Forumdaki müzisyenler

Scudo

Göktuğ ÖZEL

Aktif Üye
Tepki
48
@özençekçen

Sizinle Tanışmak da çok güzel oldu. :) Bu tür yardım kampanyalarına elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım!

• Beğen
Tepkiler: özençekçen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özençekçen
Rica ederim gaf demeyelim.Ortak isimler bu tip durumlara yol açar,hiç sorun değil.

• Beğen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
kendimi finansal olarak ayarladıktan sonra belirli alletler le belirli yerlerde ve katılımcı olmak istiyen farklı müzisyenler le yada yanlız başıma sokak hayvanları için "bakımları aşıları mama "ları gibi ihtiyaçları için müzik yapmak istiyorum zamanı gelince bunu forumda konu olarak siz değerli arkadaşlarımla paylaşacağım.

Tepki
3
Bisiklet
Scott
Madem herkes yazmis bende kendimi tanitayim :) bir tane scott sub 30 um 2009. Konya'da okuyorum Devlet Konservatuvarinda ney talebesiyim ailem ise istanbulda yani yazlari istanbuldayim :) selamlar ...

• Beğen

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Turgay Ak

Klasik gitar için başlangıç seviyesindeyseniz takamine'in alt modellerine bakın,cort'un da başlangıç seviyesinde fiyat/performasn oranı çok iyi olan gitarları var
Orta seviyedeyseniz takamine'in daha iyi modelleri ve yamaha bakabilirsiniz.
Üst seviye için godin bakın..Ya da japon takamine üretimlerine bakın

Tabi handmade custom serileri(el yapımı özel üretim) yapan markalar da var,yalnız fiyat olarak da seviye olarak da çok üst modellerdir.
Cannondale'in numunelik ürettiği bisiklet modelleri gibi düşünebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz gitar gerçekten kötü bir gitar.Valencia,admira,barcelona,wolf,aria vb..gibi gitarlar çinin ucuz işçilik mantığıyla ürettiği ve gitar vasfı taşımayan gitarlardır.Sizi gitardna soğutur.Çoğunun sapları hiçbir şekilde ayarlanamayacağı gibi ne akort stabiliteleri vardır ne de ton dolgunlukları.Tavsiyem 2.el takamine ya da cort bakın.Aynı bu site gibi müzikle uğraşanların(yoğunlukla da gitar çalanlar) uğradığı siteler var.Burada site ismi vemrek doğru mudur bilmiyorum o yüzden veremiyorum.Bu sitelerde alım-satım forumları var.11 yıldır gitarlarla uğraşırım ve 4 yıldır 2.el yüzlerce ekipman geçti elimden.Elektro gitar,klasik gitar,akustik gitar,amfi,pedallar,processörler vb..100 liralık kelepir gitarlardan 3500 liralık custom shop fender'lere kadar 2.el bulabileceğiniz sitelerdir bunlar.Bence sıfır gitar almak yerine bu sitelerden 2.el gitar bakın.Tabi bu sitelerdeki alışveriş usulünü öğrenmek,referans oluşturmak vb..de bir miktar zaman alır.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
Bu arada oraya admira yazmışım ama ''admira çakması'' pazarlama mantığıyla piyasaya öğrenci gitaır diye sürüler ''almira'' marka gitarlar vardı.Yoksa admira el yapımı gitarlar üreten üst düzey bi ispanyol klasik gitar üreticisidir.Almira'lar ise tahmin edileceği üzere çin malıdır.Birini 1500 liraya diğerini 100 liraya alırsınız

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
Akustik gitar;

Başlangıç seviyesi için--->Cort
Orta seviye--->Takamine,Cort,Walden,yamaha,ovation
Üst seviye-->Taylor,gibson,takamine,ovation

Klasik Gitar

Başlangıç seviye--->Cort,ibanez
Orta Seviye--->Takamine,Cort,Yamaha
Üst Seviye---> Godin,Antonio Sanchez

Elektro Gitar:
Çalınacak tarza göre çok değişeceği için net bir şey söylenemez,tamamen çalınacak tarza göre seçilmeli

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
ben de bas gitar çalıyorum bir süredir. (link) isminde bir grubumuz var.. Vokalimiz Amerika'ya doktora yapmaya gitmeyecek olsa iki ayrı yerden albüm teklifi almıştık ama yalan oldu tabi.. Artık vokal Amerika'dan biz burdan kayıtları yapıp, kendi çapımızda bir albüm yapacağız sanırım..

Herkese selamlar..

dipnot: ayrıca bu haftasonu bisikletimi de alıyorum, Kron xc1000.. ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.. =)

• Beğen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
arkadaşlar ricam olucak ilk etapta anadolu yakasındaki müzisyen arkadaşlarımın isimlerini yazmalarını istiyeceğim bostancı kadıköy gibi kısa bir tur yapıp tanışma organizasyonu yapmak istiyorum müsait olan tüm arkadaşlarım katılabilir.bu bir tanışma turudur performansa yönelik bir tur değildir saygılar.