Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

forumda fazla takılmanın sonucu

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Fırat Y. tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    şehir bisikleti almak için dolaştığım forumdan, yol bisikleti alarak çıktım, forumda gezindikçe yol bisikleti lobisi beni de etkisi altına aldı ve olan oldu,kararsızlık fırtınaları arasında bu kurt içime düştü başka kurtuluşu yok dedim ve yol bisikleti aldım
    bisikletim focus culebro sl 2, bisikleti istanbuldan alıp samsuna getirdim, istanbulda 150 km yol yaptım ve iyi ki yol almışım diyorum
    yol bisikleti almadan önce kafamdaki soru işaretleri de kaybolmuş oldu, benim gibi tereddütte olanlar için paylaşmak isterim;
    1-lastik ince, yollar bozuk çok sarsıntılı ve rahatsız bir sürüş olur söylemi ; sarsıntılar beni hiç etkilemedi hoplaya zıplaya geçtim tümseklerden hiç sorun yaşamadım ve rahatsızlık hissetmedim
    2-yokuş zor çıkılır söylemi; kardeşimin şehir bisikletiyle çıktığım yokuşları yol bisikletiyle çıktım ve herhangi bir performans düşüşü yaşamadığım gibi daha hızlıca çıktım yokuşları, bu yokuşlardan biri de kurtuluşa çıkan akağalar yokuşu idi ve bisiklet bu testi başarıyla geçti:rolleyes:
    3-lastik patlar akort bozulur söylemi; hiç lastiğim patlamadı ve akord da sağlam
    4-şehir içi trafikte sıkıntı olur meselesi; kafamda sıkışık istanbul trafiğinde bu bisikletle biraz zorlanırım gibi bir fikir vardı ama tam tersi oldu, trafikte yol bisikleti gerçekten rakipsiz, çok çabuk hızlandığından şehir bisikletiyle arabalara yol verirken şimdi basıp gidiyorum, bisiklet hafif olduğundan manevra yapmak kaldırıp indirmek de kolay
    5-rahatsız bir sürüş pozisyonu bel ve boyun ağrıları; sürüş pozisyonu gerçekten çok zevkli farklı bir duygu yaşatıyor insana, benim çok hoşuma gitti, bel ve boyun ağrısı hiç yaşamadım sadece kollarımda ve omuzlarımda hafif ağrılar oluştu bunun da zamanla kaslar alıştıkça geçeceğini düşünüyorum
    6-kilitli pedal; daha önce hiç kullanmamıştım hatta bisikleti aldığım satıcı alışmadan trafiğe çıkma dedi ama benim için sahil yolunda 15 dk sürmem yeterli oldu, gerçekten çok farklı ve güzel bir şey bu kilitli pedal yol bisikleti olsun olmasın herkese tavsiye ederim

sonuç olarak eğer şehirde bisiklet sürecekseniz, yol bisikleti alın derim
    bu kadar laftan sonra bisikletimin fotoğrafıyla sizlere veda edeyim, bol keyifli pedallamalar dilerim
    focus culebro sl 2.0

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fırat bey sizde forumun virüsüne yakalanmışsınız :) bisikletiniz hayırlı olsun. Bol pedallı günler dilerim.

3. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkür ederim
    evet aynen öyle oldu ,iyi ki de forumla tanışmışım yoksa bu bisikleti almak aklımın ucundan geçmezdi:)

4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    "Yol bisikletine yol pedalı lobisi" pek etkili olamamış anlaşılan, mtb pedal takmışsınız:)

İyi günlerde pedallayın. Samsun-Batum yaparsınız artık.

Murat B., BFOkuru ve Fırat Y. bunu beğendi.
  5. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok iyi bisiklet görüntü ziper :D

Fırat Y. bunu beğendi.
  6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Renklerden kalite akıyor hayırlı olsun. :)

Fırat Y. bunu beğendi.
  7. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun bisikletiniz oldukça şık duruyor kazasız belasız.Yol bisikleti lobisi yapmış yapacağını .(Bir lobi üyesi) :D

Fırat Y. bunu beğendi.
  8. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun, Kalın dişli asfaltdada akışı iyimiydi?

9. hüseyingürgah

hüseyingürgah Üye

Seviye:
    Fotografi gordugum an tepkim " ovvvvv" :)

Fırat Y. bunu beğendi.