Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forum Hakkında Bilgilendirme ve Değerlendirme - Hatalar Düzeltildi

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    1.Yavaşlama: Tabiki bu şekilde gitmeyecek. Sorunu biliyoruz ve çözeceğiz. Sorun otomatik maillerin gitme süreleri az olunca serverde yoğunluk oluyor ve yavaşlamasına sebep oluyor. Bu sorun bir kaç gün daha sürebilir.

2.İmzalar: Daha önce de demiştik ama zamanla imzalar satış siyasi reklam amacıyla kullanılmaya başladı. Bu yine diğer üyeleri kızdırmaya veya üzmeye başladı. Kapatmak zorunda kaldık. Açmak sorun değil açarız ama suistimal oluyor. Açtıktan sonra bu suistimallerin olmayacağını siz garanti edebiliyor musunuz?

3.2.El İlan Onaylama: Arkadaşlar yüzlerce binlerce ilan girişi var. Bunların hepsini anında açmanın imkanı yok. Aksamasının sebebi de çok kural dışı ilanın olmasıdır. Bir arkadaş geliyor kuralları bilmeden ilan giriyor ardından bütün yönetime mesaj atıyor ilanım nerde niye açılmıyor. Yine hemen ardından konu açıyor :) . Her an forumda olamıyoruz.

3.Avatar Sorunu: Bu sorunu çözdük sayılır. Uygulamasını fırsat bulup da yapamadık. Forumdan gelen abuk subuk mesajlar yüzünden yapacağımız işler aksıyor.

Af Konusu: Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir açıklama yapmıştık ama yine deme gereği duyuyoruz. Bizlere ulaşabilirsiniz. Önemli olan arada bir referansınızın olmasıdır. Çünkü forum sitesi herkese açık bir sitedir. Yazılan şeyler anında görülüyor ve bunun sıkıntıları çok farklı noktalara çekiliyor. Bizim kapımız herkese açık. Yeterki toplumsal huzur bozulmasın.

Siyaset ve Seçim: Bu konuda kesinlikle taviz vermiyoruz. Burası Bisiklet Forum. Evet farklı tartışmalar ve konular da olabiliyor. Buna diyecek bir şeyimiz yok ama Din, Dil, Irk, Ayrımcılık, Tarafçılık, Sağcılık, Solculuk, Particilik gibi konularda hiç bir şekilde taviz veremeyiz. Siz siz olun forumda bu konulara da izin vermeyiniz. Çünkü hepimizin dini dili görüşü ayrıdır. Onbinlerce kişiyiz ve bunun sonuçları binlerce kişinin kırılmasına sebep olabilir. Biz pedalımıza bakalım. Görüşlerinizi sandığa saklayınız.

Sonuç olarak: Bizler sizlerden daha çok bu sorunların yaşanmamasını istiyoruz. Bunun için de sürekli çabalıyoruz. Biraz sabırlı olmak bu çabaları daha da arttıracaktır. Her şey mükemmel olamaz olmasını da beklememek gerekir. El birliği en önemli noktadır. Gereksiz konularda eleştiri yapılacağına destek yapılsa bu sorunlar daha çabuk aşılır.

Saygılarımızla.

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bilgilendirme için teşekkürler.Sonuna kadar yönetimin arkasındayız.Bu forum hepimizin ve kapandığı 2-3 gün boyunca daha iyi anladık ki forumsuz hayat anlamsız kalıyor :) insanın bilgisayar başına oturası gelmiyor.

Yusuf Z. Şipal, Soner Sarihan ve ulas bunu beğendi.
  3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    çok yavaş ama forum..çekilmez hale geldi.

sorun otomatik maillerin gitme sıklığı ise bir tıkla değiştirin olsun bitsin.

4. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ferhat arkadasıma aynen katılıyorum...yonetıomın ısı kolay degıl...

5. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar forumun hız sorunu çözülmüştür. Bilginize. Sırayla diğer sıkıntılar da giderilecektir.

Genar Batur ve Haşim Okyay bunu beğendi.
  6. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Bilgilendirmeler için teşekkürler her forumun bu tip sıkıntıları olabilir ve olur da çok iyi bilirim. O yüzden üyelerden daha anlayışlı olmalarını rica ediyorum.

ulas bunu beğendi.
  7. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Olabiliyor tabi. Anlayışınız için teşekkürler. Bir çok sitede bu sorun yaşanıyor. Yeni bir uygulama ve filtreme sistemi var. BU filtreleme bir çok forumun hızını yavaşlatıyor. Özellikle büyük forum sitelerinde yaşanıyor. Sorunun bundna kaynaklandığını öğrenmek biraz zaman aldı. Neyse ki sorun çözüldü.

fatih yazgan bunu beğendi.
  8. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Avatar sorunu da çözülmüştür. Bilginize..

Mail Sorunu kaldı onunla da uğraşıyoruz kanundaki bazı yeni uygulamalar bayağı bir yeni olduğundan çözümlerde cevapları bulmak zaman alıyor.

Sizlere yaklaşık 15 gündür sorunlar yaşattık. Sabrınızdan ve anlayışınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Ne yapıyorsak sizler için yapıyoruz bazen işler yolunda gitmiyor o da elimizde olmuyor.

Madem bu kadar beklettik. Anlayış gösterdiniz bir ödül yapalım ve İMZALARA ÖZGÜRLÜK diyelim ;) ama lütfen Ticari, siyasi ve reklam anlamında kullanmayalım.

9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederiz.:in:

Daimi bir sorun olmadığını bilmenin getireceği sabır duygusu ve sıkıntıyı gidermek için canla başla çalışan ve hep daha iyisini isteyen bir kadronun işbaşında olduğunun farkında olmakdan gelen güven duygusunun üyelerimizin hepsinde var olduğunu biliyoruz.

Bisikletforum gerçekten bağımlılık yaratıyor. :in:

Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. Gürkan Karataş

Gürkan Karataş Kıdemli Üye

Adı:
    Gürkan Karataş
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sanırım bir sorunda yine imza konusunda, imza yazılabiliyor fakat, renk, boyut gibi özellikleri kullanamıyorum.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İmzalar geri gelmiş yönetime tekrar teşekkürler ve buradan tüm arkadaşlara sesleniyorum lütfen imzaları kurallara uygun yazalım bir daha kaybetmeyelim.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  12. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar mail ve aktivasyon hatası da düzeltilmiştir. Bilginize.

13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    İmzada resim yükleme özelliği mevcut ancak yükleme veya link yazıp kaydetme işlemleri yapılamıyor ayrıca IMG kodu da çalışmıyor.
    4.1 kb büyüklüğünde 100x20px bir resim ile denedim hepsini, olmadı. Zaten kaydet dediğimde de sayfa görüntülenemedi yazısı çıkıyor. Link yazınca da "invalid url" hatası alıyorum.
    Ayrıca yüksekliğin 20 piksel olmasını anlıyorum ama genişliği biraz daha arttıramaz mıyız? Mesela 200 piksel gibi?

Bu arada ne zamandır anca görebildim sitenin son durumunu. Önce hızın, sonra mailin düzelmesi en güzeli olmuş. :in:

14. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Forumda herhangi bir yerde göremedim ,yeni bir kural gelmiş sanırım.Aranıyor bölümünde mesaj yazmak için de 50 mesaj sınırı var.Hadi ilan veremiyorum ,tamam.Ama mesaj da yazamıyorum o bölümde.

15. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    İmzama veya avatarıma ben de net görünen bir resim ekleyemedim.Diğer forumlardaki gibi geniş imza kullanılabilse süper olur. :)

16. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Parça parça yazmış oluyorum ,kusuruma bakmayın lütfen.Forum hakkında bir sıkıntım daha var.Arama yaparken 15 saniye bekletiliyoruz.Bunun nedeni nedir acaba?Sisteme nasıl bir faydası var?Eleştiri değil merak benimkisi ,yanlış anlamayın. :)

17. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Mail bilgilendirmeyi iptal ettim ama mail gelmeye devam ediyor. En son abone olma dedim gene yeni mesaj yazılınca uyarı maili gelmeye devam ediyor. Bir sorunmu var benmi beceremedim anlamadım.