Forma ve Pedli Tayt Gerçekten Gerekli Mi?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Murat Saygin

Silikon pedden bahsediyoruz. İster istemez bu pedin olduğu yerler taytın diğer yüzeylerine göre daha kabarık oluyor. Bunun terleme ya da terlememe ile bir ilgisi yok.

Gerçi yukarıda istersen takım elbise bile giyersin dedim ama o işin geyiği idi. Taytın doğası ve amacı gereği üzerine bir şey giyilmesini pek mantıklı bulmuyorum. Tayt da forma gibidir, teri attığı gibi derinin daha kolay nefes almasını sağlar. Sen taytın üzerine herhangi bir şey giyersen bu işlevi baltalamış olursun ki o zaman tayt giymenin de bir anlamı kalmıyor.

Mahalle baskısı nedeniyle tayt kullanamama durumun varsa, bisikletçi şortlarını değerlendirebilirsin. Bunların içlerinde tatylarda olduğu gibi özel bir ped bulunmakta.

Scudo

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
@Murat Saygin

Aynen kısa tayt üstüne istediğinizi giyebilirsiniz ben giymiyorum daha rahat ama sizin tercihiniz tabi.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Meraktan soruyorum, ortalama turlarınız kaç km civarında? Belki de çok uzun değilse gerek yok denebilir...

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@Sefa.

değil aslında kask ve uygun tshirt veya formayla güzel duruyor hatta

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sefa55

yukarda arkadas demis amacı nefes alması teri atması o yüzden üstüne başka bir şey giymek saçma olur

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@Serden Us

son 1 aydır km saati bozuk olduğundan sadece ulaşım amaçlı kullanıyordum, ama öncesinde 30-60km arasındaydı şehirlerarası olmadığından maksimum bu kadar oluyor ama rahatsızlık hissetmedim dediğim gibi ama birkaç arkadaş daha hissetmediği halde pedli tayta geçince daha rahat olduğundan bahsetti eğer öyle bir durum varsa bende alırım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fiyati baya uygun ben alyan takimini 13 tl ye yama takimini 7 tl ye almistim. Pompayi ve matarayi bisiklete koymuyorum agirlik yapmamasi icin.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@doguhan Gökalp

Saol hocam :D Ağırlık benim için sorun değil o kadar ama uzun yollarda önemli

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
@Murat Saygin

Ben giymiyorum dedim zaten tercihi ona bıraktım, belki yadırgayabilir ilk başlarda.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Murat Saygin

Daha rahat olduğuna şüpheniz olmasın. Fark ettiriyor. Ancak seleyi normale göre genişçe aldıysanız pedli taytla giyerken rahatsız edebiliyor. Ek bilgi olsun bu da.

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
@Murat Saygin

Bisiklet reyonundan arkadaşlara sorarsanız yardımcı olurlar, 22 liradan başlayıp baya yüksek fiyatlara kadar çıkıyor.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sefa55

onun için değilde çok fazla harcama yaptığım için yadırgayabilirler :D

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@Serden Us

yok hocam normal dar selelerden yardımın için teşekkürler

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
@Murat Saygin

Üye bilgilerine bakmamıştım kusura bakma, decathlon'un internet siteside var :) kargo ile gönderiliyor.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@sefa55

Sitede bulamadım ama tekrar göz atıyım bisiklet taytı diye aratınca çıkıyor ama pedli değil sanırım onlar