Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum kuralları? yardım.

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında victory tarafından paylaşıldı.

1. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşar,
    şimdi size birkaç sorum olacak.
    Birincisi forumda nick lerimiz yerine gerçek isimlerimiz yazılı olmadan neler yapamıyoruz..
    İkincisi 4 seneye yakın forum da bulunmaktayım ben ve benim gibi arkadaşların profiline bakıldıgında neredeyse tüm gerekli bilgiler ap açık ortadayken sadece isimlerimiz yerine nicklerimiz yazdıgı için bir gün üyeligimizde elimizden alınırmı..
    Teşekkür ederim. Biraz özgürlük..

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    "İkinci El Bölümü" başlığı altındaki tüm bölümlerde; gerçek kullanıcı adı kullanmayan üyelerin ilanları yayınlanmamaktadır. Ayrıntılı açıklama burada mevcut: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=75203

Sizin durumunuz bir sorun teşkil etmiyor aslında, imzanızda adınız yazıyor. Ama bu durum kişisel değil zaten. Banlanan üyelerin foruma tekrar üye olmaması ve fake üyeliklerin engellenmesi nedeniyle bu uygulama başlatıldı. Aynı üye birden fazla nick kullanarak farklı satış ilanları açabiliyor ya da kendi diğer üyeliğine (+) puan verebiliyor. Ayrıca bu yeni kural, ikinci el bölümündeki satış işlemlerini kolaylaştıran bir uygulama.

Ben sizin durumunuzda olup, ilan vermeye çalışan arkadaşlara özel mesaj ile yardımcı olmaya çalışıyorum zaten. Yeni kural hakkında bilgi verip, değişiklik için gitmeniz gereken yeri bildiriyorum. Benim mesajıma geri dönüp, bunun nedenini sorsaydınız, konu açmanıza gerek kalmazdı. Ama sorun değil, bu şekilde daha çok üye konunuzu görüp, bilgi sahibi olacak. Yeni kurallardan hala birçok üye haberdar değildi.
    :)

3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    peki..takma isimle üye olanlar ne olacak..yani nick değilde sanki gerçek isim gibi ancak sahte isim..buna nasıl engel oluyorsunuz.

ayrıca bazı insanlar googledan isimleri arandığında çıkmasını istemiyorsa ne olacak ?

4. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Googlede isim çıksın istenmiyorsa o zaman foruma üye olmayacak.

Bununla beraber

facebook
    twitter vb sitelere de üye olmayacak.

İsminizi google'e yazın bakalım hangi siteler önce çıkıyor. Ona göre bu bahaneyi yapın.

Kullanıcı başlığına isminizi yazmak sizi google de çıkartmaz. İmzanızda da olsa bir 2.el ilanda da olsa fark etmez. Bu yüzden lütfen ismim google'de çıkacak bahanesinden vazgeçin artık.

Ben şahsen bu konuya itirazı olan bir kaç kişinin ismini google yahoo ve bir kaç diğer arama motorlarına yazdım daha bir kişinin googlede çıktığını görmedim

buna bağlı olarak

face book 1.sırada

twitter 2. sırada

yonja 3. sırada

başka forumlar 4. sırada

yapmayın arkadaşlar.. Bu sorulara cevap vermekten gına geldi..

Kullanıcı başlıkları eninde sonunda değişecek. Varsa buna itirazı olan veya hayır ben değiştirmem diyen varsa arkadaşlar. Bildirsinler üyeliklerini silelim hiç gözükmesinler.

Gelelim sahte üyelikle üye olanlara. Sitemizde bunların hepsini görüyoruz.

Bir çalışma yapalım

Mesela Goflet temiz... şuanda tek üyelik gözüküyor. Olduda önceden bir üyelik alındı veya alınacak. İlk mesajda bunu görüyoruz. Oldu da göremedik 2.3.4 mesajda bunu görüyoruz.

F.Ekin ve observer bunu beğendi.
  5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Şimdi şöyle örnek vereyim,

benim sitedeki ilk nickim "ataruh", du bu kuraldan sonra ben art niyetli davrandım ve gerçek ismim olan soner sarıhan yerine Ahmet ahmetoğlu diye isim aldım. Misal olarak.

Konumuz ikinci el olduğuna göre bu kişi ya ürün alacak yada satacak diye düşünürsek.

Şimdi ben ürün aldım diyelim sahte ismim ile, kargo teslim adresine ne yazacağım ? Soner Sarıhan mı ?, Ürünü satan kişi şüphelenmeyecek mi ? Bana sormayacak mı ?

Tersini düşünelim ürün satıyorum ve birisi almaya karar verdi. Tamam gönder arkadaşım parayı dedim . Hesap no verirken soner sarıhan a ait olmayan bir hesap mı vereceğim. Ahmet ahmetoğlu hayali bir kişi olduğuna göre hesap numarası olamaz.

Siz adı nicki ahmet ahmetoğlu olan ve iş para-havale - kargo aşamasına geldiğinde adını soner sarıhan diye çeviren bir üye görseniz alışveriş yapar mısınız ?

Hiç sanmıyorum.

Bu sebeple doğru düzgün alış - satış yapmak isteyen kişiler kendi isimlerini kullanmakta ayak diretmeyeceklerdir diye düşünüyorum/z.

Selamlar

F.Ekin ve Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  6. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    Ben hiçbir zaman gerçek ismimle üye olmayacağım o yüzden bu zorunluluk haline geldiğinde silebilirsiniz üyeliğimi.zaten yapacak bişeyde kalmayacak o zaman doğal olarak.

İkinci elde dolandırıcılık yapacak olanda yapıyor zaten gerçek ismini kullanmış kullanmamış çok önemli değil.

Herkese potansiyel suçlu gözüyle bakılması hatasına düşülüyor.

7. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok negatif düşünüyorsunuz. :)
    Diyelim ki adınız Cemal Yıldız. Kullanıcı adınız YILDIZ Cemal ya da Cemal.Yıldız şeklinde kulanılabilir. Böylece arama motorlarında kolay kolay bulunmazsınız.
    :)

Yunus YILMAZ, F.Ekin ve Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  8. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    Sorum ve sorunum çözüldu ilgilı arkadaslara tesekkur edıyorum. Forumda kalın:)