Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumda Neler Oluyor?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında HaliliOzturk tarafından paylaşıldı.

1. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaslar, biliyorsunuz Bisiklet Forum VBulletin adinda bir program üzerinden yürüyor. Bu programin bize sundugu bir takim özellikler var ve bir tanesi de, kendi admin panelimiz üzerinden forumun istatistiklerini günlük, haftalik veya aylik bicimde alabilmemiz.

Ben de tüm bunlardan minik bir derleme yaptim, belki merak edenleriniz vardir. Foruma bugüne kadar kac mesaj gelmis, kac üye var, en cok kac kullanici ayni anda online olmus bunlar zaten forumun anasayfasinda, en altta görülebiliyor. Iste daha detayli istatistikler;

En cok online kullanici rekoru: 709 (10-11-2008, Saat: 16:42)

En cok cevap verilen konu: Avrupa Yakası Pedal Grubu™

En cok okunan konu: Her Cumartesi ve Pazar Saat 09:00 da !...

En popüler kategori: Forum Cafe

En cok yeni üye kaydi: 69 - 08 Haziran 2008 (Sadece 2008 yili icin)

En cok günlük tekil ziyaret (Üye bazinda): 1008 - 08 Haziran 2008 (Acilistan bugüne)

En cok günlük yeni acilan konu adedi: 101 - 11 Kasim 2008 (Acilistan bugüne)

En cok günlük yeni mesaj adedi: 1028 - 21 Agustos 2008 (Acilistan bugüne)

Bisiklet Foruma günde ortalama 286 mesaj geliyor (Acilistan bugüne)

Bisiklet Foruma günde ortalama 587 mesaj geliyor (Sadece 2008 yili)

Bisiklet Forumda günde ortalama 21 yeni konu aciliyor (Acilistan bugüne)

Bisiklet Forumda günde ortalama 43 yeni konu aciliyor (Sadece 2008 yili)

Bisiklet Foruma günde ortalama 15 yeni üye katiliyor (Acilistan bugüne)

Bisiklet Foruma günde ortalama 28 yeni üye katiliyor (Sadece 2008 yili)

Bisiklet Forumu günde ortalama 274 tekil kullanici ziyaret ediyor (Acilistan bugüne)

Bisiklet Forumu günde ortalama 733 tekil kullanici ziyaret ediyor (Sadece 2008 yili)

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Vayy istatistikler :)
    Rakamları ve ölçümleri sevenler buraya :)
    İlginç olan bir veri de en çok online kullanıcının yaz ayında değil kış ayında olması.İşte bisikletforum farkı ;) İnsanlar binmese de bu forumu seviyorlar.Ama siz yine de binin :)
    Teşekkürler Halil'cim.

HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Fatih sanirim kisin pek bisiklete binemeyince, o keyfi forumdan aliyoruz :) Bu nedenle en cok acilan konu Kasim ayinda olmus olmali. Ayrica yeni sezona yeni parcalar almak isteyip bilgi arayan arkadaslarimiz, elinde sezon boyunca kullandigi parcayi satmak isteyen arkadaslarimiz da senenin son aylarini tercih ediyor olabilirler.

Yeni üye sayisinda ise yaz aylarinda gözle görülür bir artis oluyor :)

Ogez bunu beğendi.
  4. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İstatistiklere bakılırsa gayet güzel. Diğer siteleri incelediğimde kullanıcılar sırf rütbesini arttırmak için olur olmadık mesajlar yazıyor. Bisiklet forumda ise bunlar yok denilecek kadar az. Birde aylık çevrimiçi kişi sayısını yazabilseydiniz iyi olurdu.

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bu rakamlar sitemizin ciddiyetini gösteriyor. Benim bildiğim pek çok forum sitesini sollamış durumdayız :D

6. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    İstatistikler forumun ne kadar aktif olduğunu gösteriyor.Çok canlı çok renkli bir forum.Başka hiçbir forumda bu kadar uzun süre kalmamıştım.Yaklaşık bir senedir üyeyim.Her zaman Bisikletforum'u tavsiye eden arkadaşa dua ediyorum.

Ayrıca bu foruma üye olduğum için kendimi şanslı sayıyorum,çok değerli bilgiler edindim forum sayesinde.

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    VBulletin bu imkani sunmuyor, yoksa ben de yilda kac farkli üyenin foruma giris yaptigini merak ediyordum. Her forumda oldugu gibi bizde de terkedilmis kullanici hesaplari var, yüzdesini cikartmak icin iyi bir yol olurdu.

Üyelerinin bu sekilde sahiplendigi bir forum sitesinin, baska siteleri sollamasindan daha dogal birsey olamaz :) Cok tesekkür ediyorum.

Acikcasi korumak istedigimiz bir seviye var, bunun icin gercekten cok cabaliyoruz. Hatta gün geliyor cok kisiyle tartisiyoruz da bu nedenle. Bizlere küsenler, yapilan uygulamalari sahsi olarak algilayip gercek hayatta hakkimizda cokca laf edenler oluyor. Biz yine de taviz vermiyoruz amacimizdan. Hata yapmiyor muyuz? Hem de cok yapiyoruzdur bundan eminim ama günde ortalama neredeyse 30 yeni üyenin geldigi bir forumda saniyorum ki hata yüzdesi düsük bile olsa, hata sayisi yüksek cikacaktir. Bu arada ortalama 28'den son bir yilda aramiza katilan üye sayisi yaklasik olarak 10.000 ediyor. Su andaki üye sayimizi düsünürsek bir yilda kendimizi katlamisiz :)

Aman, masallah diyorum. Sizler de deyin lütfen. Gözü olanin e-mailini hackerlar calsin :D

Ogez, Hasan Çağri ve Serdar TEBER bunu beğendi.
  8. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Maaşallah!!!

9. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çevrimiçi kişi sayısının olamaması kötü. Bir de şu ay içerisinde ziyaret ettiğim sitelerin temaları değişmiş. Acaba bizde böyle bir değişiklik yapılması söz konusu mu? Daha modern tema olursa gayet iyi olur. Şu anda 22.165 kişiyiz. En alta baktığımda hergün yeni kişiler kayıt oluyor. Umarım bu kişilerin arasından engellenen veya forumu terkeden çıkmaz, birlik beraberlik içerisinde sıcak bir ortamda bilgilerimizi paylaşırız. İyi günler...

41 kere maşallah

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O kisilerin arasindan forumu terkeden mutlaka olacaktir. Bisikleti terkedenler bile olacaktir :) Yapacak cok birsey yok yeni gelen arkadaslari sicak bi sekilde karsilayip onlarin bisiklet sevgilerini artirmaya calismaktan baska.

E bir de her ne kadar istemesek de o arkadaslarin arasindan forumdan uzaklastirilanlar da olacaktir.

Tema konusunda daha önce cok konusmustuk, acikcasi tema degisikligi problem degil de, hangi temaya gecilecegi biraz tartismali bir durum. Bu hali en uygunu sanki :)

11. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eskiden abone olduğumuz konulara cevap yazıldığında uyarı maili geliyordu, aktivite bu kadar çok olunca, sanırım sunucuyu meşgul ettiğinden kaldırılmıştı, yeni sunucu bu yükü kaldırabiliyorsa tekrar aktif edilebilirmi?

12. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Basar söyle yapabilirsin;

Kontrol Paneli/Secenekleri Düzenle

Bu alana girip, seceneklerin arasindan abonelik tipini secebilirsin. Böylelikle abone oldugun konulara yanit verilince e posta ile sana bildirilir.

başarist bunu beğendi.
  13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben özellikle yeni katılan genç arkadaşlarımız için elektronik bölümüne projeler hazırlıyorum. Bu projeleri görüp daha da heveslenebilirler. Onları bisikletlerine uyguladıklarında dolayısıyla bisiklet kullanmış oluyorlar. Bazı hassas projelerimi gizli tuttum şu ana kadar hiçbir elektronik sitesinde yayınlamadım. Yaptığım anketlerde ve araştırmalarda gençleri özellikle çocukları standart bir bisiklet hemen bıktırıyor. Bu yüzden bisikletlerine yeni donanımlar eklenilince kullanma hevesi dahada artacak diye düşünüyorum. Ben özellikle düz yolda bisiklet kullanırken kendi kontrolümün altında birşeyler olmadığından çok sıkılıyorum. Şu anda hafif kontrol paneli tasarlıyorum en hafif parçaları seçiyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz.

14. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sabir ve merakla bekliyorum ben de:)

Ali Menemen bunu beğendi.
  15. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletforuma üye olduğum günden beri hastası oldum bu sitenin aradağım herşeyi bulabiliyorum bilgi sahibi oluyorum bütün moderatörlere ve siteyi kuran abilerime tşk ederim birlikte hep daha iyiye ...

16. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Logo daha yeni dikkatimi çekti eskisinden güzel olmuş.:in:

17. rockbu

rockbu Aktif Üye

Seviye:
    2008 istatistiklerinin daha yüksek olması bu sene sitenin diğer senelerin ortalamasından daha aktif olduğu anlamına geliyor :)

18. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    BisikletForum Şu Ana Kadar Girdiğim En Güzel Forumlardan Biri...Bu Siteyi Buraya Getiren Üyeleri Ve Yöneticileri (Moderatörleride Unutmamak Lazım:))Tebrik Etmek Lazım...Böyle Güzel Bir Bisiklet Ortamı Yarattıkları İçin

Ayrıca Tema Siyah Olabilir Yada Dağa Değişik Bir Renk Canlı Bir Renk...Yenilik Lazım:)