Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fornication Under Control of the King - entersan bi hikaye-

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında beverly tarafından paylaşıldı.

1. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    ne kadar dogru oldugunu bilmiyorum ama bu hikayeyi bi kac kere duydum. sizlerle paylasayim dedim.
    ingilizler uzun suren agir savaslar sonunda nufusunun en verimli kitlesini, halkin genc uretken kismini kaybetmistir. bu durum yonetimde ciddi endiselere sebep olmustur. savaslarda kaybedilen genc kesimden sonra geriye sadece yaslilar kalmistir. bu nedenle nufus gitgide geri gitmektedir.uzun vadede ciddi problemler olusturacak bu sorunu gidermek icin yollar aranmis fakat elle tututlur bi sonuca varilamamis. bi ara diger ulkelerden genc insanlar getirilmesi gundeme gelmis ama safkan ingiliz kanini mumkun oldugunca korumak amaciyla buna yanasilmamistir.bununla birlikte savas doneminde ulke icinde suc orani artmis hapisaneler suclularla dolmustur.hatta dolup tasmakta olan hapisaneki suclular, genc uretken fakat suclu olduklari icin disari cikarilamiyacak kadar tehlikeli insarlardir. en sonunda donemin krali efsanevi karari almistir "hapisanedeki suclularin kralin kontrolu altinda zina yapmalarina izin verilecek ve bu sekilde nufusun bi nebzede olsa arttirilmasi saglanacaktir. iste bu tarihi karara -Fornication Under Kontrol of the King- bas harflari ile -f*ck- denmistir. iste -f*ck-kelimesinin burdan geldigi iddia edilmektedir. hatta bazi insanlar kendilerini asil bi irk olarak tanitan ingilizlere -bu hikayeyi hatirlatarak- kimlerin torunlari oldugunu :) gun yuzune cikarmaktadir.
    bu bilgi gercekligi supheli kaynaklardandir.

semrta bunu beğendi.
  2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    hehehe okumuştum sanırım bir yerlerde..hikaye tanıdık geldi :)

teşekkürler.

3. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu hikaye South park'a bile konu oldu ama şehir efsanesi :)

4. dawson_46

dawson_46 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben ilk kez duyuyorum ama gerçekten çoook ilginç.Teşekkürler.

sweetdevil bunu beğendi.
  5. sgtalper

sgtalper Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    nedense hiç şaşırmadım