Forumdan Şikayetçiyim!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Forum sahipleri, yöneticileri, artık bu foruma destek verenler her kimse, onlara hitaben yazmak istedim.

Bu forum Bisiklet haricinde bir çok şeyin paylaşıldığı bir forum olma yolunda hızla ilerliyor. Açılan konuları tek tek buraya ekleme gereği duymuyorum, az çok gördüğünüzü düşünüyorum.

Şahsım adına ben buraya girdiğim zaman bir siyasi konu veya bisiklet kazası haricinde bir ölüm haberi görmek istemiyorum. Benim isteğim doğrultusunda hareket etmek zorunda da değilsiniz. Ancak, forumun adına uygun konuları görmek için buraya üye olduğumu hatırlatmak isterim.

Stres atmak için girdiğim forum sayfanızda ki haberler, normal haber siteleriyle yarışacak düzeye gelmeden müdahale etmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu konular güncel konular içinde görülmesin isteyebilirsiniz haklısınız yapılabilir ama isteyen istediğini konuşur, forum ortamı sonuçta herşey tartışılabilir.

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
Ben aynı fikirde değilim. Bisikletli toplumun bir ferdiyse ve Türkiye'de yaşıyorsak bu ülkede olan her olayı paylaşıp üzerine yorum yapmamızı daha doğru buluyorum. Esasen böyle yapmazsak yanlış olur kanaatindeyim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bazı ölümler diğerlerinden daha mı değerli / değersiz? Değersiz can var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
RC Araba, Helikopter, Uçak forumlarında, burada gördüğünüz Bisiklet ile uzaktan yakından alakası olmayan konuları gören var mı?

Madem her şey yazılıp çizilecek, forumun adını değiştirmek ile başlanabilir!

@halil ibrahim duran

Konuyu buralara çekmeyin lütfen. Ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Örnek olarak, habertürk gibi bir haber sitesinde ki, herhangi bir ölüm haberi gösterilebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bazı önemli konular olabilir ama o kadar çok başka konulara giriliyor ki forum amacını kaybediyor.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
erdal yılmaz'a sözlerinde ve özellikle siyasi paylaşımlar ve 3.sayfa cinayet -ölüm vs haberlerinde katılıyorum. forum tartışılma yeridir evet ama sanal dünyada değil. bütün tartışmaların varacağı yer hiçbirşeydir. bazı paylaşımlar ortak hassasiyete sahip olanlar için zevk verici ve gerekli görülebilir fakat diğerleri için eziyet olacaktır. özellikle siyasi paylaşımların forumun birlikteliğine darbe vuracağı bi gerçek.
gerekli hassasiyetin gösterilmesini umuyorum.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
bisikletforum gördüğüm en geniş en kapsamlı forum sitesi. ben aradığımı buluyorum. yöneticilerin sınıflandırdığı kategorilere göre de bazı bilgiler, yorumlar paylaşıyorum. he çok alakasız kategoriler var mı, evet var. lakin bundan rahatsız değilim. netice itibari ile yönetici bir sınıflandırma yapmış. bu sınıflandırmaya ve sınıflandırma kurallarına riayet ederek herkes istediğini paylaşabilir. bundan "forum özelliğini, amacını kaybediyor" sonucu çıkarmak zorlama olur diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aslında bu başlık sabit kalsın. forum yönetiminden şikayeti olan direk altına şikayetini yazsın.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
İçinde herşeyin bulunduğu malum forumlardan farklı olarak bisikletforum'un bir ihtisası mevcut. Hatta bu alanda Türkiye için otorite kabul edilebilir.
Alan dışı için mevcut durumda olduğu gibi küçük bir alan ayrılmalı, ancak siyaset, teoloji ve futbol gibi kutuplaşmalara neden olabilecek konular dışarıda bırakılmalı ki ihtisasına uygun çizgide devam edebilsin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herkesin düşüncesine saygım var. İsteyen herkes konuya fikirlerini yazmakta özgürdür. İlk mesajım da yazdığım üzere, ben buraya Bisiklet hakkında bilgi almak için üye oldum ve bu yüzden takip ediyorum.

Teşekkürler :)

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Bisiklet dışında birkaç bölüm var, fazla yok. vbulletin forumlarda istemediğiniz bölümleri gizleyebiliyorsunuz. Bu forumda da bu özellik varsa istemediğiniz bölümleri gizleyebilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Biraz sabredin. Yeni özellikler gelecek. İstediğiniz bir kategoriyi de engelleyebileceksiniz ve o kategoriye ait olan bir şeyden de haberiniz olmamış olacak. Üye engelleme sistemi daha da geliştirilecek. Yani canınız neyi görmek isterse onu görecek, neyi görmek istemezse onu görmeyeceksiniz forumda. İşte öyle bir sistem oluşturmaya çalışacağız...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çözüm çok basit. yeni konular kısmına nasıl ikinci el konuları düşmüyor bu tip konularda düşmesin olsun bitsin.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Ben şahsen katılıyorum. Örnek vermek gerekirse de bu konuyu gördüğümde 'kim bilir nasıl bir saçma konu daha' düşüncesi oluştu hemen kafamda. Bu tarz düşünmemin sebebi tamamen @Erdal YILMAZ ında dediği gibi forum dışı konuların açılmasından dolayı. Siyaset, güncel haberler, yada başka bir şey için burada değiliz ki. Ortak amacımız bisiklet ve burada olup zaten hayatın her anında karşımıza çıkan şeylerden uzak durup kafa dağıtmak için buradayız. Yerine bir teklif, elbette bu şekilde olacak diye kimseye bir yaptırım uygulama hakkımız yok lakin isteğim böyle olması yönünde

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Erdal YILMAZ
@Erdal YILMAZ
İstediğiniz makul bir şey. Yani forumun sadece bisiklet konuları doğrultusunda olmasını isteyebilirsiniz, ancak bir hususu bence gözardı ediyorsunuz. Benim kanaatim şöyle ; buradaki her bireyin özel bir hayatı var ve sosyal yaşamını buna göre şekillendiriyor, sizin istediğiniz şeyin olması pek mümkün değil çünkü geçenlerde başka bir arkadaş burada benim saygı duyduğum bir şeye olmayacak bir laf etti. Bende haliyle kendisine cevap verme zorunluluğu hissettim. Bizi biz yapan nokta tam burada başlıyor, eğer ben müdahale etmesem veya kendimce bir cevap vermemiş olsam burada durmam, ki bu cevabı çok makul ölçülerde verdiğimi düşünüyorum. Ben o insanın bu tutumundan şikayetçi değilim. Çok net bir şekilde tarafını belli eden insandan pek az zarar gelir çünkü.

Eğer zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız tartışma oluşturan konulara gelip sizde " bu tartışmaları yapmanızdan rahatsızım" deyip tavrınızı belli edebilirsiniz. Onun dışında misal olarak forumu bırakmanız veya şikayetçi olmanızda size ait opsiyonlar olmakla birlikte sonuçları sadece sizi bağlayacaktır, yani forumu terk etseniz sizi tanıyanlar dışında pek çoğumuz haberdar bile olmayız. Bu örneği misal olması için söylüyorum lütfen şahsınıza yanlış bir şey anlamayın.

Şikayetçi olmanızda ki endişeyi az çok tahmin edebiliyorum.

Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
misal şöyle bir başlık açılabiliyor:

(link)

ben çok saçma ve komik buluyorum. yani bu durumu komik buluyorum. insanların bu kadar üzerine düşmelerini. ama demek ki kategorsi bulunup başlık açılmış.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sırf bu tür siyasi mülahazalar yüzünden uzun bir süre Facebook'tan nefret ettim ve buraya sığındım. Görüyorum ki yağmurdan kaçarken doluya tutulma ihtimalim var. Bırakın burada biraz gevşeyelim. Bisiklet dışındaki şeyleri bir süreliğine bu forumun dışında tutalım.

Mesut.

Üye
Tepki
14
@Erdal YILMAZ
@Erdal YILMAZ Bey dediklerinize canı yürekten hak veriyorum. Umarım konu başlığı altında önerilen çareler büyük oranda uygulanabilir. Sizden ricam lütfen şunu unutmayalım: İnsan basit bir canlı değildir. Tek bir yere odaklanamaz, yaradılış olarak çoğulcudur. Eğer insanlar ilgiyle takip ettikleri bu tür forum sitelerinde her hangi bir şekilde kısıtlamalar olduğunu görürse ( tâbi forum kurallarına uyduklarını kabul ederek) o siteyi takip etmezler. İnsanları tabiki rahatsız etmek üzmek istemeyiz ancak şartlar ve imkânlar dahilinde paylaşımlarımızın silinmesinden ziyade önceden de söyledikleri gibi istemediğiniz başlıkları engelleme imkânı bulunabilir.

Malûm Türkiye'de rahatlamak/gevşemek zor iş.