Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

foruma yeni katılan üyeye öneriler :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında oktay kılıç tarafından paylaşıldı.

1. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba herkese. cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu soluksuz izledikten sonra hemen bisiklet kiraladım.. artık bisikletlerin ne kadar güzel ve sportif amaçlarla yapıldığını gördüm ve bisiklet sporuna başlamaya karar verdim. forumu 1 aydır takip ediyorum ama yeni üye olabildim :) önümüzdeki 2 ay içinde bi bisiklet almak amacım var. bütcem 700 en fazla 800 tl. boyum 1.70 ve 90 kiloyum (bisiklet zayıflatır umarım) :) burada biraz araştırdığıma göre sanırım kadro boyu jant seçimi falan çok önemli. bunlarla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.. her konuda yardıma ihtiyacım var.. şimdiden sağolun :) dağ bayır şehir her yerde kullanmalık olmalı o yüzden dağ bisikleti düşünüyorum

2. ONUR ÖZGÜR

ONUR ÖZGÜR Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hoş geldin. öncelikle bisikleti nerede kullanacağına karar vermelisin. bu kısım önemli çünkü.

marka, model, donanım işi falan daha sonra..

3. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynen katılıyorum onur'a ayrıca dağ bayırdan başka bir yerde kullanmayacaksan kesinlikle mtb al :)

4. mehmet yıldırım

mehmet yıldırım Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba Oktay. Spor denilince ülkemizde her ne kadar futbol akla gelse de, çoğu kişinin içinde kendine uygun bir spor dalıyla ilgilenmek var aslında. Bu noktada seçimini bisikletten yana yapman gerçekten güzel. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu gibi organizasyonlar, insanları bisikletli yaşama yöneltmede gerçekten etkili oluyor. Sadece spor amaçlı değil, ulaşım amaçlı da kullanıldığında bisikletin senin hayatındaki önemini daha iyi anlayacaksın. forumdaki arkadaşların sana her konuda yardımcı olacağından eminim. Çekinmeden aklındaki herşeyi sorabilirsin.
    Eğer Denizli'den bisiklet almak istersen bir iki adres önerebilirim. İnternetten de bisikletle ilgili firmalara ulaşabilirsin. Ya da forum ikinci el bölümünde bütçene uygun bir bisiklet alabilirsin.
    Tekrar hoşgeldin bisikletli yaşama.

5. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    pek bi tavsiye gelmeyecek anlaşıldı forumda öğrendiklerime göre sanırım 18 inç benim boyum için uygun marka olarak sedona 711 yada borla ile başlamak iyi olacak benim için para vb.konusunda.. ama şehir ve dağ bisikleti arasında çok kararsızım herkes bişey demiş o konuda

6. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sağol mehmet hoşbulduk ama bisikleti nereden alacağım belli değil 1-2 ay içinde iş olayım netleşecek o yüzden şimdiden araştırayım dedim. ama denizliden alacak olursam bulurum seni :)

7. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Mtb al seneye yarı fiyatına buradan satıp benim gibi şehir bisikleti alırsın zarar edince buradan yazmaya başlarsın seneye. Bu başlığı favorilere al :)

8. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Şehir/tur/kros bisikletleri toprak yollar, patikalar ve düz arazilerde rahatlıkla kullanılabilir, en fazla dişli bir lastik değişimi gerekebilir, şehirde de kaldırımdan inip çıkar.

9. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Hos geldin, elbette forumdaki tecrübeli arkadaslar sorularına cevap vermede yardımcı olacaklardır. Ancak acizane tavsiyem, forumdaki önceki paylaşımları takip et ki, bisiklet sporuna hergeçen gün ilgi artıyor. Hâli ile sen ne ilk ne de sonsun bu soruları soran. Benim şu an için tek tavsiyem, bisiklet almadan önce nerede ne amaçla bisiklet kullanacağını kararlaştır. Ki forumda bir çok arkadas görüntüye ve efsane yorumlara kanarak amacının dışında kulvarlara giriyor.
    Tekrar hoşgeldin.

10. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sana şu an için verebileceğim tek öneri forum arama motorunu kullanmadan, araştırmadan başka konu açmaman. Baktın bulamadın o zaman eyvallah. Umarım gönlüne göre bir bisiklet sahibi olur ve ideal süre içerisinde 10-15 kilo verirsin...

11. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    foruma sürekli göz atıyorum ve evet benim gibi yeni kişiler her geçen gün artıyor :) ama kafam çok karıştı herkes ayrı bişey yazmış ama uyacağım merak etmeyin :)

12. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sanırım acemiler başlık işini abarttığından uyardın :) ama napalım heyecanlanıyoruz.. aklıma gelenleri forumdan bakmaya gayret gösteriyorum dahada dikkatli olurum

13. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle hoşgeldiniz,

bisiklet aldıktan sonra,kask almayıda ihmal etmeyiniz..

14. Salih Eroğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şu anda samimi olarak bir fikir paylaşmak istiyorum.. Belki çok despotça olacak fakat durumun öneminin altını çizmek için söylüyorum İSTANBUL İZMİR vs gibi büyük şehirlerde acemilikten dolayı yapılacak hatalara karşı devletin yeni bir kanunname hazırlayıp MTB satışlarını yasaklamak adına karar almalarını istiyorum :D :D

15. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bugün bisiklet kiraladım salcano ng 650ydi şehir içinde zorlandım biraz kafamdaki mtb düşüncesindn vazgeçmk üzereyim ama dağlarada çıkma niyetim var.. acaba mtb alıp şehir bisikleti tekeri taksam dönüşümlü kullansam nasıl bi sonuç alırım

16. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam ben mtb aldım pişmanmıyım değilim neden hem yol bisikletine bütçem yetmiyor hemde yollar malum.ben şehir bisikletlerini oldum olası sevmiyorum.ama su yol/yarıs bisikletlerine hastayım özellikle pinarello dogma ve trek madone serisi inşallah bir sonrai bisikletim bunlardan biri olacak.kısacası sana tavsiyem 2.el de olsa bir yol bisikleti alman dağa cıkacagın zaman kiralarsın ng 650 tepe tepe kullanırsın.Son olarak da ne alırsan al kaskı unutma.

17. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sağol bahadır çok fazla ikilemde kalıyorum benimde niyetim mtb ama bugün biraz zorlandm sanki o yüzden teker meselesi gündemime girdi :) şuan için yol bisikleti alamam baştada belirttiğim gibi kilo sorunum var yani hıza elverişli bi vücudumun olmadığını düşünüyorum birde hız pek bana göre değil zaten.. ayrıca kaskı mutlaka alacağım herkesin bi numaralı tavsiyesi bu oldu :)

18. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    mtb alıp tekeri değiştirmek ne kadar mantıklı arkadaşlar

19. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    öncelikle nasıl bir bisiklet alırsanız alın, hayırlı olsun... sonra dağ bisikletinin ortamı arazidir, doğru ama şehirde zorlanmanızın sebebi hamlık da olabilir. Denizli'de dağ bisikleti ile keyif yapılacak yerler mevcut (Çamlık, Karcı... :)) hibrit tarzı bisikletler de zorlamadığınız sürece işinizi görecektir. MTB alıp lastik de değiştirebilirsiniz, çıkacak masrafı dışında bir sıkıntısı olmaz ya da ben böyle düşünüyorum...

20. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler halil doğru karar vermek amacındayım finans olayı daha sonra düşünülecek teker olayına sıcak bakıyorum şuan böyle kullanan varmı merak ediyorum iyi yaptıklarını düşünüyorlarmı acaba