Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum yönetimine küçük bir sitem...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Onur YCL tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba. Peşinen şunu belirtmek isterim ki bu eleştirim gerek forum yöneticileri, gerekse üyeler tarafından farklı boyutlara çekilmesin... ve şahsen üye olduğum tarihten bu yana bu güzel ortam içerisinde sırf huzuru bozmak maksadıyla açılan konuları ve yapılan yorumları gereksiz bulup tepkimi bir şekilde ortaya koymuşumdur. Son olarak, forumlarda reklam vb. gibi olaylara karşı değilim. Bu ön bilgilendirme yazısından sonra eleştirime geçmek istiyorum.

Birkaç gün öncesinde delta bisikletin yılbaşı kampayasına dair reklamı konuların ilk mesajında görülür oldu ve yanılmıyorsam mobil kullanıcıların site görünümü birden değişti, kullanım oldukça zorlaştı. Konuya yazılan mesajlar yukarıdan aşağıya ip gibi görünüyordu ve buna ilişkin "Site gidişatı..." başlıklı konuda ben ve benim gibi birkaç üye mağduriyetimizi dile getirdik. Sanırım reklam kaldırıldı ancak sorun hala devam ediyor, üye bilgileri kayboldu, profil fotoğrafları sağa kaydı derken alıştığımız düzen bozuldu.

Yönetici arkadaşlara sesleniyorum bir değişiklik yaptığınızda lütfen bunun kullanıcılara nasıl yansıdığıyla ilgilenin yoksa mağdur oluyoruz. Pc ile kullananlar bir sıkıntı yaşamıyor olabilir ancak biz mobil kullanıcılar hemen her değişiklikte olumsuz etkileniyoruz. Lütfen bu çağrımı dikkate alın.

Son olarak, bu sıkıntı için konu açmaya ne gerek var diyebilirsiniz ki ben bu konuyu açmadan önce hem site gidişatı ile ilgili konuya 2 kez mesaj attım hem de Edip Dinçer beyefendiyi konu ile ilgili bilgilendirdim. Lakin kendisi olumsuz da olsa cevap verme lütfunda bulunmadı. Edip bey bunu yanlış anlamayın yönetici sıfatında olduğunuz için sizi eleştirebilme hakkını kendimde görüyorum. :) bu bir cepheleşme değil, zıtlaşma değil. Forumu çok seven bir üyeyim. Mobil kullanıcıların mağdur olmasından yakınıyorum.

pilot, Mehmet Can K., Deniz ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Edip'i savunmak haddim değil ama yine de durumu açıklamaya çalışayım. :)
    Edip'in şu aralar başını kaşıyabilecek vakti olduğunu sanmıyorum, özellikle bu haftasonu onun için fazlasıyla yoğun geçecek. Yeri geliyor, benim de sorduğum sorulara yanıt vermediği oluyor kendisinin :D (Bu sabahki mesajım hala yanıtlanmayı bekliyor Edippp!!!!!).

Ana konuya dönersek, site üzerinde bu tür işlemlerle Admin ilgileniyor. Özellikle de bahsettiğiniz başlık altında yazılanları takip etmeye özen gösteriyor kendisi çünkü burayı ayakta tutan ana unsurun üyeler olduğunun gayet bilincinde (tesadüf ki onun da bu aralar pek vakti olmuyor). Yaşadığınız sıkıntıya yönelik olan durum, gözden kaçan bir hatadan mı kaynaklanıyor yoksa mobil cihazlar açısından böylesi bilinçli bir değişiklik mi söz konusu bilmiyorum ama ben yine de durumu kendisine iletirim tekrardan.

Max Torque bunu beğendi.
  3. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sefa bey teşekkür ederim ilginiz için. İnsanların şahsi işleri dolayısıyla yoğunlukları olabilir tabi ki bunu da anlayışla karşılıyorum. Ben aynı sorunla daha önce de karşılaştığım için bunun bir önleminin alınması gerektiğini düşünüyorum. Mobil kullanıcıların hepsinde ( masaüstü moduyla kullananlarda) bu sıkıntı oluyor. Umarım sıkıntı giderilir ve bu aralar keyif aldığım nadir ortamlardan olan bu foruma tekrar şevkle girerim :)

Sefa bunu beğendi.
  4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arada bir bende ceptelefonundan giriyorum ama sadece basliklarda saati göremiyorum bundan baska hic bir problem yok, ayni pc'den giriyormus gibi görünüyor.

Edip beyin cevap vermesi de ayri bir olay, ben kendisine simdiye kadar ne yazdiysam hep cevap vermistir, aynisi sefa icin de gecerlidir. Eger aninda cevap veremiyorsa vardir bir sebebi. Ama emin olun müsait olunca kesin cevap verir. Sefa ve Edip dürüst, saygili ve iyi yöneticilerdir. Digerlerini tanimadigim icin bir sey diyemem ama eminimki onlarda iyidir.

Berke ve Max Torque bunu beğendi.
  5. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim daha önce Admin'e ( ismini bilmiyorum bağışlasın) ilettiğim birkaç sıkıntım oldu ve kendisi hemen yardımcı oldu bu vasıtayla teşekkür ediyorum.

6. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    O zaman neden şikayet bölümüne konu açıyorsunuz?

Murat Cömez bunu beğendi.
  7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Murat bey merhaba merakımı mazur görün ama neden böyle her yere her konuya iştirak edip yazma gereği duyuyorsunuz.

M.A.Y. bunu beğendi.
  8. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Açıklamayı okudunuz mu bilmiyorum ama daha önce site gidişatı ile ilgili konuya mesaj attığımı ve yanıt alamadığımı bunun üzerine edip beye mesaj attığımı keza yine cevap alamadığımı belirterek konu açtım. Bu sizi niye bu kadar rahatsız etti ben de onu anlamadım ?

Haluk Eke bunu beğendi.
  9. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sorunlardan biride bu aslında. Bu mesaj bana, herhangi bir nedenden dolayı sinirlenmiş birinin, suçlayıcı söylemi hissiyatı veriyor. Mesajınızı yazarken sizi görmüyorum ve sizi tanımıyorum. Bu kanı yanlış olabilir elbette.

Konunun benimle ilgisi yok ama yönetici vasfına sahip insanların benzer tavırları ile karşılaştım. Suçlama, küçümseme ve dalga geçme hissiyatlarını karşısındakine fazlasıyla hissettirir modda yazılmış yazılardı. Bu konuda daha mütevazi tavırların her zaman daha doğru olduğunu düşünüyorum.

GLN, muratcolakoglu, Berke ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  10. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaşlar yöneticiler takdire layık olabilecekleri gibi eleştiriye de açık olmalıdırlar. Bize fakültede anayasa derslerinde öğretilen demokrası anlayışı buydu. Merak etmeyin kimseye ders vermek benim haddime değil. Kendi düşüncemi örneklendirmek istedim. Elinizi vicdanıniza koyarak ilk mesajımı okumanızı istiyorum. Her hangi bir ayrıksı husus var mı ? Özellikle belirttim ki, farklı boyutlara çekilmesin. Yönetici arkadaşları üyeler olarak takdir ettiğimiz konular arşa değer belki, ancak bunun gibi ufak tek tük eleştirilerle kimsenin bir şeyi eksilmez. Zira yöneten konumundasınız. Dikkat ederseniz mobil kullanıcı olarak olumlu ya da olumsuz yanıt almak istediğimi söyledim. Eğer bundan sonra gelen taleplere göre site düzeni böyle kalacaksa buna dediğimiz bişey yok zaten ama düzeltilebiliyorsa düzeltilmesini talep ettim.

11. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    :)
    Küçük bir yanlış anlaşılmadan dolayı ortam biraz gerilmiş durumda ama buna hiç gerek yok.

Yapılan bir düzenleme nedeniyle bir hoşnutsuzluk daha önce dile getirildiği halde bir değişiklik görülmediğinden dolayı bu başlık açılmış ve bu sayede konuyla ilgilenebilecek olan kişi adına farkındalık sağlanmış durumda. Bundan sonrası için olayı büyütmenin, farklı boyutlara çekmenin, keyifleri kaçırmanın bir anlamı bulunmuyor açıkçası. :)

Bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için 3 olası senaryo mevcut;
    - Yeni düzenlemedeki aksaklıklar giderilir
    - Düzenlemeyi gerçekleştirmeden önceki plan bu şekilde olduğu için bu şekilde kalır
    - Eskisine geri döner.

Sistem açısından en uygun hangisiyse, Admin ona göre bir şeyler yapacaktır. :)

Bu arada biz eleştirilmekten rahatsız olmuyoruz, uygun bir üslup ile eleştiriler yapılmalı ki bizler de ona göre yapılacak bir şey varsa yapalım kendimizi geliştirebilelim. :)

Edit: Ufak bir ekleme ve dilbilgisi hataları falan...

Ali Demir, YüzSürKoş ve Onur YCL bunu beğendi.
  12. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Daha 14 günde beni nekadar tanidinizda böyle bir soruyu sora biliyorsunuz. Ben konuya cirkin ve kötü birsey yazdigimi sanmiyorum, ayrica benim nereye ve nezaman yorum yazacagimda sizi hic ilgilendirmez diye düsünüyorum. Sizi tanimam etmem ve hic bir yazismamizda olmamistir.
    Bu tür sorularida sormak size vazife degil, eger rahatsiz oluyorsaniz benim her yere maydonoz olmama, sikayetde bulurnursunuz olur biter.

Böyle elstiriler icin su forumu gercekten artik birakmayi düsünüyorum. Merak etmeyin ondan sonra meydan size kalir.

13. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende pc de sol üstte kullanıcı adı sağda avatarlar görünüyor. Bazı üyelerin mesajlarıda boş görünüyor ve sayfada epeyce aşağı inince bir sonraki mesaj çıkıyor. Tapatalkta bir sorun yok.

14. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Talebimizi dinleyip değerlendirmeye alan ve sorunumuzu çözen ilgili yöneticilere teşekkür ediyorum. Amacım hiçbir zaman kutuplaşma yaratmak değildi böyle bilinmesini isterim.

YüzSürKoş bunu beğendi.
  15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Murat bey sizi tanidim zaten bu yazdiklariniz ve hi tap seklinizden sonra bukadar basit bir soruya bu cevabi verdiğinize gore..

16. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Helal olsun size. Bravo hemde beni nasil tanidiniz öyle.:in:

17. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Ben de merak ettim. Siz bu yazdığınız yazıyı Murat Cömez beyin özel mesaj kutusuna yazsaydınız daha hoş olmaz mıydı? Konu ile alakasız olan bu soruyu hiç sormamış olurdunuz!.. Burada elbette her kes istediği konuya istediği yorumu yazabilir ancak temel amaç dayanışma ve bilgi paylaşımı olduğu için bu tür eylemler yapılıyor. Bence sorun sorduğunuz sorunun eleştirir tarzda olmasından dolayı beklediğiniz türden cevap ile karşılaşamadınız. Başka konularda her iki tarafında daha yakından tanımanız dileği ile saygılarımı sunuyorum..

18. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Boş yorumlar abi. :)

Murat Cömez ve SerkanH bunu beğendi.
  19. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Konuyu açmışsınız da keşke diğer konuyu bi okuyup anlasaydınız, sanki admin hiç umursamıyormuş gibi yazmışsınız da o yapılan değişiklik, yılbaşı reklamları konuların okunması zorlaştırıyordu bende bildirdim bi değişiklik yapıldı,yapılan değişiklik benim içinde kullanışlı olmadı ama bunu diğer kullanıcılar yazdı sonra da site eski haline getirilip reklam kaldırıldı sorun ortadan kalktı bu konuyu neden açıp sitem ediyorsunuz merak ediyorum.

20. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Foruma kavga çıkarmaya girdin anlaşılan.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.