Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Foruma ne oldu?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Uğur SARIGÖL tarafından paylaşıldı.

1. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sabahtan beri foruma erişemiyorum. Sadece bende mi diye http://www.downforeveryoneorjustme.com/ adresinden kontrol ettim. Herkes için erişime kapalı durumda dedi. Şimdi açabildim. Geçen ay da bu şekilde bir problem olmuştu.

Problem nedir? Açıklanabilir mi acaba?

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Evet aynı dertten müzdaribiz.yine saldırımı var?

3. Ahmet.Çetinkaya

Ahmet.Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hosting firmasının bir an önce değiştirilmesi lazım. sunucu sürekli down oluyor son günlerde bu kadar kullanıcısı olan sitenin daha sağlam bir firma bulması lazım

4. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende özel mesaj kısmında birisine cevap yazmaya kalkınca site kilitleniyor.
    Site erişime kapanmadan önce başlamıştı, hala devam ediyor bu sorun..

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence de, son zamanlarda hep oluyor. :(

6. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Forumu bildim bileli bu sıkıntılar oluyor

Tahir Keskin ve Murat Cömez bunu beğendi.
  7. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    En son 17 gün önce kapanma oldu nasıl sık sık oluyor? Bu kapanmalar genelde biz yokken oluyor. Biz buradayken anında müdehale ediyoruz zaten ama burada yokken de kapanınca biraz geç açıyoruz sunucuyu doğal olarak.

Barış Güney ve Adem Kaya bunu beğendi.
  8. T. Tezcan

T. Tezcan Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bu şekilde ters cevap vermeye gerek yok. Arkadaş doğru söylemiş. Foruma yazın katıldım, ben de sık sık kapandığını görüyorum. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama:Ayda 3-4 kere kapaniyorsa böyle büyük bir portal, sık sık kapanıyor demektir.

9. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bizim gibi gece tuvalete kalktığında bile BisikletForum'a giren kullanıcılar için 17 günde bir olması bile sık sayılır. :) Eğer teknik sorunları aza indirmek mümkünse memnun oluruz tabi. İmkan yoksa da ne edelim, sineye çekeriz.

10. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Ayda 3-4 kere kapanma olmadı en son 17 gün önce kapanma olmuş. Onun öncesinde de 20 gün önce kapanma olmuş. Biz bilerek yapmıyoruz sunucu bir süre sonra kaldırmayabiliyor. Aksilik şu ki, biz yokken denk geliyor bu kapanma konusu. Biz buradayken kapanırsa hemen açıyoruz sunucuyu zaten. Ama bu konunun üzerine gideceğiz elbette. Neticede hepimizi sıkıntıya düşürüyor bu durum.

11. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Ben de en son 17 gün önce foruma erişim sağlayamamıştım. Hatta bunu Soner Sarıhan abime de sormuştum düzelir demişti.. Onun dışında sık sık kapanma olmuyor.

Ama site sunucuya binen yüklerden dolayı kasılıyor bu doğaldır. Donanimhaber de aynı bu şekilde..

12. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    30 günlük periyot içerisinde, 20 günde bir ya da 17 günde bir site çöküyorsa ayda 2 kez ortalamaya sahip demektir ki bu hiç de hafife alınacak bir durum değil. Kimse de bunu "böylesi yoğun bir forumda olur arada bir" diye savunmasın lütfen. Site üye ve içerik bakımından günden güne gelişirken teknik alt yapı yerinde saymamalı, mevcut şartlara göre gerek donanım gerek yazılım bakımından kendini sürekli geliştirmeli. Bu denklemi kurmak zor olmasa gerek.

Ayrıca yazılan son mesajlar kısmına bakıyorum, sabah 04:40'da mesaj yazıldıktan sonra kesinti başlamış ve bu 15:34'e kadar sürmüş. Yaklaşık 11 saatlik zaman dilimi içerisinde yöneticilerden bir tanesi merak edip de foruma bakmıyorsa (bakan ama yetkisi elvermeyen de ilgililere haber vermiyorsa) zaten buna diyecek hiçbir şey yok.

enes savaş, T. Tezcan ve Sahin Kiziltug bunu beğendi.
  13. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hangi hosting firmasından hizmet alınıyor? Uptime garantisi yok mu bu firmaların?
    Bir de söylenilenlerden sunucuyu fiziksel olarak açtığınız kanısına vardım. Eğer öyle ise sunucu bir datacenterda değil demek oluyor.

Düzenleme: DNS kayıtlarından sunucunun Aysto adlı bir firma tarafından Mecidiyeköy civarında host edildiğini öğrendim.

14. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sahsen ben baska forumlarada da üyeyim ve almanyada 3 bisiklet forumda üyeyim ama böyle kapanmalara hic rasgelmedim geldimse bile cok kisa bir süre icin kapanmistir(kisa süre belki en fazla 10dakika) ve en son nezaman oldugunu bile hatirlamiyorum.

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    mesajinizin son cumleleri beni de icerdigi icin cevap hakkimi kullaniyorum.

Dun gece 24:00 da forumdan ciktim sabah 06:00 da girdim kapali oldugunu gordum.o saatte insanlar aranmayacagi icin saat 10:30 a kadar bekledim ve o saatte bilgiyi gectim.bu tip teknik.konularda hem yetkim yok hemde anlamam zaten ama sunu cok iyi biliyorum tum yonetici arkadaslarim hicbir maddi karsilik almadan ozveri ile forumun daha iyi calismasi icin emek sarf ediyor.bu gibi kesilmelerde sizlerden daha cok moralim bozuluyor cunku hepinizden fazla online oluyorum ve forum hayatimda bir yer teskil ediyor.

Bu bilgiler etrafinda elestirilerinizi daha olumlu ve yapici yaparsaniz bizlerin de şevkini kirmamis olursunuz.Hele bir onceki sayfada asil kimligi forumda yasakli olmasina ragmen baska isim.ile uyelik alip da bir kac senedir forum uyesi olmasina ragmen yeni uyeymis gibi yorum yazan arkadasima yazdiklarini hic yakistiramadim.Bu forum hepimizin koruyup yukseltmek de bizlerin elinde.

Herkese iyi seneler

Tahir Keskin bunu beğendi.
  16. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Klavyede durduğu gibi durmuyor :D

Bir şeyler yazarken şöyle ölçüp, biçip, yorumlayıp öyle yazsanız? Nasıl olur acaba?

Online oyun sitesinde yöneticilik yaptım. Bir süreden sonra site üyeyi kaldırmıyordu. Daha üst bir sunucuya geçmek istesenizde öyle ha deyince olmuyor işte. İşin ucu maddiyata bakıyor. Bu kadar çok başka sunucuya geçmek isteniyor iseniz de bağış yaparsınız yeterli para toplanır ve sunucu değişikliği olur.

Ben iki tane bisiklet forumundayım. Diğer forumda Son 3 günde 5 tane mesaj atılmış. Ondan öncede taaa 10 gün önce mesaj atılmış. Bizahmet kapanmasın site. 3 günde 5 tane mesaja kapanıyorsa kapatsınlar siteyi. Diğer sitelerle kıyaslamak doğru değil.

BFOkuru bunu beğendi.
  17. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ferhat bey, yazdıklarımdan kendinizi tenzih edebilirsiniz ya da alınganlık yapabilirsiniz. Bu benim takdirimde olan bir şey değil bildiğiniz gibi. Yetkililerin hangi saatte ne yaptığını kestiremiyorum ama "Bisikletforum" adlı hesap "burada yokken geç müdahale ediyoruz" gibi bir açıklama yapıyorsa ve sizin anlattıklarınıza göre 5 saatte gereken müdahale gerçekleşemiyorsa teknik anlamda ciddi bir sıkıntı var demektir.

Yazdıklarımda da yıpratıcı bir unsur, üslup göremiyorum. Kullandığım üslubun, Bisikletforum adlı kurumsal hesabın kullandığı üsluptan hiçbir farkı yok. Eğer benim tavrım birilerini rencide ediyorsa o zaman kurumsal hesap ile yazıları kaleme alan kullanıcının da kendi üslubuna biraz dikkat etmesi ve bu kadar fevri davranmaması gerekiyor.

18. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Admin arkadaşlar ana sayfaya bir yere bağış için Paypal hesabı eklesinler bağış yapalım. Forumu 99,9 uptime garantisi veren bir yere taşıyalım.

19. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Sefa bey, yeri geliyor günde 20 saat uyumadan kontrol altında oluyoruz bunu çok yaptık. Fakat bazen aksilik oluyor, o 20 saatin bitiminde uykuya giriyorum site kapanıyor ve günler sonrasına denk geliyor. Aslında çabuk geliyorum çabuk ilgileniyorum rahatsızlığımdan ötürü geç kaldım sadece. Şu konuyu büyütmesek artık? Üzerine düşeceğiz bu sorunun üstüne gideceğiz dedik. Biz ister miyiz sitenin kapalı kalmasını? Böyle olmasını ister miyiz? Sunucumuz gayet güzel. Sadece günler geçtikten sonra aşırı yüklenmeler sonucu böyle oluyor neticede bu sitede dakikada bir yeni mesaj yazılıyor. Ama gereği neyse yapacağız elbette.

20. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Teknik sorunlar olur mutlaka,yeni yıla girerken enerjimizi birbirimizin moralini düşürerek harcamayalım,

Yarım saat yada yarım gün yada 1 gün site kapalı olsa dahi,bu site hepimizin,formun bir şekilde ayakta kalması için,bizler de kendi üzerimize düşen görevi yapmalıyız,örneğin reklam bannerlerine tıklamak gibi,

Hepinize iyi seneler ve dilerim mutlu yıllar göreriz.

mustafa tabanlı bunu beğendi.