Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

foto gonderme

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında gurolpakel tarafından paylaşıldı.

1. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    foruma foto gonderme işini okadar çok uğraşmama rağmen beceremedim.foto boyutu kuçulten programla fotoyu kucültuyorum.masa üstünden de o kucuk fotoyu atmaya calışıyorum ama basarılı olamıyorum.sanırım ızledıgım yol yanlıs.forumda foto kucultmeden bahsedılıyor.gondermek ıcın yardımcı olursanız sevınırım.

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Küçültüğünüz fotoğrafı, netteki upload sitelerine atmadan direk foruma atamıyorsunuz.
    Burayı tıklarsanız sanırım fotoğraf atma işini çözersiniz.

Bende ilk fotoğrafımı burayı okuyarak atmıştım.

Ama genede başaramama gibi bir durum olursa, haber verin, tekrar yardımcı olmaya çalışayım.

Kolay gelsin.

gurolpakel bunu beğendi.
  3. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    sagol abi .çok teşekkurler.umarım basarırım

4. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    deneme foto gonderme

5. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    İşi çözmüşsün . Kolay gelsin. :)

Sevgi ve selamlarımla.

6. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    sayende cözdüm abi.tesekkur ediyorum yardımlarınız için.bide ben size bı sey sorcam. bu bakım sunumunuzda kullandıgınız motorsıklet zıncır yagından(scoot) bendede var.kablolar ve zıncir dahıl herseye kullanıyorum.ama bıraz tozlu ortamda kullandıgım ıcın 100 km den sonra camursu bı hale gelıyo .dığer yaglardada aynı durum olurmu?sız ne dusunuyorsunuz?

7. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Şimdi sorduğun soruya bildiğim kadarı ile cevap vereyim.

Yağın, olmamasının zararı olduğu gibi, fazla olmasınında zararı var. Fazlalığın ne zararı var diyeceksin, tüm yoldaki tozu toplaması ve bu seferde yağın aynen bir zımpara gibi tozla karışıp aşınma işini hızlandırması diyebilirim.

Sentetik tiner, gaz benzeri temizleyicilerle, zinciri temizledikten sonra kurumasını bekliyorsun ve yağlamayı iyice yapıyorsun ama, bu yağlamanın zincirin iç kısmına, yani işe yarayacağı kısımlara iyice girmesini sağlıyorsun, ondan sonra temiz pamuklu bir bez ile , bu zincirin üstündeki yağı iyice siliyorsun. Yağın dış görünen yerde olmasının bir faydası yok içerde kalan yağ zaten yeterli. Hem yoldaki tozu anında üstüne toplamaz hemde daha iyi olur.

Piyasada tozu üstüne toplamayan, ama pahalı olduğunu bildiğim, yağlama malzemeleri de mevcut. İstersen onlardan da alıp her baklaya tek bir damla gelecek şekilde yağlama yapabiliyorsun. Bir müddet sonra zinciri elinle bile ellediğinde eline hiç yağ bulaşmadığını görüyorsun. Ama fiyatı pahalı malzemeler.

Sevgi ve selamlarımla.

gurolpakel bunu beğendi.