Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumdaki Fotoğraf sevdalıları...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hasan Çağri tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet arkadaşlar herkes farklı sporları farklı hobileri sordu...

Şimdi sıra forumda denlanşöre basmaya da sevdalı olan arkadaşlarımızı da tanımaya...

Forum ailesi olarak birbirimizi tanır ve tanışırsak birlikte bisikletli yada bisikletsiz fotoğraf gezileri düzenleyebiliriz diye düşünüyorum...

Fotoğraf çekmeye sevdalı herkes yazsın bakalım kaç kişiymişiz?
    Yazan arkadaşlar kendileriniz isim, şehir ve ne kadar süredir fotoğraf çektiklerini yazabilirler ise sanırım iyi bir giriş olur...

Hasan Çağrı Terzioğlu,
    Şahsen İstanbuldayım şimdilik... Yaklaşık dört senedir aktif sayılacak şekilde fotoğraf sevdalısıyım :)
    Pentax K200d kullanıyorum Pentax 50mm f1.7 Manuel, 18-55 f3.5 ve Tamron 70-300 LD-DI f4 Macro lensleri kullanıyorum.. hesefde Tamron 10-24 / 28-70 ve 70-200 f2.8 lensler var :)

burakb ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  2. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhabalar ,
    Ben de yaklaşık 4 yıldır fotoğrafla ilgileniyorum.
    Ailem Kayseri'de yaşıyor ama ben Nevşehir Avanos'ta okuyorum.
    Canon EOS 40D makinam, Tamron 17-50 mm ve Canon 70-200L lenslerim var. İnşallah beraber pedallarız ve fotoğraf çekeriz ;)

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Soner Sarıhan
    2004 ten bu yana fotoğraf ile ilgileniyorum.
    Şu an yeni makina araştırmaktayım. Gözüm Nikon d3s de ama, d 90 a da razıyım. :)
    Bursa / İznik'te oturuyorum.

Fotoğrafçılığın 1. kuralının makinayı boynuna asmak olduğuna inanıyorum.
    Maalesef bir kaç pahalı makinamı çekerken yaşadığım heyecan ve aldığım hazdan dolayı yukarıdaki 1. maddeyi uygulamamaktan dolayı kaybettim. :(

4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende 2006 yılından beri fotoğrafçılık ile ilgileniyorum..
    2006 yılında konica Minolta Dimage Z10 fotoğraf makinası ile başladım şu sıralar fotoğraf makinam yok malesef :( İmkanlar elverdiğinde orta seviye bir DSLR fotoğraf makinası ve uygun bir lens ile tekrar aktif olarak ilgilenmeyi düşünüyorum.. Şu sıralar Ogün abi'nin Canon 450d rebel xsi'ı ile fırsat bulursam bir kaç kare çekiyorum..

sadana bunu beğendi.
  5. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güney Tuncer, Ankara
    Kaç yıl oldu bilmiyorum ama Türkiye'ye gelen ilk dijital fotoğraf makinesini "1mpix canon :)" almadan önce filmli Canon SLR makinelerim vardı.. Şu aralar elimdekiler :

Canon 40D ve Canon 5D gövde, Canon 10-22mm, Canon 70-200 f2.8L, Sigma 18-200 OS, Canon 50mm f1.4 ve f1.8, Canon 100mm f.2.8 macro, Canon Speedlite 420EX E-TTL flash, Canon Ixus 110 IS ve Canon Powershot A45.
    Hayalimde neler var, onca lens ve makineden sonra aslında almam gereken en önemli şeyin iyi bir tripod olduğunu yeni anladım :D Yakında bir Gitzo GT 3530S umarım...

6. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Bende yaklasık 2 yılı aşkın süredir Ekstrem spor fotografçılıgı ve son zamanlarda moda fotoğraflarına merk salmaya başladım :)
    Makınam şimdilik Nikon D40X-18-55 kit objektif ve Nikon 55-200 vr afs-dx + Sinan sağolsun bitanede fisheye lensim var.
    Yakında umarım bir D80 body alarak daha kaliteli fotoğraflar elde etmeyi planlıyorum.
    Fotograflarım için
    http://freeridetr.deviantart.com

Hasan Çağri bunu beğendi.
  7. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Erkal gibi ben de yaklaşık 2 senedir fotoğrafçılık ile ilgileniyorum. Öss nedeniyle bu sene pek vakit bulamıyorum ama inş. kaldığım yerden kendimi geliştirerek fotoğrafçılığa devam etmek istiyorum.

Genelde Nikon D300 gövde + Nikon DX 18-200 VR kombinasyonunu kullanıyorum. Ayrıca Nikon af 70mm-300mm / Nikon dx 18mm -55mm / Nikon af 50mm objektiflerim var.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  8. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben de 3 yildir fotografcilikla iligleniyorum..
    Anadolu yakasinda yasiyorum, cogunlukla sahil seridi ve adalari fotograf icin mesken tutuyorum.Kus ve doga fotografciligi ozel ilgi alanlarim..
    Canon ekipman ve 35mm formatta (FF) 27-960mm gibi bir araligi kullaniyorum.

9. saffet esen

saffet esen Üye

Seviye:
    Fotorafcılık merakı 7-8 senedir var bende canon 350 d ile başladım aslında doğa merakı ve fotoğraf merakı beni motorsiklette daha sonrada bisiklette alıştırdı şimdilerde nikon 60 d var her fırsatta fotoğraf çekerim görüşmek üzere...

10. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de bir yıldır Gökyüzü Fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum. Genelde bizim [​IMG] Canon EOS 400D+18-55 lens ya da 1250mm Schmidt-Cassegrain makinesini kullanıyorum:)
    Ogün Ağabey'inki 400 değil miydi yahu?

11. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Doğrudur Raşid.. 400D + 50-200mm lens var.. Yanlış anımsamışım.. :rolleyes:

nükleer kedi, sadana ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  12. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Selam abiler.

İletişim bölümü okuyorum. Fotoğrafcılık dersi görüyoruz. Stüdyoda ki makineleri kullanıyorum. Elime para geçtiği zaman Canon 40D almayı planlıyorum. Bu işe yeni başladım diye bilirim. :)

d.berkay, sadana ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  13. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bence bu konu sabit konu olara forum da kalmlı ve Herkes en sevdiği ama sadece bir resim ekleyere görüşlerimizi alabilir.Bence tabi.Çünki gerçekden güzel bir konu başlığı olmuş.Hasan kardeş eline sağlık.İyi forumlar.

nükleer kedi bunu beğendi.
  14. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Nasıl yani Türkiye'ye gelen ilk dijital fotoğraf makinesini siz mi aldınız?

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Çağrı'cım ne güzel bir konu :)

2009 başından beri kompakt-bridge bir fotoğraf makinesi alıp bu işte kaabiliyetim ve hevesim olup olmadığını öğrenmek istiyordum. Geçtiğimiz Temmuz ayından beri Fuji Finepix S2000 HD kullanıyorum, kaabiliyet kısmını bilmem ama merakım olduğu kesin. Bakalım, hedefte uzun vadede bir DSLR var ancak beklemede...

16. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Var var sende kabiliyette var maşallah ortamda var :) Yakında model de var dedirtecesin inş onları bekliyorum :)

Sinto bunu beğendi.
  17. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Muhtemelen öyle olmamıştır tabi ama ilk alanlardan biriyimdir :) O aralar dijital kameralar kimsede yoktu. Bilgisayar dergilerinden olup bitenleri takip ederdik ve burada gördüğüm ilk 1 megapixellik kamerayı aceleyle almıştım. Bunun için SLR makine ve lenslerimi satıp üstüne para eklemiştim :D Bana baya bir tuzluya geldiği için bu böyle dedim..

18. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçenlerde sağa sola gittiğimizde yanımızda bulundurmak maksadıyla ufak bir basçek kamera aldık, Canon Ixus 110. Sadedece Canon'a güvenirim şeklinde bir düşüncem kesinlikle yok ama basçek makine sektöründe Canon gerçekten çok güçlü ve güvenilir cihazlar üretiyor. Tabi bu modeli almadan önce biraz araştırdım :in:
    Üzerinde geçen yılın en iyi kameralarından "özellikle optik" biri olan ixus 880 nin 4x optiği ve Canon'un en son işlemcisi olan Digic 4 vardı.. f/2.8 den başlayan 28mm eşdeğer titreme engellli "IS" lensi, HD video kaydı, geniş açı fotoğraf çekime vs gibi etkileyici özellikleri var. Boyutuna göre özellikle optik kalitesini çok beğendim. Beni etkileyen bir diğer yönü ise tam otomatik modunda pozlama ve beyaz dengesini çok iyi kurguluyor olması ve makro moduna otomatik geçebilmesi. Kartepe'de çektiğim HD downhill videoları ise resmen profosyonel bir kameradan çıkmış gibiler. Bunların haricinde ufak tefek bazı hoş artıları daha var.
    Gelelim negatif tarafına.. DSLR lere alışmış birisi olarak ISO yükselince bu tarz her kamerada olduğu gibi karlanma "Noise" rahatsız edici oluyor. Canon'u Noise Reduction "NR" olayında çok iddalı görmüyorum ama Digic4 sayesinde bu model eskilerine göre daha iyi NR yapabiliyormuş. Makinenin manuel ayarları yok. Program modunda sadece ön tanımlı programları, ISO ve beyaz dengesini değiştirebiliyorsunuz. Ama yeniden hatırlatırım tam otomatik modu çok iyi çalışıyor. Ah bide RAW çekim desteği olsa tam olacak sanki :)
    Bu tarz bir kamera almaya niyetlenmiş arkadaşlara umarım yardımcı olabilmişimdir.

burakb, d.berkay ve nükleer kedi bunu beğendi.
  19. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu alanda ilgilerinizin olması gayet normal bu arada siz ODTÜ elektronik mezunu muydunuz ?

20. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    İletişimde fotoğrafçılık dersi olduğunu yeni öğrendim.