Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fotoğraf makinesi aratmayan üç ceptel

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında specialagent tarafından paylaşıldı.

1. specialagent

specialagent Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bazı cep telefonları seyahate çıkarken yanınıza başka fotoğraf makinesi almanıza gerek bırakmayacak kadar iyi fotoğraf çekiyor. Fotoğraf makineli cep telefonlarının çözünürlük kapasiteleri büyük bir hızla artıyor.

Siemens SF65
    Şıklığı ve kullanım özelliği özellikle bayan kullanıcıları vuracağa benziyor. Teknik özellikleri ise cep telefonlarında kamera özelliğine sahip olmak isteyen tüm kullanıcılara hitap ediyor. Kapağını tam döner özelliği sayesinde basitçe çevirerek, telefonu tam fonksiyonlu sayısal fotoğraf makinesine dönüştürebiliyorsunuz. Bir anda 1.3 megapikselli, kendinden LED flaşlı, 4x sayısal zumlu, 65 bin renkli ekranlı bir makineye sahip oluyorsunuz. Slayt gösterisi, çoklu çekim, resim formatını yatay/dikey ayarlayabilme, 7 ayrı efekt modu ve gece modu modelin farkılık yaratan teknik özellikleri. Fotoğraf makinesine dönüştürülmüş haliyle kullanımı son derece rahat ve kolay. Makine üzerindeki tuşlar ve menü sistemi rahat bir kullanım sunuyor. Yaratıcı olmak istediğinizde çektiğiniz fotoğrafları editörle değiştirebilir, 18 MB belleğinde oldukça rahat bir şekilde stoklama yapabilirsiniz. Mavidiş özelliğinin olmaması ise olumsuz yönü.

Nokia 6630
    Hızlandırılmış görüntüleme sistemi bu modeli farklılaştıran özelliklerden biri. Sıralı resim çekme modu ile 2 saniyede 6 resim çekebiliyor. 1.3 megapiksel kategorisindeki bu model, etkin çözünürlüklü resim çekimi için 1.23 megapiksel sağlıyor. Modelin bence önemli özelliklerinden biri tombul dizaynının son derece kolay bir tutuş sağlayarak, tek elle ve parmakla bile size fotoğraf çekme tadını yaşatması. Gece modunda, karanlıkta çekim için avantaj kazanıyorsunuz. 1 saatlik video çekme özelliği ise size film çekme zevkini de yaşatıyor. Makinenizi uygun bir yere yerleştirin ve yerinizi alın, zamanlayıcı modu sizi ve sevdiklerinizi beraber görüntülemeye olanak veriyor. Kolay ulaşımlı menü sisteminden, parlaklık ve kontrast ayarlarına müdahale etmeniz, size sadece bir cep telefonu değil aynı zamanda gelişmiş bir kompakt fotoğraf makinesi kullandığınızı ispatlıyor. 65.536 renkli ekran ise kaliteli ve keskin görüntüleme imkanı sunuyor. 6x sayısal zum özelliği var. Çokluortam dosyaları için Real Player ve MP3 çaları da bulunuyor.

Sony Ericsson S700i
    Bu model de yan tutulduğunda fotoğraf makinesi görünümünden farksız. Zaten çekim özellikleri de bunu teyit ediyor. Yatay konumda harika bir kamera olan model, dikey konumda ise cep telefonu, mini ajanda, radyo, MP3 çalar görüntüsü sunuyor. Çektiğiniz resim ve videoları 260 bin renkli TFT ekranından mükemmel kalitede izleyebiliyorsunuz. Karanlık ortamlar için kamera ışığı, 8x sayısal zumu, 32 MB belleği, Memory Stick Duo harici bellek imkanı, MP3 çalar özelliği, FM radyosu sayabileceğimiz teknik özellikleri. S700i tam bir çokluortam telefonu.

2. TREK

TREK Üye

Seviye:
    6630 iyi bir makine.

ama 7610 tip olarak daha iyi..

bence;)

3. kaangun

kaangun Aktif Üye

Seviye:
    samsung 5MP kameralı telefon sürdü piyasaya..
    5MP kamera, 100mb ram vs...
    tr'ye ne zaman gelir bilmiyorum, link'i bulursam yazarım tekrar..

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

kaangun sen olaydan uzaksın.samsung firması 7,2 mp çözünürlüklü ve optik zoom yapan cep telefonu yapmış.kamuyuno çıkarıp tanıttı ama fiyatı sır gibi saklanıryor ve piyasaya çıkış tarihide...

5. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Lütfen resimli alıntılar yapmayınız.......

6630 kamera bakından çok güzel şahsen kullandım.tuş takımının olduğu yer biraz büyük ama var sempatik bir görüntüsü var.7610'a gelince o da dikkat ederseniz.6600 gibi herkesin elinde görünmeye başladı.bende 7610 alacaktım.ama herkeste gördüğüm için başka bir model aldım.

6. kaangun

kaangun Aktif Üye

Seviye:
    Bence uzak değilim, kendin yazmışsın daha piyasaya çıkmadığını o telefonun.. hatta çıkış tarihinin belli bile olmadığını..

ben 5MP samsung örneğini konuda bahsi geçen ve piyasada olan o 3 telefona karşı verdim, zira örnek verdiğim telefon da piyasada..

ha türkiye pazarına girdi mi bilmiyorum..

neyse..

7. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bekle yaa kaan gelir işte..

8. kaangun

kaangun Aktif Üye

Seviye:
    beklemiyorum dogrusu, bir telefona o kadar para vermem hicbir zaman..