Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumu canlandırmak!!!Hadi İçeriye!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mesut Dursun tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bildiğiniz gibi bu günlerde forum oldukça cansız...Yani insanın canı sıkılabiliyor...Bizde bunu Yöneticiler içni kapsamında çözebilecek nacizane fikirler üretebiliriz...Sonuçta yani zaman zaman aklımıza çok güzel fikirler gelmiyor değil...Bende bu fikirleri paylaşmak için bu konuyu açıyorum...

Örnek:İmkân varsa foruma bir chat (anlık konuşma bölümü) gibi bir topik eklenebilir bu gerçekten güzel olurdu...

NOT:Konuda herhangi bir sorun , yanlış v.b hatalar varsa lütfen düzeltin...

Cycleone, geotechme, Deniz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    evet güzel olabilirdi,ama çok karmaşıklıkda olabilir hatta sataşmalar felan derken forumun tadı geldiği gibi gidebilir.yalnız müzik dinleme yapılabilir

3. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence forumda
    1-)En çok online olanlara,
    2-)Türkçeyi en düzgün kullananlara,
    3-)İnsanlara o ay içinde en çok yardım edenlere forum içinden hediyeler verelim mesela kıdemli üye yerine "Ayın yardımseveri" yada "Ayın imla uzmanı" gibi sadece o ay için geçerli olan ünvanlar belirleyelim.
    Bunları yöneticiler belirlesin ki tarafsız olsun ;)

Cycleone ve Deniz bunu beğendi.
  4. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir fikrim daha var;

Forumun oyun bölümü açılsın içinde bisiklet oyunları olsun ve oyunlarda derece yapanları kutlayalım :)

Hem oynarken kimse vaktin nasıl geçtiğini anlamaz...
    Hem de oyun oynayacağım derken diğer konularada bakar, mesaj yazar hem cevap bekleyenler daha hızlı cevap alır.:)

Cycleone ve Deniz bunu beğendi.
  5. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:

Evet gerçekten yaratıcı bir fikir...Örneğin:"eWT BOLE OLSA Dh ii olrdu."
    benzeri yorumlar olmaz ve bunun yanında forumdaki seviye artar ve tatlı bir yarış olur...

cahitt ve Dizdar MERT bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Benim süper bir fikrim var!

Bence hep beraber çıkıp, ayrı ayrı illerde bile olsa bisiklete binelim, gezdiğimiz gördüğümüz yerlerin fotoğraflarını çekelim, forumda paylaşalım. Hatta kendimiz yaptığımız ufak tefek tamir işlerini yaparken fotoğraflayıp, onları da forumda paylaşalım ki tecrübelerimizi aktarma şansımız olsun.

Ve foruma yorum yazan arkadaşlar da imla kurallarına dikkat edip, sadece teşekkür etmek veya kendi mesaj sayısını artırmak değil de, diğer üyelerimize de katkısı olacak mesajlar yazsınlar.

Bunlar olsun, bakın o zaman nasıl da keyifli oluyor forum, nasıl canlanıyor.

Ama bir saniye, bunlar zaten forumun normal işleyişi için gerekli rutin şeyler.

İşte bu rutinden uzaklaştıkça kalite düşüyor arkadaşlar, düşen kalitenin üzerine bir de artan sayı geldikçe ve yeni gelen arkadaşların da çok büyük kısmı da bu kalite seviyesini yukarıya çekmek için uğraşmadıkça, forum cansızlaşıyor...

7. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Halili Öztürk fikriniz çok güzel. Bence forumda geçmişte kalmış ve piyasada bulunması zor albümler sunulabilir izin verildiği takdirde. Eğer izin verilirse elimdeki 45'lik ve uzunçalardan kaydettiğim şarkılarla bazı şarkıcıların geçmişte kalmış ve bildiğinizden farklı tarzda yaptığı albümleri sunabilirim. İstenirse ileri istatistik yöntemlerini basit bir dille ve örnekle anlatabilirim. Şu anda, bu yöntemlerden ikisinin birlikte kullanıldığı bir makale yazmaya çalışıyorum.

8. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    Şöyle bi bakınca gerçekten çok gereksiz konular açılıyor,düşünüyorum insanlar bunları birazcık araştırmayla bulamaz mı diye?gayet tabi bulabilir fakat şuna da dikkat ediyorum çoğu 50 mesaj hakkını doldurmak için forumda puan almak için açılmış konular özellikle forum-cafe bolumunde cok fazla bu olay birde yeni katılan üyelerin uslupları çok kaba ve sert tabi hepsi için soylemiyorum foruma yaklaşık bir senedir üyeyim ilk katıldığım zamanlar gerçekten daha guzeldi...

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Cem Bey, telif hakkı olabilecek herhangi bir paylaşım yapmanız söz konusu değil, ancak onun dışında istatistik konusundaki paylaşımlarınızı dilerseniz yapabilirsiniz. Konu ana başlık olarak nereye ait olur, emin değilim. Ancak en azından birilerine faydası dokunur diye düşünüyorum.

10. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum...

11. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Halil Abi mesajını gerçekten büyük bir keyifle okudum. Çok güzel yazmışsınız. Bende aynı düşüncedeyim. Ben şimdiye kadar hiçbir forumda chat v.s gibi birşey görmedim, duymadım. Her forum da belli konular üzerine çevresindeki insanları bir araya toplar. İnsanların konulardan faydalanması, yeni şeyler öğrenmesi ve bilinmeyenleri başkalarına öğretme yeridir forum.. Kısacası bu tür şeyleri de gereksiz görüyorum..

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    en önemli konu bence yapılan turlarda hatalarımızı anlatmak ....
    bence bu forumda bir topik buna ayrılabilinir...
    benim yaptığım hatalar nedir ....
    önceleri sağda duran araçların yanından hızlı geçiyordum artık bunu yapmıyorum ve yavaşlıyorum ...
    hatırı sayılır turlar düzenledim ...bu turlarda hatalar oldu tabi...özellikle söylediğim halde arkadaşlarımın bir türlü yarım bisiklet boyu mesafeyi arka arkaya koruyamamaları ve ikili gitmeleri ,bunlar hep hatalar tabi...
    grup halinde uzak mesafelere turlar düzenledik bu turlarda farklı performansa sahip arkadaşlar oldu bunları aynı potada eritmeye çalıştım bazen düşük performanslı olan arkadaşlar bana sitem ettiler ama bu sitemleri bana kızma şeklinde değildi, saygı çercevesinde idi..
    herkesin metabolizması farklı olabilir uzun ve zorlu turlarda ne yemeliyiz acaba bunları biliyormuyuz yoksa hatamı yapıyoruz...
    hafta içersinden proteinimi alarak hafta sonu tura depoluyorum ve ağır turlarda asla protein içerikli besin almıyorum ve kuru üzüm yiyerek, üzerine maden suyu sodası ile ayranı karıştırarak içince, bende müthiş bir etki yaptığını gördüm özellikle yorgun vücut üzerine ...powerraid den bir şey anlamadım ...benim yorgunluğumu almıyordu tabi herkesde başka etki olabilir .
    evet bu forumda turlarda yaptığımız hataları paylaşarak bence en etkin bir yöntemi gerçekleştirmiş oluruz......
    ayrıca trafik içersinde grup halinde nasıl gittiğimizi , birbirimize yaşadığımız tecrübeleri iletmeliyiz.......

13. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bütün gikirler gerçekten çok güzel.Bütün bunlar uygulansa forum canlanmakla kalmaz hatta ufak tefek sorunlar bile çoka bilir yoğunluktan...

14. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bence chat konusu forumu öldürür. mesela; birisinin bir problemi var. chat sayfasına girer ve şu şekilde konuşmalar geçer:

x: arkadaşlar benim jantımdan bir ses geliyor ne olabilir?
    y: arkadaşım tel başlıklarını ve tellerin gevşekliğini kontrol et. orda sorun yoksa göbeğini kontrol ettir.
    z: nasıl bir ses?,
    x: böyle gırc gırc diye geliyo
    k: o nası ses lan :D(!)
    m: k nasıl adamsın adamın bir sorunu var gelmiş paylaşıyo sen napıyosun. bu forumunda tadı kalmadı zaten.
    z: tellerini kontrol ettir.
    l: yha beyLer NBR?

vs. vs. tarzı forumda paylaşımı durma seviyesine getirecek laubali ve gereksiz konuşmalar olur. hatta birçok ( her ne kadar hepimiz internetten bişeyler indirsekte :) ) yasadışı paylaşımlar artar ve adminlerimizin başına iş gelebilir. hatta ve hatta oranın 24 saat boyunca kontrol edilmesi ve en azından küfür edenlerin atılması gerekir (ki böyle bi durumda %90 gibi bi rakam atılır) ve atılan adamda daha rahat chat sayfaları dururken gelmez. yani en sağlamı bence chat olaylarına hiç girilmemesi.

ama halil abinin dediği şey gerçekten çok önemli. çoğu kiş " ya bunu koyarsam forumda dalga geçerler" tarzı düşünceler içine girip bazı şeyleri paylaşmayabilirler. ama bence gerçekten gereksiz bişey değilse paylaşılması önemlidir.

not: örnek chat sayfasındaki örnek isimleri x,y,z,k,l,m tarzı şeyler koymam hocamızın(matematik-calculus :D ) blok yapıp zaten yorgun kafayı darmadağın etmesinden olsa gerek mazur görün :D

Mesut Dursun bunu beğendi.
  15. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Foruma önceki gün bir yorum yapıyorum, ertesi gün topiğe tekrar girdiğimde sadece bir alta felan inmiş şekilde buluyorum...Ya forum artık ilgi çekmiyor yada çok fazla gereksiz konu var...