Forumda Polemik

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ASinanB tarafından paylaşıldı.

1. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Üyeliğimden önce de uzun yıllar forumu uzaktan takip eden bir kişiyim. Çok fazla konu açtığım da söylenemez, ama forumun sıkı takipçisiyimdir. Son birkaç gündür, birkaç arkadaşımızı yakından takip ediyorum, naçizane fikirlerimi paylaşmak istedim;

Arkadaşlar burası bir bilgi paylaşım platformudur,

Herkes dilediği fikri paylaşmakta-savunmakta özgürdür (forum ve ahlak kuralları içinde),

Bir fikir sahibi olup onu paylaşmak, o fikrin herkes tarafından sizin kabul ettiğiniz ölçülerde kabul edilmesini gerektirmez,

Böyle durumlarda; forum üyelerimiz zaten terbiyesizleşmiyorlar ama bence terbiyesizliğin farklı bir dışavurumu olan ukalalık görünmekte son zamanlarda (belli başlı arkadaşlarda)

Bu mesajı yazmamın sebebi; bahsettiğim arkadaşları hangi konunun içinde görsem; o konudaki tartışmanın bir süre sonra "birbirini terbiye etme" "kabalaşmadan birbirini iğneleme" çalışmasına döndüğünü görmek beni çok rahatsız ediyor,

İnsanların, başkalarının deneyimlerinden okudukları ile fikir sahibi olup, bunu mutlak tartışılmaz olarak sunmaları zaten anlamsız, çünkü deneyim dediğimiz şey forumda konu okuyup-cevap yazarak değil, sokakta pedal basarak ve uzun zamanda elde edilen birşey,

Benden yaşça büyük ya da küçük önemli değil, uzun yıllardır, yılda binlerce kilometre pedal basıp bugünlere gelen abilerim-kardeşlerimin bile yazdığı naçizane önerilere lütfen "provakatif-ukala-ben bilirim" cevaplar vermeyiniz. Bu yaptığınız ilerde öyle bir seviyeye gelir ki, biz o insanları artık forumda bulamaz olabiliriz.

Yazdıklarımı lütfen kimse yanlış anlamasın, herkese bol pedallar ;)

alpdincturk, Bora ve ulas bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba,

binlerce üye olduğundan dolayı bazen bu tip durumlarla karşılaşıyoruz. Yapmanız gereken hangi konu içerisinde olmuşsa böyle bir polemik linki ile birlikte o konu yöneticisine özel mesaj atmanız olacaktır. Biz gerekeni anında yaparız.

Forumda hiç bir üyemize hakaret ettirmeyiz. Bu tip davranışa giren kişileri de anında forumdan uzaklaştırırız. O konuda içiniz rahat olsun.

Dediğim gibi her forum bölümünün en sağında moderatörler veya yöneticiler sütünü vardır bölüm yöneticisine bir özel mesaj yazmanız yetecektir.

Böyle bir özel mesaj alan yönetici ilk olarak konuyu inceler ve eğer sizin şikayetiniz yerinde olmuşsa süreli veya süresiz uzaklaştırma cezası verecektir.

Ferhat Köse ve ASinanB bunu beğendi.
  3. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    ulaş teşekkür ederim hassasiyetine, umarım yeni arkadaşlar, büyüklerine saygıyı, kendi gibi düşünmeyenlere de saygıyı öğrenecekler, o yüzden şikayet yok şimdilik, sadece; "bu forum ne kadar zengin, ne kadar dolu-mükemmel, ben daha önce neden keşfedemedim? hadi aradaki açığı kapatayım!" telaşına düşmeden, bilip bilmeden, kişisel olarak deneyimlemeden, her konuya cevap yazma ihtiyacı hissetmemeleri...sevgiler