Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum Kuralı Madde 10'un Yorumu hakkinda Bilgi Talebi

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    10-) Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

Bugun, bu forumda bir baslik silindi. Silinmesiyle ilgili herhangi bir aciklama yapilmadi. Bunun uzerine bir forum kullanicisi olarak forum kurallarini yeniden okuma geregi duydum. Sadece forum kurali 10da boyle bir uyari gordum. Yukarida da okuyacaginiz gibi forum kurali 10Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir diyor. Ancak forum kurallari forum yoneticileri elestirilemez demiyor. Bir kullanici olarak silinen baslikla ilgili tarafimiza bilgilendirme yapilmasi gerekmiyor mu? (sadece basligi acan kisiye degil, basligi okuyanlarinda bilgilendirilmesi gerektigini dusunuyorum.)

Forum yoneticilerinin konuyla ilgili bilgilerini rica ediyorum.

Admin bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Silinen forum sayfasinin yedegini aldim. Gerekirse gonderebilirim.

3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Silinen sayfanın içeriğini görme imkanımız varmıdır?

4. Mustafa Ali MERİÇ

Mustafa Ali MERİÇ Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sana katılıyorum aynı durum birkaç kez benim başıma geldi ve silinen/taşınan konular popülerdi bunun ardından hiçbir açıklama yapılmadı

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu bilgiyi forum yonetiminden talep geldigi takdirde usulune uygun olarak paylasacagim. Suanda paylasmamin etik olup olmayacagi konusunda kaygilarim var.

Size olumlu yanit veremedigim icin uzgunum.

6. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Taşınan konular, eğer açılması gereken yere açılmamış ise taşınması gayet normal. Silinmiş konular ise, forum kurallarında belirtilen yasakları içeriyorsa eğer o konununda silinmesi normal.

Ama şu anda bahsi geçen konunun içeriğini bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum, bekliyoruz bakalım..

7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha önce de benzer şeyler oldu. Olmaya da devam ediyor. Puan hanenizin kızarması da çok normal. İsterseniz başka portallar mevcut, paylaşımlarınızı oralarda devam ettirebilirsiniz. Zira bisiklet forumun kendine has bir üslubu var, bunun dışına pek çıkamıyorsunuz. Çıkan gruplar ve topluluklar mevcut. Mesela Ekim ayında klasikleşmeye aday, çok kapsamlı bir tur yapılacak. Bisiklet forum'da bu sene adı bile geçmedi. Barışarock'a giden grup var. Onun da hiç haberi olmadı. Nedeni de temelde sizin konu silinme olayınızla benzer özellikler taşıyor olması olabilir.

8. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    konu ne? kurallarda geçiyorsa tartışmaya gerek yok zaten? geçmiyorsa ve konu silinmişse sorun...

9. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

Değerli April

Konuyu yayından ben aldım.Sebebine gelince;

Konuyu açan kullanıcının özel mesajla bilgi almaya çalıştığı yönetici Hasan Çağrı.Hasanın forumda yetkili ve sorumlu olduğu bölümler oldukça fazla ve hepsi teknik bölümler.(markaya göre destek hattı,hafif bisikletler bölümü ve atölye gibi).

Dolayısıyla gün içerisinde özelden aldığı sorular ve sorunlarla dolu mesaj adedi bir hayli yüksek.

Herbirimizin iş güç sahibi insanlar olduğunu , ailemizden ve işimizden binbir zorlukla ayırdığımız zamanlarda foruma katkıda bulunduğumuzu unutmamanın yanısıra özel mesajlar konusunda yöneticilerin de bazı hassasiyetleri var.

Bu hassasiyetler ise gizli saklı şeyler değil,özellikle hangi konuda ne yapılması konusunda imzamızda önemle uyardığımız konulardır.

Bakınız Hasanın imzasında ne yazıyor;

"Her türlü sorularınız için Lütfen tıklayınız... Lütfen Türkçemizi düzgün kullanınız... "

Bu yönetici imzasında özellikle mesaj atan kullanıcıların Türkçeyi düzgün kullanması konusunda uyarıyor.Bu uyarıya saygılı olmak lazım.

Bakınız ben imzamda hassas olduğum hangi konuya değinmişim.

"Forumla ilgili bir dileğini,tavsiyesini ya da şikayetini ileten kişilerden sadece profil bilgilerini eksiksiz ve doğru yazanları dikkate alırım.Bilgilerinize."

Bana da gün içerisinde gelen özel mesajlardan sadece profil bilgilerini eksiksiz ve doğru yazanlara bilgi gider.Gerisini dikkate almam.

Forum kalitesini belli bir seviyede tutmak hepimize fayda sağlar arkadaşlar.Birbirimize saygı duymakta bu yoldaki ilk adımdır.

Diğer taraftan özel mesajların ve özel mesajlarda yaşanan diyalogların her ne sebeple olursa olsun forum huzurunda ifşa edilmesi kesinlikle yanlıştır.Adı üstüne o diyalog yolu "ÖZEL" dir.

Bu noktada bir sorun oluşmuşsa yine aynı yolla ve muhatapla sorunu çözme yoluna gidilmeli sorun çözlümiyorsa muhatabın bir üstüne müracat edilmelidir.Doğru olan yol budur.

Saygılarımla.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aciklamaniz icin tesekkur ederim. Bir noktayi daha aydinlatmanizi rica edecegim. basligin silinmesiyle ilgili olarak kullaniciya bilgi verildi mi?

bisikletcanavari bunu beğendi.
  11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Murat abi oldukça güzel belirtmiş durumu ve tamı tamına benizm yazacağım şeyleri yazmış...

Bizler sadece forumda değil gerçek hayattada bir takım sorumlulukları olan kişileriz ve gün içerisinde aldığımız bir çok özel mesajada elimizden geldiği kadar cevap yazıyor, konulara elimizden geldiği kadar doğru yorumlarda bulunmaya çalışıyoruz...

Ama Murat abiminde belirttiği gibi bir takım hassasiyetlerimiz var, gün içinde yoğunluğumun arasında okurken gözlerimin sulandığı mesajlar oluyor keli,meleri ayırmak ne yazdığını anlamak için. Yorgun ve başımdan geçen olaylarlar sebebiyle üzgün olduğum zamanda o şekilde bir cevap vermişim... Ama bu benimle yada benim bir üstüm olan yönetici ile görüşülmesi gereken bir konu olduğu için yayından kaldırılmıştır bu işin etiğide budur...

Benimle ilgili kişisel sorunlarınız benimle çözülür... Gün içinde gelen mesajlardan kime ne kadar yardımcı olduğum ortadaır ve yardılarım , daha doğrusu yardım çabalarım sürecektir...

Herkese bol paylaşımlar dilerim...

fatihgüven, Faik BİLGİN ve tayfur bunu beğendi.
  12. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    forum taşındı ama nereye bulamadım:D

Admin bunu beğendi.
  13. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Evet aynı nokta da bende muzdaripim. Hangi konuda olursa olsun forum kurallarına ne kadar aykırı olsa da silinen veya editlenen bir mesajdan mesaj sahibini bilgilendirmenin gerektiğine inanıyorum. Zamanla benim mesajlarıma da yeryer editlenme veya silinme yapılabiliyor.Forum kurallarıdır saygı duymak lazım.Ama beni mesajımda editleme yapan arkadaşın bilgilendirmesi gerekir diye düşünüyorum.....

SoldieR52 bunu beğendi.
  14. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar konunun kaldırılma sebebinden tabiki konuyu açan üyenin bilgilendirilmesi gerekir buna katılıyorum ama Murat Reisin ve Hasan abinin dediği gibi onların sadece bu site işleri değil normal hayat devam ediyor yardım edebildiklerine ediyorlar zaten

konunun silinmesi veya editlenmesi üyelerin elinde. forumun kalitesi ve terbiyesini bozacak (belki kullanılmıştır belki kullanılmamıştır bilmem) her kelime insanlar tarafından yanlış anlamalara yol açabilir

söylediğim gibi bu konunun silinme nedeni konuyu açan üyeye elbeette bildirlmeliki bir daha aynı hataya düşmeyelim diye

saygı&sevgilerimle

15. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    konu silinirken açan kişi kesinlikle bilgilendirilmeli. ancak konuyu takip eden ve cevap yazmış olanlara saygı açısından bence en azından 1 gün (daha kısa bi süre de olabilir) yönetici neden sildiğini kısa bi şekilde konuya cevap olarak yazmalı, konuyu kilitlemeli bu süre zarfı geçtiğinde öyle silmeli.
    böylece kimsenin aklında soru işareti kalmamış olur.
    amacımız daha kaliteli forum..

16. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet,1 kez de benim açtığım konu silinmişti.hemde bir-kaç saat içinde.yedeği yok ancak neler yazdığını söyleyebilirim.

17. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    öt bakalım paralar nerde:D:D:D:D:D

18. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Hayırsız bir konuymuş demek :rolleyes: :p boşver :D

19. Mustafa Ali MERİÇ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abi dikkat ettimde benim yazdığım mesajların hemen hemen hepsine cevap yazıyoorsun bana bi kıçık:D lığın mı var::D:D:D:D::D :D :in:

20. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    demekki senin konular hayırlıymış:))

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.