Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum'la Guiness Rekoru Kırmak!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında serkan yıldız tarafından paylaşıldı.

1. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba
    Forumda şu ya da bu sebeplerle, bazı şeylerden diğer insanları da haberdar etmek ihtiyacı duyabiliyoruz. Geçen gün bir fikrim geldi :) ben de paylaşmak istedim.
    Efendim forumda yaklaşık 30000 üye arkadaşımız var. Büyük çoğunluğu büyük şehirlerimizde, ama yönetici arkadaşlar daha iyi bilirler. Mesela gövde gösterisi amacıyla bir gün falanca bir yerde toplansak, bisikletleri ardarda dizsek nasıl olur. Biraz çılgınca bir fikir gibi gelebilir. Fakat Guiness'e bile gireriz bence. Bir bisiklet ortalama 1,5m. desek, 30000 bisiklet 1,5x30000=45000 metre uzunlukta bir rekor kırarız. Bir de bunu bir amaca yönelik yaptığımızı düşünürsek, fena mı olur?
    Forumda şunu bunu protesto edip, kendimiz çalıp kendimiz oynayacağımıza çok daha ses getirebiliriz bence. Hatta konu için yönetici arkadaşlar bir anket açsa nasıl olur?

Faruk ÇUBUKCU ve RAHMİ bunu beğendi.
  2. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    30 bin kişiyi yada ona yakın bir sayıyı aynı anda toplamak çok zor.

3. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Forumda 30.000 üye var fakat aktif kullanıcılar 3.000 i geçmez. Arada sırada giren bir de 5.000 olsa 8-9 bin eder. Bu kadar kişiyi de bir yere toplamak oldukça zor. Biz 3-5 kişi bir tur yapalım diyoruz da herkesin işi çıkıyor ve 3-5 kişiyi bile ne zorluklarla ayarlıyoruz. Herkes işinde gücünde. Ama bir hafta sonu günü İstanbul daki arkadaşlar bunu yapabililirler. Sonuçta forumda en çok üye İstanbul'dan diye tahmin ediyorum. Düşünceniz güzel fakat gerçekleştirmesi de bir hayli güç..

serkan yıldız ve İbrahim sarı bunu beğendi.
  4. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bir forumda aynı anda online olma ile ilgili bir rekor var mı acaba? Belki öyle birşey başlangıç için daha kolay olabilir.

5. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eminim ki böyle bir rekoru kırmak çok zor olur. Ne forum siteleri var kaç bin kişi aynı anda kullanıyor siteyi. Ayrıca bahsettiğin istatistiği forumun ana sayfasında en aşağılarda görebilirsin..

6. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    30000 kişi diyorsunuz...İstanbuldakiler için hava hoş ama Gaziantepte ki bir kişinin kalkıp İstanbul'a, İzmir'e v.s gelebileceğini sanmıyorum.

Abdullah Hakkı ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  7. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Evet var,
    Forum ana sayfasının altında "Forumda neler oluyor?" başlığının hemen altında görebilirsiniz.

En çok kullanıcı : 1,787; 24-05-2010 tarihinde; saat 23:39 itibariyle aktif olmuştur.

8. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunu sadece forumdan haber vererek yapamayız diye sanıyorum.

Sosyal paylaşım sitelerini kullanmalı, televizonlara ve gazetelere reklam vermeli, broşürler dağıtmalıyız ama zor..

Olmaz demiyorum ama zor . :)

9. ali ayhan cıvıl

ali ayhan cıvıl Kıdemli Üye

Seviye:
    yurdumuzun tüm şehirlerindeki üye arkadaşlarımızın sayıları ve bağlantı telefonları olursa......örgütlenerek ,yapılması düşünülen etkinlik..... herkesin kendi kentinde düzenleyeceği gösteriler sayesinde aynı anda ....ülkenin tamamında ses getirerek ...halkın dikkati daha fazla çekilmezmi...?

10. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    forumda 30000 uye var, bir kullancının kac uyelik ismi var? forumda oyle bi dolu adam dolanıyo...

Dizdar MERT ve İbrahim sarı bunu beğendi.
  11. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    ya olacak işlerden bahsedin:)

RAHMİ bunu beğendi.
  12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    forumu böyle emellere alet etmeyin :D :D

13. serkan yıldız

Seviye:
    Arkadaşlar herkesi toplamak elbette mümkün değil fakat sesimizi duyurmak gerektiği bir anda bence çok etkili bir yöntem olur, yabana atmamak lazım derim.

14. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yöntem kesinlikle etkili. Dediğiniz organizasyonu gerçekleştirirsek çok güzel olur fakat bu iş göründüğü kadar da basit değil. Eğer niyetiniz ciddiyse bir girişimde bulunun derim ben..

15. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    Güncel televizyon programlarına katılarak da gayet iyi ses duyurulabilir,Bursa'da Melike Döner var dünyanın en büyük dönerini yapmışlar Guiness rekorlar kitabına girmiş, kaçımız biliyo?Bursalılar dışında... gitmesem şans eseri yolun kenarından geçerken görmesem benimde haberim olmayacaktı.. çoğu kişi ilgilenmeyecektir bile ve gercekten cok buyuk bi sporsorluk ve organizasyon gerekli,bi bisiklet firması fabrikasının olduğu ilde,ilcede gonullu cagırsa herkese bisiklet dağıtsa bile gerceklestirmesi cok zorr...

16. CATBALCA

CATBALCA Üye

Seviye:
    30000 kişi yerine Tv de 2 kişi daha çok ses getirir.

17. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında İstanbul merkezli bir çalışma yapıla bilir.Forumda duyuru yapılır ve bir noktada toplanma sağlanır hatta gazetecilerede haber verildimi ses getiren bir çalışma olabilir...

18. serkan yıldız

Seviye:
    Ben de bunu kastetmiştim. Bu organizasyon aslında bir amaca yönelik yapılmalı derim. O kadar üye arkadaş toplanıp vakit ayıracak, dolayısıyla attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya deysin derim ;)