Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

foruma video koyma

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Sinto tarafından paylaşıldı.

1. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Acaba foruma video larımızın sadece linklerini mi atabiliyoruz ? Bazı sitelerde youtube a yüklenen videoların direk izlenebileceği kutular oluyor. Play e basıyorsunuz sanki youtube nin sitesindeki gibi izleyebiliyorsunuz video yu. Hatta youtube a herhangi bir video eklediğinizde " Embed HTML: Put this video on your Web site! Copy and paste the code below to embed the video. " diye bir yazı ve altında bir kd veriliyor en altta. bu uygulama bizim sitemizde kullanılamıyor. Anlatabildim sanırım. yani link yerine bu kodu yazsak da direk izlesek diyorum. Bu uygulama gerçekleştirilebilir mi ?

Özgür! bunu beğendi.
  2. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    sanırım v bulletin forumda bunlar mümkün değil
    ama yinede yetkılı arkadaslar acıklama yapıcaklardır

Sinto ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  3. dawson_46

dawson_46 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel soru,Tebrik ederim

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    sorumun cevabını verebilecek kimse yok mu ?

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sinto merhaba
    Öncelikle şu ibareden başlayalım;
    " Embed HTML: Put this video on your Web site! Copy and paste the code below to embed the video. "
    Burada sana verdiği link, aslında bir HTML kodu. Yani kendi siteni kodlarken bu kodu uygun yere koyduğunda web sitende bir "YouTube player" içinde istediğin video oynuyor. O nedenle bu linki buradaki mesajlarında kullanmanın ne yazık ki bir faydası yok.
    Onun dışında VBulletin benim bildiğim kadarıyla buna henüz izin vermiyor. Ancak versiyonları güncellendikçe, biz de bunu takip ettikçe ilerleyen zamanlarda bu özellik de aktif olabilir diye düşünüyorum.
    Aslına bakarsan videoların YouTube'un kendisinden izlenmesi bence daha iyi. Çünkü oradaki izlenme oranı arttıkça, orada videolara yorum geldikçe bulunabilirlikleri artıyor. Bunun da anlamı yabancılar da bizim ülkemizde kendi çektiğimiz videoları izleyebilecek olmaları.
    Örneğin benim bir iki videom 1600+ izlenme sayısına geldi. Birer ikişer de yabancı kullanıcıdan yorum aldı :). Favorilere ekleyenler vs... Bunlar keyif veren şeyler. Diğer türlü olsa sadece bu forumdaki arkadaşlarımız izleyebilecekti ;).

6. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    cevabın için teşekkürler fakat ben bu link işinden pek hoşlanmıyorum.