Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum için görsel düzenlemeler

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Oktay Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese merhaba

Forumu genellikle baş tarafta yer alan 'yeni konular' bölümünden takip ediyorum. Konuları, başlığına ve/veya son yazana bakıp açıyorum. Kullandığım monitörler geniş olduğu için başlık ile mesajı yazan iki ayrı uçta kalıyor ve eşleştirmem zor oluyor.

Bu tür listelerde satırları farklı renklendirmek iyi bir çözüm. Bizim forumda, sadece 1 satırlık CSS eklentisi ile bu yapılabiliyor.
    #changstats_latestposts tr:nth-child(even) { background: #EEEEEE; }

Ayrıca fare imlecinin bulunduğu satırın farklı renkle işaretlenmesi de faydalı. Bu da sadece 1 satır.
    #changstats_latestposts tr:hover { background: #DDDDDD; }

Her ikisi birden olsun istersek 3 satırda işi bitiriyoruz.
    HTML:
    #changstats_latestposts tr:hover { background: #DDDDDD; }
    #changstats_latestposts tr:nth-child(even):hover { background: #DDDDDD; }
    #changstats_latestposts tr:nth-child(even) { background: #EEEEEE; }

Forum kodunda bu değişiklikler yapılırsa bu ihtiyacı duyanlara faydası olacaktır. Forumun bu işlerine kim bakıyordur bilmiyorum ama belki ilgilenebilirler böyle bir değişiklikle.

Ben Firefox kullandığım için bir eklenti geliştirerek bu değişiklikleri uyguladım. Bir süredir bu şekilde kullanıyorum. Firefox kullanıp da eklentiyi denemek isteyenler için aşağıdaki adrese eklentiyi yükledim. Buradan indirip Firefox üzerine sürükleyip bırakarak kolayca kurabilirler.
    https://drive.google.com/file/d/0B02AUZKvtrV7aV9xREN4TFBhbVU/edit?usp=sharing

Renkleri ayarlamak için Firefox'un eklenti yöneticisine (Ctrl+Shift+A tuşları ile) girip customBF eklentisinin hizasındaki 'Seçenekler' butonu ile ayar formu açılabilir. Buradaki değişiklikler, forum ana sayfasını yenilediğinizde aktif hale gelecektir.

Ayar formunda iki seçenek daha görülüyor. Bir tanesi yeni konular listesinin kaç konuyu listeleyeceğini belirlemek için. Bu seçenek sayfa ilk açıldığında çalışmasa da sonraki tazelemelerde çalışıyor. Ben genelde ilk girdiğimde bu değeri 40 yapıp öyle bırakıyorum. Bu eklenti de bunu yapıyor. Aslında bu da forum kodunda bir cookie ile kolayca yapılabilir.

Diğer seçenek de, başka bir forum kullanıcısının talebiydi.

Liste bölümünün hiç görüntülenmemesini bu seçenek ile sağlayabilirsiniz.

Son bir not: Yükleyeceğiniz dosya aslında bir zip dosyasıdır. Uzantısını zip yapıp Winzip ile içindeki kodlara bakabilirsiniz. Bunu, güvenlik hakkında "haklı" şüpheleri olanlar için söylüyorum. Bu eklenti konusu maalesef tehlikeli bir konudur. Bilginize...

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yararlı konu aynı sorunu ben de bazen yaşıyorum kullanışlı sistem teşekkürler.

3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Aynen bazen anlamak için bir alt başlığın solundan tutup yukarıya doğru seçerek işaretleyip öyle bakıyorum :)

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sonunda aklimdaki konu açılmış. Gerçekleşmesi dileğiyle

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    serkan abi ben suan arkadasın resımde paylaştıgı sekılde kullanıyorum.işyerindekı bılgısayarda fakat evdekınde bembeyaz oluyo farklı renklerde olmuyo:)acaba monitorden monitöre farkediyo mu.