Forum sayesinde oruç tuttum.. Teşekkürler forum..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Kim yazmıştı buraya şimdi hatırlmaıyorum.. Ramazanın daha ilk günleri.. Pedalsever bir arkadaş kafein konusunda oruç tutacakları uyarmıştı..

Ramazan ayında ne zaman oruç tutsam öğleden sonra şiddetli baş ağrılarım oluyor iftarda ağrı kesici içsem bile gecenin geç vakitlerine kadar baş ağrısı çekiyordum Geçen seneki ramazan ayında yalnızca 9-10 gün oruç tutabilmiştim ki o da hafta sonları sabahtan akşama kadar uyuyarak geçmişti günlerin çoğu..

Arkadaş şöyle diyordu yazısında; günlük yaşamında illa çay veya kahve ya da kola tüketenlerde vücudta kafein birikmesi olur ki oruç tuttuğunuzda kafein eksikliği şiddetli baş ağrısı yapar. Gece sahurda kafein eksiğinizi tamamlarsanız biraz uyumakta zorlanırsınız ama gününüz rahat geçer, diyordu.

Bende öyle yaptım. Her ne kadar kola'ya karşıda olsak (ki gece kahve içmek mideme daha çok dokunduğu için) her sahur bitiminde bir bardak kola içtim. Evet uyumakta zorlandım ama çok rahat bir ramazan geçirdim..

Sadece aç kalmadım nefsimede hakim oldum.. İster inanın ister inanmayın bunu foruma borçluyum..

Eyvallah..

Scudo

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Gerçekten çok sevindim. Ne mutlu! Allah kabul etsin İnşallah!

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
Umarız o yazan kişiyi bulup özellikle ona teşekkür edersiniz..!!
iyi bayramlar ..

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Teşekkürünüzün bu şekilde yapılması bizlere de örnek oldu. Sanırım seneye oruç ile ilgili bu sıkıntıyı çeken arkadaşklara da faydası olur.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
allah kabul ettin yazdıklaırn dogru olabilir.ama aynı sorun bu seneye kadar bendede vardı çok şittetli başım agrırdı gözümü bile açamazdım .ama allaha sükür bu sene hiç agrımadı ve kahve felan içmedim bu yazıyıda okumadım. bende hava sartlarına baglıyorum basımın agrısını kuru ve soguk hava basımı agrıtıyordu diye düşünüyorum. tabi bu benim fikrim.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Forum çok sevap işledi bu sene:) Allah hepimizin tuttuğu oruçları kabul etsin.

Tepki
21
Allah kabul etsin. Bende sahurda kahve içerim. Sonrada uykum kaçar ve yatmam. Çünkü Keraat vakitlerinde(takvimlerde yazan güneş ile takip eden yarım saat sabah keraat vakti oluyor) uyumamanın zihni açması, dinçlik vermesi gibi bir çok faydasını gördüm. Peygamberimizin de bu konuda hadisleri var. O yüzden ben her sabah güneş doğmadan kalkarım. Spor yaparım, bisiklete binerim, ders çalışıp kitap okurum.