim'e kadar güncel, fiyat tekliflerine açıktır. 25'inde kredi kartı ödemem var, ilan belirtilen tarihe kadar geçerlidir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlanlara yorum yazmamak gerekiyor ancak merak edip soran arkadaşlar için bir bilgilendirme eklemem gerektiğini düşünüyorum.

@Bulent Kara

Bu doğru. Yüksek megapiksel değerleri sadece ilk bakışta amatör kullanıcının gözünü boyamaya yönelik birer sayıdır sadece.
Zira gazeteler 1 megapiksel fotoğrafları dahi rahatlıkla kullanır; basar.
Ek olarak şunu söyleyelim, aynı kamera ile çekilmiş 5 megapiksellik bir fotoğraf ile 22 megapiksellik bir fotoğrafı bilgisayar ekranında, çıplak gözle ayırt edemezsiniz!..

Konunun uzmanı olarak son sözüm şudur ki, megapiksel değerlerine aldanmayın.

Saygılar, iyi alışverişler...

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Makine alıcısını beklemektedir :) Birazcık daha pazarlık payı vardır!

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Piller ve şarj aletini çıkarınca 350 TL kalır - bu fiyattan günceldir. Ayrıca yanına SONY markalı taşıma çantası eklenmiştir. Ürün orijinal kutusunda gönderilmeyi beklemektedir.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Makine yeniden satılıktır arkadaşlar, ekstralarından arınmış ve fiyatı ona göre - olabildiğince düşük - belirlenmiş haliyle Makine-Çanta-Hafıza kartı sadece 250 TL'dir. Daha fazla eksiltecek aksesuar olmadığı için son fiyattır :) Kargo dahil değildir. 0532 727 3393 numaralı telefondan, özel mesaj yoluyla ya da isayter@yahoo.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
***Ürünü beğenmemeniz durumunda ücretini karşılamak koşuluyla, teslim almadan, gelen kargo ile geri gönderebilirsiniz.
***Makinenin yanında vereceğim piller sadece deneme amaçlı olup, kullanılmış pillerdir.

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Diger makine satildigi icin bu satistan vazgeciyorum. Tesekkurler Baris kardes. Gule gule kullan. Konu kapatilabilir.