Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumun eski üyeleri geri dönsün kampanyası

Konu, 'Tanışma' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Forumun devedişi gibi, 8 okka çeken şiy gibi, halasgargaziyandan gibi, tanrının bile batıramadığı taytanik gibi, 27 bin okla ölmeyen battalgazi mançakoğlu cüneyt gibi, 10 megatonluk tsarbomb gibi üyeleri biiir biiir yaprak dökümüne uğrayıp kaybolup gittiler. Forum düttürü dünyaya döndü. Yöneticiler aman ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza efendi kıvamına girdiler. herşey yeknesak, nerdeyse bisikletin de ölümü ilan edilip selası verilecek. nerde bu millet nerde bu üyeler. Gerçi eski üyelerdede mazarat var. Bir kısmı, "amannn ne yapayım ben şimdi ayaktakımıyla, benim yerim belli yurdum belli ben yeşilçamın hanfendisiyim" gibisinden belgin doruk ayaklarına yatmış vaziyetteler. Uzaktan forumu kesenler var. Bir kısmı ebediyen ayrıldı gitti. Bisiklet bir dönem hevesiydi geçti gitti. Tamam onu anladık ama ya küstürülenlere ne demeli. jorgeluisborges tadında hikayekavi yol tevatürleri yazan adamlar birbiri ardına manifesto yayımlayıp forumdan tayyi mekan eylediler. Forumun işçileri, emekçileri aradan çekildi. Meydan mugalata erbabına kalır gibisinden oldu. Tez vakitte namı şahsına özel davetiyeylen eski üyeler foruma çağırılmalı. Yoksa foruma cısss olacak.

Nomad, SEL PER, Hayrettin ve 28 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim en çok şaşırdığım olay, forumda yöneticilik de yapmış üyelerin üyeliklerinin iptal edilmiş olması. Misal İzmirli bir arkadaş vardı Deniz Tezcan diye. Yönetici olduktan birkaç hafta sonra hesabının altında "üyeliği iptal edilmiştir" ifadesini gördüm. Benzer şekilde İzmirli başka bir arkadaş, Geziniyo adıyla videolar yayınlayan arkadaşın da üyeliği iptal edilmiş.

Bu şekilde forumda yetki ve sorumluluk üstlenen, foruma emek sarfeden insanların üyelikleri neden iptal ediliyor? Kendi tercihleri mi yoksa yönetimin tasarrufu mu?

3. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Forumun herkese kapısı açık. Kim gitmek isteyip gittiyse geri dönebilir. Dönmek isteyen herkes için yardımcı olabilirim.

@Mehmet Altuğ Konu hakkında bilginiz var mı ?

Berkayesenkaya488 ve ercst0rm bunu beğendi.
  4. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Atilla G. Bilgim olmadığı için soruyorum zaten :) Yaşanan sorun, sıkıntı ne idiyse anlatabilir misiniz?

Berkayesenkaya488 ve -Ertuğrul bunu beğendi.
  5. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Berkayesenkaya488 ve ercst0rm bunu beğendi.
  6. calpg

calpg Yeni Üye

Adı:
    alp
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Atilla G. yeni bir üye olarak ben de merak ettim, eski konuları okurken gördüğüm faydalı paylaşımlar yapanlar üyelerden birine özel mesaj atacaktım o sırada farkettim üyelik iptali yazısını. sonra bir iki kişide daha gördüm yanılmıyorsam. özel mesaj yerine buraya yazarsanız biz de öğrensek makbule geçer.

saygılar.

7. trabzonlu ozan

trabzonlu ozan https://speeder2xx.wordpress.com/

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  8. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İnceleme ve Paylaşımları ile Ben en çok geziniyo fırat arkadaşımıza üzüldüm

Berkayesenkaya488 bunu beğendi.
  9. ALİ@

ALİ@ Tech Support Technicial

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @mehmetsunu güzel bir noktaya parmak atmış, teşekkürler. ;)

Beni tanıyan tanıyor zaten, tanımayan arkadaşlar da özel mesaj atarlarsa kendimi tanıtırım. Bende foruma geri döndüm fakat artık foruma faydalı olmak yerine sadece özelden cevaplıyorum.
    Bilen arkadaşlar özel mesajdan sorularını soruyorlar bende cevaplıyorum. Herkese mutlu günler. ;)

10. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @mehmetsunu abimiz güzel söylemiş... Forumun her zaman için tecrübeli, paylaşmayı seven, özverili üyelere ihtiyacı var...

Aramızdaki farklılıklar bazı sorunlara yol açabiliyor. Ancak bu sorunları bir şekilde çözebilmeliyiz. Bu forumdan ayrılmalara yol açmamalı... İnşallah geri dönerler...

mehmetsunu bunu beğendi.
  11. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Turcu Baba vardi, ben en cok ona uzuldum. Gerci hala blogunda yazmaya devam ediyor.

12. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    Hayatta hiçbir şeye fazla değer atfetmemek lazım. Değer verme fazla olunca küskünlük de aynı oranda fazla oluyor.
    Forumları insanlar forum olarak görse ne çok büyük dostluklar kurulur ne de çok büyük kavgalar çıkar.

Vietnamlı budist rahibin dediği gibi:
    "Mutluluğun içinde mutsuzluk, mutsuzluğun içinde mutluluk vardır. Mutsuz olmak istemiyorsan mutlu olmamayı da göze almak zorundasın."

Paylaşmak, soru sormak, cevap almak, cevap vermek lazım. Fazlası değil.
    Ve elbette ki dönsün herkes. Ama yuvaya döner gibi değil. Foruma döner gibi. Çünkü burası bir büyük aile ve yuva değil. Oldukça değerli üyelerin olduğu değerli bir forum. Bu eksende kalmak daha doğru.

Tabi ne oldu ne yaşandı bilmiyorum. Bilmeye ihtiyaç da duymuyorum. İhtiyaç duyduğum tek şey insanların kırgınlık yaşamaması. Zira yeterince gerilim yüklüyüz.

MakRo, ozgur908, ahmetdogan ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  13. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eski tat yok maalesef samimiyetimiz samimiyetsizlestiriyor sanırım :)

Ahmet Cahid GÜRSES ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @mehmetsunu

mehmet sunu gene geldin aramıza,uzun bir sessizlik sonrası,
    bisiklet forum gibi oturmuş bir forum türkiyede rakipsiz,(kendi dalında )2004-2016,tam12 yıl,kimler geldi kimler geçti,en az 30 adam biliyorumki bu adamlar çok sıkı basan genç dostlar idi,hiç biri buraya uğramıyor,çünki mekanları değişti,başka illere gitti,kimi evlendi,kimi bisikleti bıraktı,valla açık konuşayım,hem evli olan hemde performans sürüşlerinden taviz vermeyenler azdır hatta yoktur,sonuçta hobisi gerçekten bisiklet sporu yapmak olan kaç kişi tanıyorsun,ya da kaç adam tanıyorsun alaydan yetişmiş,karşılıksız gençleri bisiklet sporuna sevdiren,bu spor gerçekten ağır,kısa mola tempoya odaklananlar ne demek istediğimi anlar,yeni topikte 18-25 yaş arası genç dostlar ile çalıştık,valla hepside hevesli ama bisikletleri çok ağır,zamanla insan öyle bir yere gelirki bi bakmış hayalindeki yolu kapmış,sebat işi,hırs işi,çalışma işi,çalışan kazanır her daim mehmet dostum....
    mesele çekip gitmek değil mesele sahnede olmak....

15. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Benim bu konuda düşüncem şu, bisikleti hobinin dışına çıkardım özellikle yol bisikletini aldıktan sonra. Kasım'da ufak bir yarışa kaydoldum, biraz daha yakın takip ediyorum kendimi, hedef koyuyorum.
    Daha önce dağ bisikleti ile hafta sonu turlarında video çeker burda paylaşırdım, şehir dışı geziler yapardık arkadaşlarla. Hala yapıyoruz ama eskisi kadar video çekip paylaşmıyorum çünkü zamanım yok bunun için.
    Zaten konu sadece belirli kişilerin birşeyler paylaşması değil, dünya kadar üyesi olan forumda herkesin birşeyler paylaşmak için gayret göstermesi.

Ancak bisiklette kendinize odaklanınca (özellikle yol kullanıyorsanız) bisiklete bindiğiniz bir günden sonra gelip bu forumda zaman ayıramıyorsunuz.
    Bugün 30 ortalama yaptık, 40 km çok iyi geldik demenin kime ne faydası var, zaten herkes tek başına veya belirli bir arkadaş grubu ile sürüyor bir yerde.
    Bisiklet konusunda bilgili bir adama malzeme kalitesi ile ilgili ne anlatabilirsiniz, kişi zaten herşeyi günümüz dünyasında araştırıyor, burda sadece onay almak ve son kararı verebilmek için genellikle sorular soruyor.

Bisiklete bindiğiniz ekiple zaten görüşüyorsunuz, gelip burda ben ne anlatacağım, zaten seviyem belli, lastiğimi tamir ederim, vites ayarını biraz yaparım, ne her çıkan yeni markayı takip ederim, ne ezbere ürün tanırım, boş zamanlarda yeni konulara bakıyorum, eskiye göre daha az mesaj yazıyorum çünkü foruma sunabileceğim ekstra birşey yok.
    Normal hayatımda iş, eş ve oğlumla zaman bitiyor zaten.

O yüzden forumda üye olup, bisiklete bindiğini düşünen ama aktif olmayanların biraz kendini sorgulaması gerekiyor. Olaya birde bu çerçeveden bakmak lazım. :cool:

16. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Adı üstünde: forum. İnsanlar kendi ilgisini çektiği için gelir, sıkılırsa da gider. Bunun önüne geçilemez. Şahsen forumdan çok şey öğrendim. Bir süre sonra başkası için yeni olan şey sizin için eskidiğinden sıkmaya başlıyor. Ama hâlâ ilgimi çeken bir sürü şey olduğu için günde birkaç kez foruma giriyorum. Ya gerçekten her şey tatsız gelmeye başladığında ya da cidden çok daha fazla meşgul eden birşeyler olursa muhtemelen kaçarmışım gibi geliyor :)

yeyu ve cahitakin bunu beğendi.
  17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    mehmet benım de gözlerim seni 2 hafta önce erciyes zirvede aradı ama bulamadı :) bütün Türkiye hem grand fondo hemde salcanao erciyes mtb yarışları için oradaydık :) işin latifesi ayrı kenara sen merak etme dostum burada yazmasalar da çoğu eski ekip hala iletişim halinde kah yarışlarda kah özel organizasyonlarda olmadı sosyal paylaşım sitelerinde hala görüşüyoruz.foruma fazla yazmamanın herkesin kendine göre sebepleri var. zaten hepimizin dostu oldugu kadar sevmeyeni de mevcut herkes kendi mutlu olduğu şekilde hayatına devam ediyor ama senın değişik bakış açılı konuların özlenmıyor degıl :) arada bir girsemde senın konun olursa okumadan geçmıyorum merak etme :)

Kudret abi sana da yazayım hazır klavye başına geçmişken evlilikten bahsetmişsin merak etme ülkemizde performansın üst seviyesindeki çoğu yarışçı arkadaş evli ve çoluk çocuk sahibi hala da antremanlarına ve yarışlara devam ediyorlar. özel yarışlarda koşanlardan bahsetmiyorum onlarda da cok ama asıl er meydanı federasyon yarışlarıdır oradakı orta yaşı geçtim en üst seviye torku ve brissada ki gençlerin bile bir çoğu ev geçindiriyor.bu işe gönül verdiğin zaman herseye vakit ayırmak mümkün sadece eskiden lüzumsuz harcanan bazı vakitleri(forumda havanda su dövmek gibi) antremana ve ailene ayırıyorsun o kadar.zaten düzenli antremana başladıgın zaman sosyal hayat da çok kalmıyor sadece antreman mesai ve aile olarak üçe bölünüyorsun.Antreman dönüşlerindeki bir kahve molası yada dinlenme günündeki bir sosyal tur ise tek sosyal yaşantın oluyor :)

mehmet konuna cevap yazdım biraz üzerime alınıp ama sana değildi yazdıklarım da dersen alınmam :) herkese selamlar....

18. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gel bizde ortam var kardeslik var, ne olursan ol yine gel kanki :) :)

Valla ben de bi aralar ucurulduydum, sonra inat ettim, arsizlik ettim, yine geldim.
    Forumdan benim alabilecegim aslinda pek birsey yok da imkanlarim ve nacizane bilgi dagarcigimla insanlara birseyler vermeye calisiyorum, son bir yil icerisinde forum vasitasiyla tanistigim 5-6 adam var ki dunyalara bedel. Ozellikle dun iki tanesinin degerlerini cok daha iyi anladim, @Uğur S. Ve @volkan Öz

19. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gidenlerin vardır bir sebebi çok da kurcalamamak lazım...

mariokaldato bunu beğendi.
  20. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Kuzey Ege ne demek hacı :) Yolda adam bırakmak bana ters. Göbeklerim gelsin single/fixed süreriz bol bol.