Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumun eski üyeleri geri dönsün kampanyası

Konu, 'Tanışma' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. calpg

calpg Yeni Üye

Adı:
    alp
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    konu içerisinde oldukça alakasız şeyler yazarak, kimseyi ilgilendirmeyen özelden konuşulacak mesajlaşmaları burada yaparak
    konuyu açan, ve konuyu ilgi çekici bulan üyelere oldukça saygısızlık yapıldığını düşünüyorum.

sizlere kimin selam verdiğini, ne zaman buluşacağınızı vs özel mesaj yoluyla konuşmanız gerektiğini düşünüyorum. konuyu dağıtmak için kasten yapıyorsanız o ayrı tabi.

2. Atilla G.

Atilla G. Delaney

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @calpg Sanırım beni kast ediyorsunuz ? Hatalıysam beni düzeltin. Bir meramınız var ise lütfen direk muhatabınıza özel mesaj yolu ile sıkıntınızı ifade ediniz. Ayrıca sizin burada ulu orta isim vermeden gönderme yapmaya ihtiyacınız yok sanırım değil mi ? Ben medeni cesaretinizin olduğu düşüncesindeyim. Bilmiyorsanız eğer size yine ikinci bir yol ile yardımcı olayım, "şikayet" butonunu kullanarak ilgili mesajları tarafımıza iletebilirsiniz. Biz gereken ne ise onu yaparız.

Gelelim saygısızlık meselesine, insanları bu kadar kolay etiketleyebiliyorsanız ya muhatabınızı tanımamışsınızdır yada muhatabınıza husumetiniz vardır. Bir husumetinizin olması için geçmişte benimle veya muhatabınızı kim olarak görüyorsanız bir sorun yaşamış olmanız gerekir. Eğer sözleriniz bana ise ben sizi tanımıyorum. Ayrıca bütün iyi niyetimle sizin bana husumetinizin olduğunu düşünmüyorum ki husumetiniz olsa bile bir yere varmayacaktır. Sonuçta yeni bir arkadaşımızsınız. Burada biraz daha zaman geçirdikçe kimin saygılı, kimin saygısız olduğunu ayırabileceksiniz kanımca. O yüzden erken hüküm vermeyin. İnsanları kolayca etiketlemeye kalkmayın.

Konuyu yok etmek istesem çoktan yapardım. Lütfen biraz daha dikkat edelim.

3. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben bu forumdan önce 95 kilo toparlak bir insandım.Forumu tanıdım buradan çok güzel arkadaşlıklar kurdum.Monoton giden bir hayatımı bu forum ve tanıdığım arkadaşlarımın sayesinde hareketlendirdim hem 83 kiloya düştüm hem sigarayı bıraktım hem bisiklet konusunda bir çok bilgiye sahip oldum.
    Başta bisiklet forum kurucularına ve değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
    Çok politik oldu biliyorum böyle bir teşekkürü sulandırmak istemedim.
    @Kuzey Ege kadro kırılmadıkça yolda kalmak haram bize :cool:

Kuzey Ege, emrahozkan, 1dost ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. Candan Biberci

Candan Biberci Böğü Alp •ϜϓſϞ•

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mehmetsunu
    Ağabey senide bayağıdır göremez olduk.Erciyes'e inzivaya çekildiğini düşünmeye başlamıştım:D
    Foruma haraketlilik ve polemik katan güzel konularını özler olduk:)

Kimsenin dillendiremediği konuları senin sayende forumda görüyoruz.
    Eski üyelerin dönmesini bende canı gönülden arzuluyorum.

mariokaldato ve mehmetsunu bunu beğendi.
  5. JealioN

JealioN Sosyalist

Adı:
    Aytaç
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    2000 yilindan bu yana cesitli forumlarda bulundum ve bazilarini ara sira okumaya, takip etmeye devam ediyorum. Istisnasiz her forumda buna benzer muhabbetler gonuyorum
    "Eski uyeler geri donsun"
    E donsun? Kapiyi kapatan mi var? Gittiyse eger pasa gonlu bilir. Gelirse de yukarida yazilmis kapi acikmis zaten.
    Genelde eski uye diye tabir edilen ve forumu terk eden kisiler forumda papazlanan, kendini diger uyelerden bir tik ustun goren ve bazi kurallarin kendileri icin esnek olmasini bekleyen kisiler oluyor. Ben bu forumda cok eski degilim, bahse konu olan eski uyeler kimdir bilmiyorum, tanimuyorum. Ben genel olarak gozlemlerimi yazdim.

Mesut DOĞRU ve Atilla G. bunu beğendi.
  6. mariokaldato

mariokaldato The Bike father

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    "Ayem kam bek" temali basliklar goruruz umarim. Farkindaysan sende bayadir ensedesin keyiftesin 4566 kmlik yeni maratonunu yaz artik :D

@Candan Biberci

Hayrettin ve Candan Biberci bunu beğendi.
  7. Candan Biberci

Candan Biberci Böğü Alp •ϜϓſϞ•

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Abi yaparsam Allah'ın izniyle maratonun dibini yapacağım:D
    Maraton için zaman bana lazım para apgereyt falan değil;)Ama yinede ensede sayılmam aylık 1000 km altına düşmedim hiç:)
    İçimdeki ultra değil giga maratona döndü acayip bir birikme var :)

Bana belli olmaz bir gece ansızın çıkabilirim:)

şamilkafkas ve mariokaldato bunu beğendi.
  8. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :D ahhhhhhhhhh kafam yarildi :D

9. calpg

calpg Yeni Üye

Adı:
    alp
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Atilla G.

yalnızca sizi kastetmiyorum ama sizi de kastediyorum evet. bana özel mesaj yolunu göstermeniz çok güzel ama yönetici olarak sizin buna daha çok dikkat etmeniz gerektiğini düşünüyorum. ulu orta yaptığım için saklayacak bir şey de görmüyorum bir kaç kişiyi kastetmiştim ayrı ayrı mention atıldığını bilmiyordum yeni gördüm. şikayet etmek yerine direk yanlışınızı söylemek daha doğru geldi bana. muhattap olmak yani. Forumda yeniyim haklısınız ancak 20li yaşları geçtiğim için insanlarla önce "bence" yaptıkları hatalar konusunda uyarmak şikayet etmekten daha mantıklı geliyor. bir de tabi karşılıklı atışmaya dönüşmez diye ummuştum.

ben kişilere saygısız demedim, dolayısıyla böyle bir etiketleme yok, davranışı saygısızlık olarak nitelendirdim. bence aradaki farkı görebilirsiniz. husumetim elbetteki yok, polemiğe girerek yanlış bulduğum davranışı tekrarlamak istemiyorum.

mesaj yoluyla arkadaşa bilgi vereceğinizi söylemiştiniz, ben de alttaki mesajda lütfen bu bilgiyi özel değil genel olarak verin demiştim,zira halen merak ediliyor insanlar tarafından.

ÇAMKOMLU ve mariokaldato bunu beğendi.
  10. Atilla G.

Atilla G. Delaney

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @calpg O zaman bundan sonra muhtabınıza mention atınız lütfen. Herhangi bir tartışma başlatma niyetinde değilim ancak neden giden arkadaşa forumdan ayrılmadığını sormuyorsunuz da sürekli buradan ikinci kere aynı soruyu yöneltiyorsunuz ? Güzel arkadaşım, istediğin kadar eleştirebilirsin, yorum yapabilirsin, serbestsin bu konuda. Ancak çok bariz hedeflerin ve kasıtlı geliyorsun konuya. Sana soruyorum giden bir çok üye varken neden üstüne basa basa aynı kişiyi soruyorsun ? Gerçekten merak ediyorsan kendisine hemen ulaşabilirsin. O yüzden lütfen daha fazla konuyu uzatmayalım. Siz benim ne demek istediğimi eminim anlamışsınızdır.

Tekrar düzelterek söylüyorum, kim merak ediyorsa bana özelden ulaşabilir. Yada gidip ilgili arkadaşa neden ayrıldığını pek ala sorabilir.

mariokaldato bunu beğendi.
  11. Aerocycle

Aerocycle Eski sporcu, Yeni performanscı

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    34 yaşındayım 18 yıldır bazen amatör bazen profesyonel spor yapıyorum. Bisikletle 1 sene önce forumla bir ay önce tanıştım. Kısaca kendi düşüncelerimi anlatayım.
    1. Forumda acaip bir kibir havası var herkes ben bilirim benim kondisyonum şöle iyi bisikletim şöyle iyi, aktarıcım şöyle iyi seramik falan fıstık boş muhabbet çok. (Çoğu insan olimpik sporcu havasında)
    2. Bişey soruluyor adamı durduk yere tersleyen garip ucubeler var . Beni tersleyen olmadı ama forumlarda çok gördüm.
    3. Malzeme tanıtımları yeterli yapılmıyor. Sadece teorik işlevselliği tartışılıyor.
    4. Birisi bir şey sorduğunda serbest atış platformu gibi malzemyi deneyenlerin yerine alakasız denemeyen, bilmeyen bir sürü adam cevap yazıyor.
    5. Ben iki tane konu açtım. Sorduğum sorular gerçekten forumda yoktu. ama moderatörler tarafından değerlendirilmeye alınmadı. İşin ilginç yanı niye değerlendirilmediği ile ilgili bir mesaj bile alamadım.
    6. Bide son olarak bisikletforumu diğer internet tartışma sitelerinden okuyun derim bence baya bi tepki var eski ayrılanlardan.

12. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İnsanlar gerçek yüzlerini kara günde belli ediyor. Çok sevdiğim saydığım insanların aramız bozulunca bel altından vurmaya çalışması, dost meclisinde konuşulan konuları başka ortamlarda böğüre böğüre anlatması karakterlerinin ne kadar yoksun olduğunu gösteriyor. İşin bu boyutu sadece benimle ilgili olan kısmı. Yapılan daha büyük terbiyesizlik ise, popülerlik kazandığın,imkanlarından faydalandığın forumu başka platformlarda kötülemek hatta terbiyesizce ithamlarda bulunmak. Bu forumda illa ki haketmediği halde atılanlar olmuştur. Fakat son dönemde forumdan uzaklaştırılanların büyük bölümünün bunu sonuna kadar hakettiğini, başka forumlarda kim kusarak yazdıkları yazılardan anlıyoruz. Unutmayın arkadaşlar kimse vazgeçilmez değildir, mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur...

Kudret Kurtcebe ve BurakS bunu beğendi.
  13. calpg

calpg Yeni Üye

Adı:
    alp
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Atilla G. aynı kişiyi sormadım? Screenshot burda hiç editlenmemiş mesajımı görebilirsiniz, bir kez bile isim yazmadım, bir çok kişide bunu gördüm dedim.
    size iki kez özel yerine genel açıklama yapın dedim ikisinde de bir nick/isim veya herhangi başka bir belirteç kulanmadım. sorumun tek kişiyle ilgili olmadığını ilk mesajımda da belirtmiştim. kimseyi tanımam etmem bir değil bir kaç kişide gördüğüm için ilgi çekici geldi ve sordum.
    siz faydalı paylaşımlar yapan biri dediğimde tek bir kişiyi algılıyorsanız o sizin sorununuz.

bana sen diye hitap etmenizi doğru bulmuyorum, güzel arkadaşım hitabını çok sevmem iade ediyorum. yorum ve soru serbestisi vermenize çok sevindim. bir çok yazarın adı BF okuru olarak değişmiş, bunlara nasıl ulaşmamızı önerirsiniz?

Buraya böyle bir açıklama yapmayacağız yazabilirsiniz, bu doğru değil diyebilirsiniz, ama tavrınızdan anladığım bi husumet olduğu.

ÇAMKOMLU ve -Ertuğrul bunu beğendi.
  14. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Burdan kendi istegi ile gidenlerin , kuserek gidenlerin , atilanlarin yada artik aktif olmayanlarin kendimizce yargilamalarini yaparak elimize bir sey gecmez. Muhim olan forum yonetiminin yaptigi herhangi bir hatasi vatsada bunu kendi icinde bi muhasebe yapip " arkadas ben su konuda soyle soyle bi hata yapmis olabilir miyim ? " diyebilmeleridir . Bu olgun olmanin gerekliligidir. Sakin isim vermeden laf sokma cabasina filan girdigimi dusunmeyin . Oyle bi niyetim yok zaten . sadece problemler cozulebilir istenirse diye dusunuyorum. Ha benim yokmu bi sikayetim var tabi. Ne guzel eglenceli konular hikayeler ve mizah yazilari yaziyordum. Farkindaysaniz bayadir yazmiyorum. Yazamam mi kralini yazarim yetenek var Allaha cok sukur. Ama bunlarla ilgili cok ustume gelindi ve ben bi sure durmaya karar verdim ( yonetim tarafindan ustume gelinmedi yanlis anlasilmasin ) Serbest kursunun ana sayfadan yani taze basliklardan kaldirimasi hosuma gitmedi acikcasi. Bahsi gecen forumda bende takiliyorum ama ne bu forumda nede o forumda kimseye bi dusmanligimda yok husumetimde yok. Saygilar

ÇAMKOMLU, Mesut DOĞRU ve -Ertuğrul bunu beğendi.
  15. Atilla G.

Atilla G. Delaney

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @calpg Ne şekilde isterseniz düşünmekte serbestsiniz. Bizim buradan yaptığımız işin mahiyetine haiz olmadığınızdan ötürü sizi anlayışla karşılıyorum bir yere kadar. Ancak bilmediğiniz konular hakkında yorum bekliyorsunuz ve ben size ve herkese özel mesaj yolu ile isteyene cevap vereceğimi söylüyorum. İster kabul eder, öğrenmek istersiniz, isterseniz kenara çekilir öğrenmek istemezsiniz. Lakin benim özel mesaj yolu iletişim kurmamdan, genele bir açıklama yapmayacağımı kavradığınızı düşünüyordum ancak bunu anlayamamışsınız. İdrak edemediğiniz gibi ısrar etmeye devam ettiniz. Biraz yaptıklarınızı kontrol edin. Sonra gerisi kendiliğinden gelecektir. Ayrıca ayrılan her üyeyle ilgili iletişim sorununuz hasıl olursa bize ulaşırsınız biz elimizdeki imkanları size sağlarız.

Onun dışında kim foruma geri dönmek istiyorsa başımızın üstünde yeri var arkadaşlar. Hiç şüphesiz bu sözlerimin arkasındayım, isteyen herkes bana bu konuda özel mesaj ile ulaşabilir.

calpg ve mariokaldato bunu beğendi.
  16. cahitakin

cahitakin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Forum kurmak ve yönetmek dünyayı nasıl gördüğünüzle ve iktidar algınızla ilgili bir meseledir. Antikapitalistseniz böyle bir forum kurarken sponsor arayışına girmez, hiçbir ticari kuruluşun güdümüne tabi olmaz, kolektif bir yapı inşa edersiniz. Katılımcı demokrasiden yanaysanız, yapıyı yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarı doğru inşa eder ve yönetim mekanizmasını bu doğrultuda şekillendirirsiniz. Hiyerarşik ilişkilerden hoşlanmıyorsanız, yatay örgütlenme modellerine kafa yorarsınız. Bu ve benzeri kriterler bağlamında bir analiz yapmadan bu forumda olan biteni gerçekten anlamak mümkün değildir, polemikler ve iktidar çatışmalarıyla cebelleşip durursunuz. Ticari güdümlü yapılarda, katılımcı demokrasinin olmadığı yönetim mekanizmalarında nepotizm de, elitizm de, rantiye de kaçınılmazdır. Gelenler gidenler kalanlar küsenler, arkadan konuşanlar, meydan okuyanlar, soranlar sordurmayanlar, aba altından sopa gösterenler, ben yaptım olducular, sorgusuz sualsiz mesaj kıyımına girişenler, başlık kilitleyenler... say say bitmez, bütün bu hastalıklar iletişim sürecine mütehakkim anlayışın mahiyetini ifşa eder. Bunun en büyük örneği de ömrü yirmi yıla yaklaşan ekşisözlüktür, nereden nereye vardığını, ne hâlden ne hâle düştüğünü yedi düvel biliyor artık.

Kendinize şunları sorun: Burayı kim finanse ediyor, kim yönetiyor, yönetenleri kim seçiyor, kim görevden alıyor, karar mekanizması nasıl işliyor, kuralları kimler belirliyor, yasakları kimler tartışıyor, itiraz etmek mümkün mü, muhakemeyi kimler yapıyor... Bulduğunuz cevaplar sizin hangi sınırlar içerisinde konuştuğunuzu ve konuşabileceğinizi anlatacak size. Eğer bunlarla hemhal olamıyorsanız ama alternatifleriniz de kısıtlıysa, iletişim sırasında ruh hâlinizde iniş çıkışlar yaşamanız çok doğal. Nitekim bunun tezahür etmediği tek bir forum bile bulmak imkânsız neredeyse. Yahu arkadaşım alt tarafı bisiklet konuşacağız, bu kadar ayrıntılı düşünmeye gerek yok, diye düşünüyorsanız, o zaman bu tür polemiklerden uzak durur, sessizce seyreder, etliye sütlüye dokunmayan başlıklarda iletişime katılırsınız. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın: İletişimin ve bilgi oluşumunun güvenliği burada saydığım sorunlardan bağımsız kalamaz, eğer temelde sorunlar varsa o güvenlik daima tehdit altında olur, bilginin güvenliği hep şüphe altında kalır. Bunu da soracaksınız: Biz burada bisiklet konuşurken birileri arka planda beni ticari olarak yönlendirme çabası içine giriyor mu, verilen bilgiler bu ilişkiler içinde manipülasyona maruz kalıyor mu, ben güvenli ve sağlıklı bilgiye ulaşırken yeterince dikkatli ve sorgulayıcı mıyım?

Hülasa, gördüğünüz bu polemikler, çatışmalar, ağız dalaşları, kibir, böbürlenme, imalı tehditler, aba altındaki sopalar falan, hepsi bu bağlamda düşünülüp değerlendirilmesi gereken arızalar, semptomlar. Hastalığın kökeni ise temelde.

17. calpg

calpg Yeni Üye

Adı:
    alp
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Atilla G. elbetteki yaptığınız işe hakim değilim, elbetteki bilmediğim konuda bi soru soruyorum fakat bi yanlış anlaşılma var. şu an ilk kez isteyene özel mesajdan bilgi veririm dediniz, daha önce bunu söylemediniz ki, ben sadece konuyu açan arkadaşa bu bilgiyi vereceğinizi düşündüm. ben de 3 keredir "bize de bize de" diyorum
    bunun dışında benim idrak sorunum yok atilla bey merak etmeyin gayet idrak edebilen bir insanım.

Siz mehmet altuğ beye direk olarak size özel mesaj atıcam dediniz, sonra ben direk size itafen lütfen bize de söyleyin biz de öğrenelim dedim ancak siz buna yanıt vermediniz ondan sonra konunun dağılmasıyla ilgili bir mesaj attım, sonra beni muhattap aldınız, o sırada da hedefli ve kasıltı bir şekilde aynı kişiyi sorduğumu iddia ettiniz, ben de ağzımdan böyle bir şey çıkmadığını size söyledim sonunda da siz ben merak edene özelden yazarım dediniz.

benim ayrılanlarla ilgili bir sorunum yok sizin idrak edemediğiniz de bu. tanımam etmem kimseyi. sizi de. yeni olduğum için eski konularda bilgiler arıyorum, bazen bu bilgileri veren kişilere teşekkür etmek bazen de üstüne bir soru sormak için baktığımda BF Okuru, Üyeliği iptal gibi ibarelerle karşılaşıyorum.Hakkında konu da açılınca Tamamen bilgisizce ve belki gereksiz ama iyi niyetli bir merakla soru yöneltiyorum.

18. Atilla G.

Atilla G. Delaney

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @calpg Siz talep etmezseniz ben size özel mesaj yolu ile bir şey yollayabilir miyim ? Bakın siz haklısınız, benim işim şurada tartışma çıkarmak, konuyu size ayrıntılı olarak anlatmak değil. O kadar belli ki söylediklerim artık siz ne anladıysanız ona göre yorumlayın, açıkçası sorun değil. Siz ne şekilde değerlendiyorsanız öyle değerlendirin. Benim işim açıklama yapmak değil. Söylediğim gibi, kimi istiyorsanız iletişim bilgilerini veririm teşekkür edersiniz. Anlaşamıyorsak uzatmanın gereği yok. Benim sizi anlayamadığımı düşünün yeterli. Tekrar saygılar.

19. -Ertuğrul

-Ertuğrul BeşiktAŞK

Adı:
    Ertuğrul
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Günümüz Türkiye'si gibi aslında. Mağdur olmadan mağdur olanı anlayamayacağız. Dile kolay bir şekilde söylüyoruz, üyeliği iptal edilenler sonuna kadar haketti diye. Neye göre, kime göre...
    Yanlış bir şeyler var sanki...

ÇAMKOMLU, Nomad, Emre Varol ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  20. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aerocycle bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.