Forma şart mı?

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
Forma - tayt gibi kıyafetler ne zaman kullanılmalı ? Yaz günü rahatsızlık vermez mi gibi bir sorumda var.

Scudo

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
şart degil adidas -nike bu tarz terletmeyen tshirtler giyebilirsin bence bisiklet sürerken en rahat olanı bunlar

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSb7ZkBMGXGW1LzRQDWRmQXCi_Nf5DxrABNTV7fwiBCoEKEcsiybQ

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
teri dışarı atması açısından gerekli çünkü bir yerden sonra belinize soğuk soğuk vurmaya başlıyor rüzgar. ben de yeni aldım ramazan'dan sonra test edebileceğim.

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
@Ahmet Ayaz

Sahilde , gezi amaçlı sürerken (1-2 saat) biraz tuhaf kaçmaz mı çevreden :)

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
tayt sizin rahat etmeniz için jelli sele kullanırsanız tayta gerek yok bence şort işiniz görür. forma giymediğim için yorum yapamam... ama tişört giyecekseniz mutlaka yanınıza yedek alın teri atamayınca üstünüzde kalıyor ve rüzgar çarpıyor.

ender77

Üye
Tepki
27
Forma değil ama tayt şart bence. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey, cılız süngerlerle yapılmış ucuz taytlar yerine,kaliteli güderi malzemeden yapılmış taytları seçmenizdir. Aksi halde, ucuz ve kalitesiz taytlar belli bir mesafeden sonra hiç yokmuş gibi etkisiz hale geliyor. Ben forma kullanmıyorum ama teri dışarı atması, sırt ceplerinin olması ve gece görünmesi açısından fosforlu özelliklere sahip olması bakımından tercih edilebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tayt ve forma kullanmak istemiyorsanız eğer en azından iç katman olarak termal özelliğe sahip giysiler giymeniz sizin faydanıza olacaktır.

(link)

(link)

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
Mersin gibi kavrulan memlekette alttan üstten giyilen her kat ölümcül oluyor :p Halı saha formamı giydim adidasın çekilmedi cidden. Ben penye ile devam edeyim yedekli olarak en iyisi

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Bende teri dışarı atan rahat bir bisiklet penyesi almak istiyorum.
Terledikten sonra rüzgarı yedikçe, boynum ve omuzlarım ağrımaya başlıyor.
Uzun yol için normal bir penye ile kulllanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@yiğt
Ben forma için yazmıştım, tayt da aldım ama onun üzerine ince bir şort giyeceğim. sahil önemli değil esas mahallede sorun olur benim için :D